اختصاصی- پس از گذشت ۷۷ روز آز آخرین هفته ی نفس گیر لیگ چهاردهم، بار دیگر قوهای سپید انزلی روی […]

اختصاصی- پس از گذشت ۷۷ روز آز آخرین هفته ی نفس گیر لیگ چهاردهم، بار دیگر قوهای سپید انزلی روی چمن های سن سیروس و مقابل دیدگان هواداران به میدان خواهند رفت.

 

 

اولین حریف ملوان در پانزدهمین دوره ی رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس، ذوب آهنی است که سرنوشت کاملا متفاوتی نسبت به ملوان در فصل گذشته داشت و در حالی که ملوان سند بقای خود در لیگ برتر را در ۵ دقیقه ی پایانیِ آخرین بازی امضا کرد؛ ذوب آهنی ها سهمیه ی آسیا را کسب کرده و چند روز بعدتر نیز قهرمان جام حذفی شدند.

 

ملوان و ذوب آهن در تعطیلات تابستانی لیگ هم روزهای متفاوتی داشتند. ذوب آهن جزء اولین تیمهایی بود که سرنوشت سرمربی و بازیکنانش مشخص شد و برنامه های آماده سازی و اردوهای داخلی و خارجی اش را به طور منظم اجرا کرد. سبد تقریبا خالی ذوب آهن در بازار نقل و انتقالات هم به دلیل حفظ بازیکنان تاثیرگذار این تیم از جمله قاسم حدادی فر (بهترین بازیکن لیگ چهاردهم) ، کاوه رضایی، مسعود حسن زاده، دانیال اسماعیلی فر و … بود. محسن مسلمان سرشناس ترین جداشده ی این تیم و اکبرصادقی و محمد نژاد مهدی از جمله بازیکنان جذب شده توسط ذوب آهن بود.

 

در سوی دیگر میدان ملوانی قرار دارد که مهم ترین فعالیت نقل و انتقالاتی اش روی نیمکت انجام شد.امیر قلعه نوعی پر افتخارترین مربی باشگاهی ایران در فاصله ی دو هفته مانده به شروع لیگ پانزدهم سکان هدایت قوهای سپید خزر را بر عهده گرفت.

با پایان یافتن محرومیت دو سرباز سرشناس ملوان یعنی حسین ماهینی و آرش افشین و حفظ ستاره های فصل گذشته از جمله پژمان نوری، فرزاد حاتمی و … و همچنین جذب تعدادی بازیکن و سرباز جدید از جمله محمد نزهتی و شهاب کرمی و بازگشت سرگئی پاشنکو گلر محبوب هوادارن می توان گفت تیم خوبی برای فصل جدید بسته شده و تنها نگرانی هواداران ملوان مدتِ کم تمرینات آماده سازی تیم با نفرات کامل باشد.

 

***

 

درباره ی بازی:

 

این دیدار در روز جمعه ۹ مرداد ساعت ۱۸:۵۰ در استادیوم تختی انزلی برگزار خواهد شد. تورج حق وردی قاضی این دیدار است و علی اکبر عظیم پور، یعقوب حجتی و رضا عادل کمک های او هستند. فریدون اصفهانیان نیز ناظر داوری این دیدار خواهد بود.

 

اسامی بازیکنان دعوت شده ی ملوان برای دیدار با ذوب آهن:

 


 

 

ترکیب احتمالی دو تیم:

 


 

غایب ها:

محمد آبشک هافبک ملوان به دلیل مسائل انضباطی یک جلسه محروم است و به همراه جلال رافخایی شماره ۱۰ ملوانی ها که مصدوم است، غایبان این دیدار خواهند بود.

رو در رو:

 

دو تیم ملوان و ذوب آهن مجموعا ۲۶ بار در تاریخ رقابت های لیگ برتر با یکدیگر بازی کرده اند که نتایج این دیدار ها به صورت زیر بوده است: (۱۵ پیروزی برای ذوب آهن، ۷ تساوی و ۴ پیروزی برای ملوان)

 

 

 


جایگاه: –


نکات بازی:

 


پخش زنده:

 

این دیدار به طور زنده از شبکه ی استانی باران، شبکه استانی اصفهان و شبکه ی سراسری ورزش پخش زنده خواهد شد.

 

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net