چهارشنبه آمد و خبری از بهشتی نشد. او نه تنها کارهای لازم برای انتقال امتیاز را انجام نداده بود بلکه […]

چهارشنبه آمد و خبری از بهشتی نشد. او نه تنها کارهای لازم برای انتقال امتیاز را انجام نداده بود بلکه مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌ها داشت که نشان می‌داد حتی آداب و رسوم معامله و خرید و فروش را نمی‌داند چون او قبل از اینکه ضمانتی بدهد یا پولی به حساب باشگاه واریز کند، به دنبال ضمانتنامه کتبی بود: «هنوز قرارداد مالکیت باشگاه به صورت مکتوب نرسیده. کدام منطقی حکم می‌کند وقتی قرارداد مالکیت بسته نشده، پول واریز کنم؟ به کدام حساب باید پول بریزم؟ هنوز فهرست بدهی‌ها به من داده نشده و هنوز حساب باشگاه به نام سیروس محجوب است. من به انزلی آمدم تا کار را یکسره کنم و برای انجام این کار تلاش می‌کنم.»

 

 

 

 

بهشتی در حالی این حرف‌ها را می‌زند که انگار نمی‌داند اول باید تضمین بدهد بعد مالکیت را به دست بیاورد. اول باید پول داشته باشد و بعد به دنبال خرید باشد و حتی اول باید مالکیت باشگاه را داشته باشد و بعد با گزینه سرمربیگری تیم حرف بزند. اگر بهشتی به نداشتن اختیار تام یا حتی مالکیت باشگاه شک داشت، چرا با علی دایی صحبت کرد؟ او انگار خیلی مسائل را می‌داند اما نمی‌خواهد کاری انجام دهد. همین مساله هم باعث واکنش مسوولان باشگاه ملوان شد. محمود آذرگون در رابطه با انتقاد بهشتی به دلیل نداشتن اختیار مکتوب از باشگاه می‌گوید: «بهشتی چطور این حرف را زده؟ او خودش قرار بود یکسری مبالغ را آماده کرده و تحویل مسوولان باشگاه دهد، همچنین ما منتظر ضمانت‌هایی از سوی او هستیم که در قراردادمان ذکر شده اما هنوز هیچ کدام از آنها به دست ما نرسیده. در واقع هنوز انتقال سهام به صورت رسمی انجام نشده و فقط یک توافق با بهشتی انجام شده که او باید به تعهداتش عمل کند. متاسفانه زمان در حال از دست رفتن است و ما هم مثل مردم انزلی نگران هستیم اما در شرایط فعلی کاری از دستمان برنمی‌آید. به هر حال ما با بهشتی بر سر مالکیت باشگاه به توافق رسیدیم اما او باید به تعهداتش عمل کند تا کار به صورت رسمی استارت بخورد. الان هم تمرینات آغاز شده و همه منتظر انتخاب سرمربی هستند. کدام منطق حکم می‌کند بدون پرداخت مبلغ ما به او اختیار تام بدهیم؟ به هر حال این مردم از ما توقع دارند و ما هم نمی‌خواهیم از چاله به چاه بیفتیم. اگر الان بدون دریافت مبلغی مالکیت را به بهشتی واگذار کنیم همین مردم فردا نمی‌گویند چرا بی‌گدار به آب زدید؟!»

 

 

انزلی‌چی‌ها در حالی منتظر سرمربی تیم هستند که بهشتی هنوز مدارک لازم را برای به دست آوردن ملوان به باشگاه تحویل نداده. همین مساله هم ظاهرا باعث شده علی دایی از رفتن به انزلی انصراف بدهد. اتفاقی که ظاهرا بهشتی را ناراحت کرده: «مقصر ما بودیم چون تا امروز نتوانستیم خواسته‌های دایی را فراهم کنیم. قرار بود هیات مدیره به من اختیار تام بدهد تا با دایی مذاکره کنم اما این اتفاق رخ نداد. هیات مدیره به صورت شفاهی به من اختیار داد اما به صورت مکتوب این کار را نکرد. دایی حق داشت بداند که در باشگاه با چه کسی طرف است. من حدود ۲۸ روز بود که با دایی در تماس بودم. با او به توافقاتی هم رسیده بودم و خواسته‌هایش را به هیات مدیره انتقال دادم. به طور حتم هر تیمی آرزو دارد که دایی، سرمربی‌اش باشد. او به من محبت داشت و امیدوارم در آینده این لطفش را جبران کنم. من شخصا تلاش می‌کنم تا شرایطی فراهم شود که دایی تصمیمش را عوض کند و به ملوان بیاید. در واقع هنوز از حضور دایی در ملوان ناامید نیستم.»

 

 

اما بهشتی در حالی این حرف‌ها را می‌زند که بهمن دهقان وکیل تام‌الاختیار علی دایی به صراحت از انصراف دایی برای رفتن به انزلی خبر داد. همین مساله شاید بهانه‌ای برای بهشتی شود که زیر همه چیز بزند و دیگر به دنبال به دست آوردن امتیاز ملوان نباشد. این در حالی بود که انزلی‌چی‌ها برای حضور دایی در ملوان حمایت کردند. آذرگون در مورد منتفی شدن حضور علی دایی در این تیم حرف‌های جالبی می‌زند: «مذاکرات با علی دایی توسط بهشتی انجام شده بود و در نهایت هم به نظر می‌رسد توافقی حاصل نشد. حضور دایی در ملوان اتفاق خوبی برای باشگاه بود اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و باید دید در روزهای آینده مسوولان باشگاه به چه تصمیمی برای انتخاب سرمربی خواهند رسید.»

 

 

ظاهرا این بحث‌ها و البته انصراف علی دایی از حضور در انزلی باعث شود مالکیت داریوش بهشتی در ملوان هم منتفی شود. چرا که باشگاه ملوان قرار است نهایتا تا شنبه به بهشتی برای ارائه ضمانتنامه‌ها فرصت بدهد که بحث‌های عجیب در رابطه با اول چه کسی دست به کار شود باقی مانده. یعنی بهشتی معتقد است اول باشگاه ملوان باید به او اختیار تام مکتوب بدهد و بعد پول را واریز کند، باشگاه ملوان هم دقیقا عکس این مساله را در ذهن دارد که شاید همین بحث‌ها باعث شود کلا مالکیت باشگاه ملوان تغییر کند و مسوولان این باشگاه به دنبال مالک جدیدی باشند. باید منتظر ماند و دید بالاخره نتیجه این بحث‌های عجیب چه می‌شود. تا الان که همه چیز دارد به ضرر ملوان پیش می‌رود اما در نهایت چه اتفاقی می‌افتد هنوز مشخص نشده!

 

ایران ورزشی