جواد شهبازی یکی از متقاضیان در اختیار گرفتن ۷۰ درصد سهام باشگاه ملوان با حضور در بندرانزلی و در نشستی […]

جواد شهبازی یکی از متقاضیان در اختیار گرفتن ۷۰ درصد سهام باشگاه ملوان با حضور در بندرانزلی و در نشستی با نمایندگان تعدادی از رسانه ها پاسخ داد.

 


 

شهبازی در گفت و گویی اختصاصی به خبرنگار “ورزش سه”، از برنامه هایش در صورت خرید ۷۰ در صد سهام ملوان گفت.

اسپانسر تیم ملی بانوان و تیمهای ملی پایه هستم

بنده از سال ۵۴ و از نونهالان در این فوتبال بوده ام. سابقه عضویت در تیمهای ملی نوجوانان و جوانان و دانشجویان را دارم و حتی روبروی ملوان هم بارها بازی کرده ام، ضمن اینکه دارای مدرک دکترای مدیریت ورزشی می باشم. در بخش اقتصادی هم دارای مدرک فوق لیسانس استخراج معدن هستم و۲۵ سال است که در همین زمینه در داخل کشور در حال فعالیت هستم. معدن چادر ملو با اسم ما رقم خورد که حالا شهرت جهانی دارد. ضمن اینکه در دوره ای اسپانسر رده های پایه تیم ملی و در حال حاضر اسپانسر تیم بانوان می باشم.

منتظر استعلام مدارکم هستم

از حدود دو هفته پیش سوابق و اسناد مالی و برنامه خودم را به مسوولین ارائه دادم. در حال حاضر در انزلی حضور دارم و کماکان بصورت جدی به عنوان یکی از متقاضیان پیگیر هستم. امروز برای گرفتن یک مدرک فوق دیپلم نیاز به استعلام است. حتما ً می توان از مراجع ذی صلاحی همچون بانک مرکزی؛ وزارت اطلاعات و … برای متقاضیان خرید یک تیم لیگ برتری استعلام کرد.

صالح نیا هیچ پیشنهادی به من نداد

از من در مورد ربط حضورم در ملوان از طریق آقای صالح نیا می پرسید باید بگویم که من از سال ۵۷ که با تیم نوجوانان به گیلان آمدم خدمت آقای صالح نیا ارادت دارم. ایشان با تجربه ۵۰ ساله استاد فوتبال ایران هستند. منتهی ایشان هیچ پیشنهادی برای آمدن من نداشتند و من از طریق ایشان برای خرید سهام ملوان ورود نکردم. البته بعد از حضورم در انزلی برای عرض ارادت خدمت ایشان رسیدم که ایشان با بزرگواری فرمودند اگر بیایید و کمکی از دست ما بربیاید در خدمت تان خواهیم بود.

با برنامه ریزی ۵ ساله به انزلی آمدم

انگیزه من از حضور در انزلی و ملوان این است که بتوانم به عنوان یک علاقمند به فوتبال به این قضیه ورود کردم. ملوان در استان از آستارا تا چابکسر طرفدار دارد. شهر انزلی هم چشمه استعداد بازیکن در فوتبال ایران است. متاسفانه مدتی است این چشمه در حال خشک شدن است. ضمن اینکه بنده عقیده دارم میتوان با یک برنامه ۵ ساله مناسب ، با تعامل با مردم و یک مدیریت اقتصادی و ورزشی درست از برند ملوان هم برای فعالیت باشگاه ملوان و هم برای سوددهی اقتصادی استفاده کرد.

ملوان بدون بدهی ۷۰۰ میلیون از سازمان لیگ طلب دارد

ملوان در حال حاضر دارای ۸.۵ میلیارد تومان بدهی و ۵ میلیارد طلب از سازمان لیگ دارد شما از این مسئلا اطلاع داشتید. شهبازی پاسخ داد، ملوان فقط ۷۰۰ میلیون از سازمان لیگ طلب دارد و قرار بوده مسوولین بعد از صاف شدن بدهی ها تیم را از آقای محجوب تحویل بگیرند؛ اما در صورتیکه این اتفاق نیفتد تحت شرایطی حاضر به تقبل بدهی ها خواهم بود. بنده به درخواست آقای محجوب ضمانت نامه ای به مبلغ دو میلیون و ششصد هزار دلار از یکی از بانکهای دبی – به دلیل بدهی که ملوان به بازیکنها و افراد خارج از باشگاه دارد که آماده کردم منتهی با استعلامی که از ثبت شرکتها کردیم به این نتیجه رسیدیم که ابتدا آقای محجوب باید تیم را به مسوولین شهر بازگردانند سپس ما اقدام کنیم.

