بسمه تعالی به: امیر فرماندهی محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دریادار سیاری از : هواداران باشگاه ملوان بندر […]

بسمه تعالی

به: امیر فرماندهی محترم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دریادار سیاری

از : هواداران باشگاه ملوان بندر انزلی

موضوع: نامه سرگشاده در خصوص وضعیت باشگاه ملوان

سلام علیکم

با احترام، همانطور که مستحضرید باشگاه ملوان فرزند خلف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک تیم فوتبال در طی نیم قرن گذشته همچون ملوانان جان بر کف نیروی دریایی به کسب افتخار و پیروزی های غرور انگیز پرداخته و در بیشتر طول حیات خود همواره مورد حمایت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار داشته است. ولی در طی ۳ سال گذشته، با تغییرات در قوانین فیفا، ارگان های دولتی و نظامی حق تیمداری حرفه ای نداشته و ناخواسته مجبور به تن دادن به فرآیند ناقص خصوصی سازی در فوتبال شده اند.

در همین راستا در سال ۹۱ جناب آقای حسین هدایتی (شرکت استیل آذین) با وعده حمایت های مالی، مالک ۷۰ درصد از سهام باشگاه ملوان گردید و این باشگاه برای اولین بار در تاریخ نیم قرن خود به بخش خصوصی واگذار شد. این تحول اگر چه با استقبال عمومی مردم انزلی همراه بود اما در اولین تجربه خصوصی سازی، ملوان دچار مشکلات فراوانی شد و در نهایت جناب آقای هدایتی با واگذاری ۷۰ درصد از سهام باشگاه ملوان به اعضاء شورای شهر انزلی از ادامه فعالیت در ملوان انصراف داد اما با حمایت های مالی اندک خود سبب شد ملوان در فصل سیزدهم لیگ برتر آماده حضور در مسابقات گردد.

در اواخر فصل سیزدهم، اعضاء شورای شهر بندرانزلی (هبه کنندگان) با درخواست جناب آقای سیروس محجوب به منظور در اختیار گرفتن ۷۰ درصد از سهام باشگاه ملوان موافقت کردند تا فصل جدیدی در تاریخ ملوان آغاز شود. ولی متاسفانه عملکرد غیر فنی جناب آقای محجوب و عدم توجه ایشان به اصول یازده گانه مدیریت حرفه ای سبب شد، در فصل چهاردهم لیگ برتر، ملوان این میراث با ارزش دلاورمردان نیروی دریایی و مردم قهرمان شهرستان بندرانزلی در آستانه سقوط به لیگ یک قرار بگیرد، که اگر حمایت جانانه هواداران و همچنین بازیکنان متعصب تیم نبود اکنون ملوان باید برای حضور در مسابقات لیگ یک خود را آماده می کرد.

آن چیزیکه مردم انزلی را به شدت آزرده خاطر کرده، عدم ثبات مدیریتی و انضباط ساختاری در باشگاه به علت قهر کردن های سریالی مالک محترم و تصمیمات احساسی و حواشی ایجاد شده توسط ایشان برای محبوبترین تیم شمال کشور است. متاسفانه ایشان به دلیل نداشتن تجربه ی حرفه ای در فوتبال و عدم توجه به توصیه های خالصانه هواداران نه تنها هیچ ارزش افزوده ای برای این باشگاه ایجاد نکرده بلکه گام در مسیری می گذارد که بجز عدم ثبات و ایجاد حاشیه هیچ سودی برای فوتبالشهر انزلی نداشته و ندارد .
لازم به توضیح است که ایشان در طول فصل بارها با اعضاء شورای شهر و فرماندار شهرستان بندرانزلی نامه نگاری کرده اند که دیگر تمایلی به تیمداری ندارد. پیرو درخواست ایشان، جلسه مسئولان شهر تشکیل شده و با انصراف نامبرده موافقت می گردد. ولی ایشان مجددا بحثهای جدیدی را آغاز کرده اند و هر روز از طریق جراید شرط و شروط جدیدی جهت تحویل باشگاه منتشر می نمایند که به هیچ وجه در شان نام ملوان نمی باشد..

همانطور که مستحضرید، ملوان با علایق مردم انزلی گره خورده است و اگر در این میان، افرادی با مدیریت نامناسب، خواسته یا ناخواسته عملکرد اشتباهی داشته باشند مطمئنا باعث آسیب های اجتماعی قابل توجهی بر روی جامعه فوتبالشهر بندر انزلی خواهند شد که هزینه های غیر مستقیم آن شاید تا سالها باقی بماند. بنابراین لازم است تا مدیریت باشگاه به افرادی سپرده شود که اولا به این تیم تعلق خاطر داشته و دوما احساسات پاک مردم قهرمان بندانزلی به این باشگاه را درک نماید.

با توجه به توضیحات فوق، در پایان از حضرتعالی به عنوان یک چهره ملی درخواست می کنیم یکبار برای همیشه با سپردن ملوان به افراد متعهد و متخصصی که دغدغه ملوان را نیز داشته باشند همچون برادر بزرگوارمان جناب آقای دکتر احمد دنیامالی، این دغدغه بزرگ مردم انزلی را برطرف نمایید، قطعا این حرکت راهبردی از سوی حضرتعالی که همواره به شهر انزلی و مردمانش تعلق خاطر داشته اید و متقابلا مردم انزلی نیز همواره از دوست داران شما بوده اند ، هرگز از ذهن مردم قهرمان انزلی فراموش نخواهد شد .

با تقدیم احترام و تشکر

جمعی از هواداران ملوان بندرانزلی