مدافع جوان تیم ملی فوتبال ایران معتقد است جوانان حاضر در اردوی تیم ملی تنها با عملکردشان می‌توانند راه را […]

مدافع جوان تیم ملی فوتبال ایران معتقد است جوانان حاضر در اردوی تیم ملی تنها با عملکردشان می‌توانند راه را برای سایر بازیکنان جوان فوتبال ایران باز کنند.

 

 

 

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدحسین کنعانی‌زادگان که جزو شش بازیکنی بود که در بازی برابر ازبکستان نخستین تجربه ملی خود را پشت‌سر گذاشت درباره راهی که از ابتدای دعوتش به اردوی تیم ملی تا پوشیدن این پیراهن طی کرده اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که سرنوشت را طوری برایم رقم زد که بتوانم پیراهن تیم ملی را بپوشم. حقیقتش این است که دوست داشتم خیلی زودتر از اینها به تیم ملی دعوت شوم اما متاسفانه در زمانی که در پرسپولیس بودم زیاد به من بازی نرسید. بعد از آن با خیلی از افراد مشورت کردم و سرانجام به پرتغال رفتم.

وی درباره زمان حضورش در پرتغال گفت: نیم فصل آنجا بودم و تجربه خیلی خوبی کسب کردم. آن دوران سختی‌های خودش را داشت اما من به صورت قرضی به پرتغال رفته بودم و می دانستم برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد. آن زمان منتظر آی تی سی بودم، اما متاسفانه این آی تی سی دیر صادر شد. به هر حال نیم فصل آنجا بودم و تجربه خوبی کسب کردم. بعد از پرتغال دوباره به فوتبال ایران برگشتم. به خاطر اینکه سنم از دوران سربازی داشت رد می شد خودم را به عنوان سرباز معرفی کردم. اکنون هفت ماه از دوران خدمتم باقی مانده اما باید در فصل جدید هم برای ملوان بازی کنم. سال قبل فصل خوبی را پشت سر گذاشتم، اما تلاشم را می کنم که در فصل جدید از سال قبل هم بهتر باشم.

بازیکن تیم ملوان درباره عملکرد باشگاهی‌اش هم افزود: نیم فصل اول لیگ را به خاطر حضور در تیم امید کمتر بازی کردم اما با آمدن فیروز کریمی، ایشان خیلی به من اعتماد کرد و در سن کم به من بازی‌های زیادی داد. من هم تلاشم را کردم که آنچه سرمربی ملوان می‌خواهد را پیاده کنم و از نظر خودم عملکردم بسیار خوب بود. بعد این نمایش کی روش با دعوت از من و چند جوان دیگر نشان داد حرفهایی که درباره ایشان مطرح می شود و می گویند لیگ ایران را قبول ندارد، کذب است.

کنعانی‌زادگان ادامه داد: او پدیده های لیگ را دعوت کرد. سی بازیکن که اکثرا جوان بودند به دستور سرمربی به تیم ملی دعوت شدند. خیلی هم سخت بود که ما جوانان بین این همه بازیکن بزرگی که در تیم ملی هست بخواهیم خودمان را نشان دهیم. مثلا در پستی که من بازی می کنم بازیکنان با تجربه ای مثل سید جلال حسینی، پژمان منتظری، امیر حسین صادقی و مرتضی پورعلی گنجی حضور دارند. من تجربه تیم ملی در همه رده ها را داشتم به جز تیم بزرگسالان اما از ابتدا آنقدر انگیزه داشتم که نمی خواستم خط بخورم. تلاش کردم آنچه سرمربی تیم ملی می خواهد را پیاده کنم. در اولین بازی ملی هم برابر ازبکستان به خاطر بازی‌های ملی که در تیم‌های پایه تجربه کرده بودم، ترس چندانی نداشتم و اگر هم در آن بازی نمایش خوبی ارایه کردم اول از دعای پدر و مادرم است و بعد آن از تلاش‌های اکبر محمدی و فیروز کریمی.

او درباره حضور شش بازیکن جدید در تیم ملی در دیدار برابر ازبکستان هم گفت: کی‌روش از ابتدا گفته بود هر کسی توانست حقش را بگیرد می‌تواند یکی از یازده پیراهن تیم ملی را بردارد و بر تن کند. واقعا در عمل هم ایشان همین رفتار را می‌کند. فکر می‌کنم همه جوانها تلاش کردند جواب اعتماد سرمربی تیم ملی را بدهند.

کنعانی‌زادگان درباره آغاز رقابت‌های انتخابی جام جهانی هم گفت: وظیفه داریم با عملکرد خوب خودمان راه را برای جوانترهای دیگر فوتبال ایران باز کنیم. خدا را شکر می کنم که کی‌روش به جوانها اعتماد کرده است. بزرگترهای تیم هم خیلی به ما جوان‌ها کمک می کنند. امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی در دیدار برابر ترکمنستان کسب کنیم. این را هم می دانیم که دست کم گرفتن حریف خطرناک خواهد بود چرا که آنها برابر ما انگیزه زیادی خواهند داشت.