سرمایه گذاری روی تیمهای پایه

اهداف من بعد از حضور در باشگاه ملوان به این صورت است که در انزلی تیمهای زیادی هستند که می توانند با پرورش بازیکن به ملوان کمک کنند. در این راستا سعی خواهیم کرد از بزرگان همین شهر استفاده کنیم. ما به دنبال این هستیم که ۲۰ درصد هزینه هر سال را در تیمهای پایه به سر مایه گذاری بپردازیم. در کنار آن با مدیریت مناسب ورزشی و اقتصادی برای سال اول تیم را در میانه بالایی جدول داشته باشیم. برای سالهای بعد نیز نیاز به تکمیل ساختارهای فیزیکی باشگاه مانند کمپ خواهیم داشت که متاسفانه در حال حاضر فاقد آن هستیم. در نهایت هدف ما رسیدن به جام باشگاه های آسیاست زیرا وقتی برند اقتصادی ملوان مطرح خواهد شد که آسیایی شود. موفقیت پول مهم است و از آن مهمتر مدیریت بر این پول است. هدف ما در باشگاه حسابداری است و نه حسابسازی

بعد از گرفتن ۷۰ درصد سهم باشگاه چه می کنم

بعد از گرفتن ۷۰ درصد سهام باشگاه قصد دارم تا در ترکیب هیات مدیره نظر ما ۲ نفر از نیروی دریایی ۱ نفر از مسولین شهری و ۴ نفر از طرف مالک ۷۰ درصد سهام ( همانطور که در همه جای دنیا مرسوم است ) می باشد، البته نفراتی که از طرف مالک منصوب می شوند به هیچ عنوان خانوادگی نخواهد بود و هر یک در یکی از زمینه های اقتصادی، ورزشی، اجتماعی دارای تخصص خواهند بود .در مورد دخالت مالک در امور اجرایی هم بعد از انتخاب مدیر عامل توانایی که با پیشنهاد من و تایید هیات مدیره انتخاب خواهد شد، هیچگونه دخالتی در امور اجرایی باشگاه نخواهم داشت. در حال حاضر هم با دو نفر درباره پست مدیرعاملی مذاکره کرده و قول مساعد دریافت کرده ام که یکی از آنها دارای برنامه و سوابق درخشان در دو باشگاه بخصوص در زمینه فوتبال پایه و تشکیل آکادمی می باشد.

وظیفه خودم را گردن کسی نمی اندازم

ما از همه علاقمندان به ملوان اعم از مسئولین استانی و بقیه آقایان انتظار حمایت معنوی و دلگرمی داریم. ما قصد نداریم وظیفه خود را بر دوش مسوولین بگذاریم. مسوولین می توانند حامیان این تیم باشند و باید به متولی فوتبال این شهر کمک کنند. ما کوچک تمام سیاسیون هستیم ولی ما سیاسی نیستیم که در جمع آنها وارد شویم بنابراین سعی می‌کنیم خیلی دور از جناح بندی های سیاسی باشیم. اگر ما بتوانیم نشاط را به جامعه بدهیم مسولین هم قطعاً با ما خواهند بود.

کانون هواداران

من همینجا به شما قول می دهم یکی از اولین اقداماتی که در نظر دارم درصورت در اختیار گرفتن باشگاه بصورت جدی انجام دهم ساماندهی هواداران در قالب یک کانون هواداران ثبت شده و با کمک گرفتن از افراد متخصص می باشد.کانون هواداران می تواند نقش بسیاری در حمایت حداکثری از تیم و اصلاح فرهنگ هواداری و سلامتی محیط ورزشی داشته باشد. البته من خیلی اهل صحبت کردن نیستم اما لازم دیدم مردم خوب شهر انزلی را هم در جریان برنامه هایم قرار دهم. به امید خدا و در صورتیکه تیم به من واگذار شد بتوانم در عمل خود و برنامه هایم را اثبات کنم. در خاتمه از همه خبرنگاران و رسانه ها درخواست دارم با انتقادات و پیشنهادهای خود به ما در حل مشکلات باشگاه کمک کنند.