با مشخص شدن حضور امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی جدید ملوان، وی دستیاران خود را معرفی کرد و اکبر […]

با مشخص شدن حضور امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی جدید ملوان، وی دستیاران خود را معرفی کرد و اکبر محمدی از تئوریسین های فوتبال ایران را به عنوان دستیار اول برگزید.

محمدی به همراه جهانبخش جعفری و سرژیک باکاریان امروز به انزلی آمدند و برای نخستین بار بر سر تمرین تیم ملوان حضور یافتند. به همین بهانه گفتگویی با اکبر محمدی انجام دادیم که در ادامه می توانید مطالع کنید.

 

ضمن عرض خوش آمد به شما بفرمایید چطور شد که به ملوان پیوستید و چه اهدافی را در این تیم مد نظر دارید؟

 

در ابتدا باید عرض کنم خیلی خوشحالم که در تیم بزرگ و ریشه دار ملوان حاضر هستم، وقتی آقای قلعه نویی به من پیشنهاد دادند با وجود سختیهایی که وجود داشت بسیار ذوق زده و هیجان زده شدم، امیدوارم  بتوانیم با کمک همکارانمان و بازیکنان و هواداران، ملوان را به جایگاه اصلی خود و آنچه که شایسته این تیم ریشه دار است برسانیم.

 

با توجه به مشکلاتی که امسال وجود داشت، با حضور کادر جدید توقع هواداران بیشتر شده،چه قولی به هواداران می دهید؟

 

آقای قلعه نویی طبیعتا جایی می رود که در آنجا درصد بالایی شانس موفقیت وجود داشته باشد. ایشان این بررسی ها را انجام دادند و به ملوان آمدند، البته به نظر میرسد ملوان در سال گذشته بیشتر مشکلات مدیریتی داشته تا فنی و این مسائل باعث شده نتواند کیفیت فنی خودش را در زمین به نمایش بگذارد. امیدوارم این مشکلات با آمدن آقای بهشتی و کمک مدیران باشگاه حل شود و ملوان بتواند بهترین رتبه ممکن تا به الان را به دست آورد، در اندیشه آقای قلعه نویی کسب سهمیه آسیایی است و حتی نیم نگاهی به قهرمانی در یکی از دو جام داریم، منتها مهمترین مشکل ما نداشتن زمان است که ما سعی می کنیم به صورت فشرده تمرینات را از فردا در ۲ نوبت به انجام برسانیم.

 

من تشکر میکنم از همه همکارانم که تا به الان زحمت کشیدند و این تیم را با چنگ و دندان حفظ کردند، من فکرمیکنم با وجود بازیکنان بزرگی مانند پژمان نوری، مازیار زارع، یوسف زاده و بقیه بچه ها و سربازان خوبی که به این تیم ملحق شده اند و بازیکنانی که در فرصت باقی مانده جذب می کنیم بتوانیم خود را به سایر تیمها برسانیم.

 

با توجه به ارزیابی نقاط ضعف ملوان دنبال جذب کدام بازیکنان هستید؟

 

الان نمی توانم از بازیکن خاصی نام ببرم، آقای قلعه نویی حساسیت زیادی روی جذب بازیکنان دارد و بازیکنانی جذب می کند که به اندیشه های تاکتیکی ایشان بخورند و تکمیل کننده تیم باشند، الان ملوان در برخی از پستها بازیکنانی دارد که بهترینهای ایران هستند و ما باید بازیکنانی جذب کنیم که تیم ترمیم و تقویت شود.

 

به نظر من در ۳-۴ روز آینده لیست مورد نظر مشخص می شود، البته برای حضور برخی از بازیکنان فعلی در تیم تردیدهایی وجود دارد که باید در روزهای آینده با حضور خود آقای قلعه نویی نیاز سنجی شود.

 

با توجه به اینکه شما تخصص به کار در تیمهای پایه داید و یک نسل از بازیکنان جدید که برخی از آنها در ملوان هم حضور دارند از کشفیات شما هستند، با استعدادهایی که در بندرانزلی و گیلان وجود دارد آیا شما برنامه ای برای تیمهای پایه دارید؟

 

تیم استراتژیک باشگاه تیم بزرگسالان است و من آمده ام که بازوی کمکی آقای قلعه نویی باشم اما متاسفانه با وجود استعدادهایی که در استان گیلان وجود دارد فقط یک تیم از این استان در لیگ برتر حاضر است، می توان با سازماندهی این استعدادها به گونه ای عمل کرد که ملوان دست نیاز به سوی سایر تیمها و استانها دراز نکند.

 

خوشبختانه قرارداد سعید عزت الهی با روستوف روسیه به مراحل نهایی رسیده من حدود ۵۰ روز در آنجا بودم، انشااله تعامل خوبی با آن باشگاه خواهیم داشت و سعی داریم با نظر آقای قلعه نویی بتوانیم با آنها بازیکن رد و بدل کنیم و شاید بتوانیم بازیکنان بیشتری از تیمهای پایه به آنجا ترانسفر کنیم، روسیه جای خوبی است که بازیکنان ایرانی بتوانند تواناییهای خوشان را نشان بدهند.

 

آقای قلعه نویی از مربیان خوب و موفق است و در تیمهای شهرستانی هم کار کرده و حتی با مس آسیایی شده،فکر می کنید با ملوان به چه جایگاهی دست یابد؟

 

من الان بیشتر بر اساس تحقیقاتم صحبت می کنم البته به عنوان یک تحلیلگر فوتبال بیشتر این بچه ها و خصوصیاتشان را می شناسم اما نیاز دارم که چند روزی بیشتر بازیکنان را ببینم به نظر می آید پتانسیل خوبی در تیم وجود دارد، اگر فلسفه فنی در تیم موجود باشد و بر اساس آنچه فرهنگ فوتبال گیلان است، تیم ترمیم شود حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت.

 

در پایان چه صحبتی با هواداران دارید؟

 

از هواداران خواهش میکنم ما را جزئی از شهروندان بدانند و با توجه به کمبود زمانی که وجود دارد به ما کمک کنند.امیر قلعه نویی هر جا رفته سعی کرده از همه ظرفیت هوادار استفاده کند، وی در تیمهای پر هوادار موفق بوده و به نظر من اعتبار و تجربه آقای قلعه نویی به غنای فوتبال ملوان خواهد افزود، خواهش می کنم هواداران با تمام وجود و انرژی به استقبال آقای قلعه نویی بیایند و با توجه به اینکه دو بازی حساس در ابتدای لیگ پیش رو داریم و زمان کمی که در اختیار ماست نیروی محرکه ما و بازیکنان باشند.همانطور که میدانید ذوب آهن اولین تیمی بوده که تمریناتش را شروع کرده و ما احتیاج داریم نواقص موجود در تیم را با فشار هواداران بر حریف مرتفع کنیم.

 

منبع:وبسایت تخصصی فوتبال انزلی