کارلوس کی روش به وعده اش عمل کرد. او قبل از پایان لیگ گفته بود که فهرست جدید تیم ملی […]

کارلوس کی روش به وعده اش عمل کرد. او قبل از پایان لیگ گفته بود که فهرست جدید تیم ملی سورپرایزهای زیادی خواهد داشت و هنگام اعلام لیست جدید تیم ملی، این نکته را به همه ثابت کرد.

 

 

او نشان داده که در این فهرست به لیگ برتر توجه ویژه ای داشته و بازیکنان جوان زیادی را به تیم ملی دعوت کرده، نفراتی که حتی نام تعدادی از آنها هم برای فوتبالدوستان آشنا نیست.

 

برای بازی با ازبکستان و ترکمنستان، ۵ بازیکن گمنام در لیست تیم ملی حضور دارند که شاید اگر آنها را از نزدیک ببینید، نشناسید. به همین دلیل بد ندیدیم که چهره های جدید تیم ملی را به شما معرفی کنیم.

 

 

عزت الله پورغاز

 

اول فروردین ۱۳۶۶ به دنیا آمده و اهل بندر ترکمن است. او با قراردادی به ارزش تنها ۵۳ میلیون تومان – تعجب نکنید، این رقم واقعی است – از ایرانجوان بوشهر به ملوان آمد. این بازیکن که فوتبالش را از تیم های پایه شموشک شروع کرده امسال از هفته هفتم و بازی مقابل سپاهان در ترکیب ملوان قرار گرفت و به جز بازی هفته نوزدهم مقابل پرسپولیس در تمام بازی های تیمش حضور داشته است. این یعنی اینکه هم نصرت ایراندوست هم فیروز کریمی به بازی او اعتماد داشته اند.

 

مدافع ملوان اعتماد به نفس جالبی دارد چرا که بعد از قرار گرفتن در فهرست کی روش گفته از دعوتش به تیم ملی سورپرایز نشده است.

 

 

محمدحسین کنعانی زادگان

 

ملوان امسال ۳۴ گل خورده و از چند تیم دیگر لیگ برتری بیشتر توپ را از درون دروازه اش بیرون کشیده است اما گویا کی روش علاقه زیادی به مدافعان این تیم داشته چون به جز پورغاز، محمد حسین کنعانی زادگان را هم به اردو دعوت کرده.

 

این بازیکن ۲۱ ساله که اصالتی آبادانی دارد و در تیم های جوانان و امید بازی کرده، یک بار هم برای پرسپولیس به میدان رفته اما او – که به دلیل مشکلات مختلف نتوانست در فوتبال پرتغال و تیم بیرامار بازی کند – به خاطر مشکلات سربازی اش از پرسپولیس جدا شد و به ملوان رفت.

 

کنعانی زادگان در نیم فصل اول هم برای ملوان به میدان رفته اما او از هفته هجدهم به بعد در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته است. در مورد کنعانی زادگان بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که او همان بازیکنی است که غیبتش در بازی تیم امید مقابل عربستان خیلی سر و صدا کرد چرا که تنها سه روز بعد از آن بازی و در شرایطی که گفته می شد مدافع ملوان مصدوم است، او در دیدار ملوان و سایپا به میدان رفت.

 

این نکته ای است که اتفاقا کنعانی زادگان هم به آن اشاره کرده و گفته واقعا آن روزها مصدوم بوده است. البته او نگفته چطور استراحت دو ماهه اش در سه چهار روز به پایان رسید!

 

 

محمدرضا اخباری

 

کی روش برای اردوی نهایی خود نام محسن فروزان را از فهرست ملی پوشان حذف کرده و به جای او یک دروازه بان ۲۲ ساله را در اردو نگه داشت. محمدرضا اخباری دروازه بان تیم سایپا که در بازی های آسیایی اینچئون هم حضور داشته، شاگرد جدید کارلوس کی روش است. او امسال ۱۳ بازی درون دروازه سایپا ایستاده که در سه بازی کلین شیت داشته است.

 

 

مهدی ترابی

 

او دیگر نماینده سایپا در فهرست تیم ملی است. بازیکن ۲۰ ساله ای که در خط میانی بازی می کند و با اینکه کارش را از فوتسال شروع کرده اما نهایتا سراغ فوتبال آمده و از دو سال قبل با نظر انگین فیرات به تیم بزرگسالان سایپا اضافه شده است.

 

او امسال تنها ۸ بازی سایپا را از دست داد و در سایر بازی های سایپا به میدان رفت. از ترابی به عنوان یک بازیکن با آتیه نام برده شده که با توجه به سن و سال کمش قطعا فرصت زیادی برای درخشش خواهد داشت.

 

 

میلاد محمدی

 

شاگرد حمید استیلی و فرهاد کاظمی در راه آهن حالا در ۲۱ سالگی به تیم ملی رسیده. او امسال به جز دو بازی در سایر دیدارهای راه آهن بازی کرده و ویژگی مهمش چپ پا بودنش است که باعث شده کی روش او را به تیم ملی دعوت کند.

 

روزنامه خبر ورزشی درباره این بازیکن نوشته: اول فصل وقتی راه آهن تمریناتش را استارت زد یک جوان به زمین سردار جنگل رفت، یک ساک همراهش بود، در کنار حمید استیلی حضور یافت و گفت من فوتبالم خوب است اما هیچ کس کتمایل ندارد حتی برای یک جلسه مرا ببیند. از شما خواهش می کنم به من فرصت بدهید و تستم کنید. استیلی به این جوان می گوید در چه تیم هایی بازی کرده اید؟ میلاد محمدی جواب می دهد: در تیمی نبوده ام! استیلی با تعجب می گوید یعنی در رده های پایه ای در تیم نوجوانان یا جوانان نبوده ای؟ و این جوان پاسخ می دهد: نه!

 

سرمربی وقت راه آهن به این جوان اجازه می دهد در تمرین تیمش شرکت کند، آخر تمرین به او می گوید فردا هم بیا!

 

پسر جوان می گوید یک برادر دارم که دوقلو هستیم. او هم فوتبالش مثل من است، او را هم بیاورم ببینید و استیلی می گوید بیاور! دو برادر از محله های جنوب تهرانس ر تمرین حاضر شدند و استیلی به ابوالقاسمپور گفت با هر دو قرارداد ببند و آنها با قرارداد ۴۰ میلیون تومانی (هر نفر) به عضویت راه آهن درآمدند و در کمتر از ۹ ماه میلاد محمدی به تیم ملی دعوت شد و طوری در تمرینات کار کرد که در لیست نهایی کارلوس کی روش جا بگیرد.

 

منبع: روزنامه هفت صبح