بالاخره بعد از یک ماه و نیم جنجال بر سر ماجرای حضور غیرقانونی مارتین موتومبا در راه‌آهن استیناف تصمیم نهایی […]

بالاخره بعد از یک ماه و نیم جنجال بر سر ماجرای حضور غیرقانونی مارتین موتومبا در راه‌آهن استیناف تصمیم نهایی خود را گرفت و رای خود را به نفع راه‌آهن اعلام کرد.

 

 

به گزارش “ورزش سه”، بی تردید این حکم می‌ تواند طولانی ترین رای انضباطی فوتبال ایران باشد چراکه این سومین بار است که رای پرونده شکایت پیکان از راه‌آهن مورد بررسی قرار می‌ گرفت. ماجرای جالب این است که راه‌آهن توانست برای اولین بار حکم تجدیدنظرخواهی ویژه را به نفع خود برگرداند که این می‌ تواند در تاریخ فوتبال ایران یک اتفاق بی سابقه باشد.

البته عده ای اعتقاد دارند با توجه به اینکه مدتی است مالکیت باشگاه راه‌آهن با دادستانی است، برگرداندن حکم خیلی بی ارتباط به حضور دادستانی در این پرونده نبوده است. با این حال حالا راه‌آهن که یکی از قدیمی ترین باشگاه های ایران است، همچنان می‌ تواند به فعالیت خود در لیگ‌برتر ادامه دهد و پیکان مثل روال چندین سال فعالیتش باید فصل بعد را در لیگ یک بازی کند.

موافقان حضور راه‌آهن در لیگ استدلالشان این است که تیمی که حتی یک برد در نیم فصل دوم به دست نیاورده، حقش نبوده که در لیگ‌برتر باقی بماند. ضمن اینکه تخلف مارتین موتومبا از طرف فدراسیون فوتبال ترکیه بوده نه باشگاه راه‌آهن.

با توجه به اینکه پیکانی ها یک بار رای کمیته انضباطی را به نفع خود تغییر داده بودند، باید دید آیا به رای جدید تجدیدنظرخواهی ویژه رضایت می‌ دهند یا کار را از طریق مراجعی بالاتر از فدراسیون فوتبال پیگیری خواهند کرد؟