اختصاصی – محمودرضا روشن ضمیر مدرس ایرانی فدراسیون فوتبال جهانی فیفا و فدراسیون فوتبال آلمان  و دارای لیسانس مربیگری بوندسلیگا […]

اختصاصی – محمودرضا روشن ضمیر مدرس ایرانی فدراسیون فوتبال جهانی فیفا و فدراسیون فوتبال آلمان  و دارای لیسانس مربیگری بوندسلیگا آلمان و یوفا (فدراسیون فوتبال اروپا) که مدت ۳۸ سال در کشور آلمان سکونت دارد روز گذشته دیدار ملوان بندرانزلی و ذوب آهن اصفهان را در کنار امیر قلعه نوعی از نزدیک تماشا می کرد . پس از بازی فرصتی شد تا مصاحبه ای کوتاه در خصوص مسائل فنی بازی با وی ترتیب دهیم .

 

روشن ضمیر در گفتگو با پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” در خصوص پیروزی ملوان مقابل ذوب آهن اصفهان گفت : « این دیدار با توجه به اینکه بازی اول دو تیم در مسابقات لیگ برتر بود هر دوتیم بسیار محتاط بازی را آغاز کردند و با کمترین ریسک بازی کردند . در نیمه اول ذوب آهنی ها بازی بهتری نسبت به ملوان ارائه دادند اما فقط تا پشت ۱۸ قدم و به آنجا که می رسیدند دیگر برنامه خاصی برای گلزنی نداشتند . اما در نیمه دوم و پس از دو تعویضی که ملوان داشت و فشار خوبی که تماشاگران آوردند ، ملوان نشان داد که تیمی است که در خانه ی خودش بازی می کند و بسیار خوب به بازی سرعت داد و بدون ترس حمله کردند و حتی قبل از پنالتی دو شانس بزرگ گلزنی را از دست دادند . من با امیر قلعه نوعی صحبت می کردم می گفت تنها یک هفته با این تیم کار کرده و این خودش نشان می دهد که تیم ملوان نیاز به زمان بیشتری دارد نسبت به ذوب آهنی که ۲ ماه زودتر کار را برای فصل جدید آغاز کرده است . اما این پیروزی مقابل تیم آماده ی ذوب آهن می تواند انگیزه ی فوق العاده ای برای ملوانی ها در ادامه کار ایجاد کند . »

 

وی در حصوص اینکه چقدر دیر شروع کردن ملوان در روند بازی تاثیر داشته گفت : « از لحاظ فیزیکالی تاثیر این موضوع کاملا روی بازی ملوان مشهود بود و تقریبا در ۱۵ دقیقه پایانی بازی بچه های ملوان کم آورده بودند در حالی که ذوب آهن بسیار سر حال تر بازی می کرد و حتی چند بازیکن دیگر ملوان هم می توانستند تعویض بشوند که حتی این را به آقای قلعه نوعی هم گفتم . ملوان بعد از گل بسیار عقب نشینی کرد در حالی که به نظر من باید بیرون می آمد از لاک دفاعی ولی این فشار بدنی بود که اجازه نمی داد این تیم کارش را آنطور که باید و شاید انجام دهد و من معتقدم اگر شرایط بدنی بازیکنان ملوان بهتر شود می توانند مانند دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی با سرعت بالا و خوبی را ارائه دهند . »

 

روشن ضمیر در پایان گفت : « در حال حاضر در استان گیلان هستم تا برای مربیان تیمهای پایه کلاس هایی را برگزار کنم و امیدوارم در جلساتی که پیش رو داریم بتوانیم به ارتقاء سطح فوتبال پایه در استان گیلان و بخصوص شهر فوتبالخیز بندرانزلی کمک کنیم . »

 

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net