تیم ملی فوتبال باز هم ازبکستان را در تاشکند شکست داد. در ترکیب تیم ملی در این بازی ۱۰ بازیکن […]

تیم ملی فوتبال باز هم ازبکستان را در تاشکند شکست داد. در ترکیب تیم ملی در این بازی ۱۰ بازیکن نخستین بازی ملی خود را انجام می‌دادند.

 

 

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر ازبکستان از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه بنیادکار تاشکند آغاز شد که تیم ملی با تک گل دقیقه ۴+۹۰ مهدی ترابی توانست برنده از بازی خارج شود.

 

 

این بازی که در طول ۹۰ دقیقه وقت قانونی خود گلی در برنداشت، هفت دقیقه وقت تلف شده داشت که برای تیم ملی ایران بسیار مفید بود. مهدی ترابی در چهارمین دقیقه از وقت‌های تلف شده نیمه دوم بازی توانست نخستین گلی ملی خود را در نخستین بازی ملی‌اش به ثمر برساند تا تیم ملی همانند رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان را در تاشکند با نتیجه یک بر صفر از پیش رو بردارد.

 

سعید عزت اللهی ملی پوش سابقا ملوانی تیم اتلتیکومادرید در این بازی برای اولین بار با پیراهن تیم ملی بزرگسالان ایران به میدان رفت و ۶۶ دقیقه بازی کرد. این در حالی ست که وی فقط ۱۸ سال و ۲۵۹ روز سن دارد و از این نظر رکورد دار تاریخ فوتبال ایران است. پیش از وی سردار آزمون و مهدی مهدوی کیا به ترتیب با ۲۰ و ۱۹ سال جوان ترین بازیکنان تیم ملی ایران در اولین بازی ملی بودند.

 

ضمنا محمد حسین کنعانی زادگان مدافع ملوان نیز ۹۰ دقیقه در این بازی حاضر بود.