عزیز اسپندار یکی از سه بازیکن افسانه ای باشگاه ملوان گفت: ما پیشکسوتان نهایت تلاشمان را برای کمک به ملوان […]

عزیز اسپندار یکی از سه بازیکن افسانه ای باشگاه ملوان گفت: ما پیشکسوتان نهایت تلاشمان را برای کمک به ملوان انجام می دهیم.

 

 

وی که از سوی باشگاه به عنوان رییس کمیته نقل و انتقالات باشگاه انتخاب شده عصر شنبه در مصاحبه با ایرنا با بیان این که هنوز به طور دقیق از کم و کیف این انتخاب اطلاع ندارد گفت: هدف ما در وهله نخست این است که به باشگاه کمک کنیم و قرار است با تعدادی از پیشکسوتان برای شناسایی و انتخاب بازیکنان و گرفتن تست با باشگاه همکاری داشته باشیم.

 

آقای گل ایران در سالهای ۱۳۵۳ و ۱۳۵۶ویژگی های لازم برای یک بازیکن لیگ برتری را امادگی فکری ، روحی و جسمی بازیکن ، اشراف به مسائل تکنیکی و سابقه فعالیت وی عنوان کرد.

 

اسپندار یادآور شد: زمانی که ما بازیکن ملوان بودیم اگر در زمین حریف مساوی می کردیم ناراحت می شدیم اما امروزه همان تیمها برای قهرمانی تلاش می کنند در حالی که ملوان چند سالی است برای نیفتادن تلاش می کند.

 

این پیشکسوت ملوان در خصوص علت این امر افزود: به این تیمها از جنبه های مختلف کمک شد اما این مساله شامل حال ملوان نشد.

 

وی در مورد نقش مسائل مالی در موفقیت تیم گفت : مسائل مالی امروز در عملکرد تیمها خیلی نقش دارد وقتی تیمی ۲۰ تا ۲۵ میلیارد هزینه می کند با ملوان که یک ششم آن را هم ندارد و برای خرید بازیکن شاخص ،دستش بسته است می توان حدس زد که دارای چه مشکلاتی خواهد بود.

 

اسپندار اظهار کرد:درلیگ برتر همیشه نمی شود با جوانان کار کرد بازیکن با تجربه می تواند به تیم کمک کند.

 

وی علت موفقیت ملوان در سالهای دور را عشق و تعصب بازیکنان عنوان و تصریح کرد اکنون شرایط عوض شده هزینه فوتبال بالا است وعمر فوتبالی بازیکن پنج تا ۱۰ سال بنابر این هرچقدر هزینه بکنی همانقدر هم میتوانی امتیاز کسب کنی.

 

این پیشکسوت ملوان در پاسخ به این که شرایط کنونی ملوان و مشخص نبودن سرمربی و بقیه موارد چقدر روی تیم تاثیرگذار است گفت :صد درصد این مساله لطمه می زند و باید برای آن فکر شود.

 

اسپندار یاداور شد: سال قبل تیم بد بسته شد ، مبلغ پیش بینی شده خیلی کم بود ایران دوست اعتبارش را برای تیم گذاشت ولی دیدیم که شرایط چه طور شد.

 

وی افزود: مسئولان تیم مثل ذوب اهن باید حوصله به خرج می دادند تیم جوان بود می توانست حرکت رو به جلو داشته باشد با امدن مربی خارجی پنج بازی را از دست دادیم کریمی مربی حرفه ای است و خوشبختانه تیم ماندگار شد.

 

رییس کمیته نقل و انتقالات باشگاه در خاتمه تاکید کرد :تا انجا که می توانیم سعی می کنیم به باشگاه کمک کنیم سر و سامان بگیرد امیدوارم مسئولان بیایند و به تیم کمک کنند تا دوستداران امسال با خیال راحت شاهد بازی های تیم باشند.

 

عزیز اسپندار طی حکمی به عنوان مسئول کمیته نقل و انتقالات باشگاه ملوان و غفور جهانی دیگر پیشکسوت ملوان هم به عنوان مشاور فنی این باشگاه منصوب شدند.

 

قرار است تمرینات تیم ملوان از چهارشنبه این هفته در انزلی آغاز شود این در حالی است که تیم ملوان هنوز سرمربی فصل اینده خود را انتخاب نکرده است.