مکس آلگری، سرمربی تیم یوونتوس که به همراه جیانلوئیجی بوفون و لئوناردو بونوچی در استادیوم المپیک برلین، در نشست مطبوعاتی، […]

مکس آلگری، سرمربی تیم یوونتوس که به همراه جیانلوئیجی بوفون و لئوناردو بونوچی در استادیوم المپیک برلین، در نشست مطبوعاتی، حضور پیدا کرده بود، در خصوص شرایط این مسابقه به صحبت پرداخت.

 

 

 

 

دو تیم یوونتوس و بارسلونا، فرداشب ساعت ۲۳:۱۵ در استادیوم المپیک برلین، فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند کرد. مکس آلگری در نشست مطبوعاتی گفت:

 

ما این فصل را با یک هدف مهم آغاز کردیم و آن هم رسیدن به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود، اکنون به فینال رسیده ایم و هدفمان فتح لیگ قهرمانان است. وظیفه من به عنوان مربی این است که ارزشی به تیم اضافه کنم، در تیمی که توانایی پیشرفت بیشتر از این‌ها را دارد.

آلگری درباره اینکه چگونه مثلث هجومی بارسا را متوقف می کند، گفت:

 

ما باید خیلی ماهر در برابر آن‌ها عمل کنیم. باید باهوش باشیم. ما برای تساوی و به امید ضدحمله به زمین نمی رویم. بلکه ما نیاز به گلزنی و حمله کردن داریم. یکی از این دو تیم سه گانه خود را تکمیل می کند و امیدوارم آن تیم ما باشیم. اگرچه می دانیم که کار مشکلی است. مربی کردن در تیم های بزرگ کار آسانی نیست، برخلاف آن چیزی که مردم خارج از مجموعه می بینند. انریکه در رم مربی بسیار بزرگی بود و اکنون در شرایطی مختلف و در لیگی جدید، او بازهم به روشنی توانسته است ایده های خود را پیاده کند. در مجموع فکر می کنم بازی فوق العاده ای باشد، ما به کمی شانس نیاز داریم و باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام دهیم.

آلگری درباره مصدومیت مدافع ارزشمند تیمش، کیه لینی، نیز گفت:

 

واقعاً برای اتفاقی که افتاد ناراحتم، امّا لحظه مصدومیت متوجه شدم که او را در اختیار نخواهم داشت. من بازیکنی را از دست دادم ک از ابتدای فصل کمک بسیاری به ما کرده است. به هرحال بارزالی و اگبونا، آماده هستند و باید ببینم اگر بارزالی آماده باشد او بازی می کند، در غیراینصورت اگبونا.

سرمربی یووه در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید، چگونه بارسا را متوقف می کنید، گفت:

 

ما به این فکر نمی کنیم، ما به زدن گل فکر می کنیم. ما باید از نظر فنی ماهر باشیم، چراکه آن‌ها تیم فنی هستند و خط حمله آن‌ها مهم ترین اسلحه آن‌ها برای این بازی است و ما باید در مقابل آن‌، خیلی خیلی خوب باشیم.

آلگری در ادامه افزود:

 

طبیعی است که یک تیم ایتالیایی در فینال حضور داشته باشد و این بسیار مهم است. آخرین بار اینتر در سال ۲۰۱۰ جام را فتح کرده است. اکنون شور و اشتیاق مهمی در ایتالیا می‌بینیم و ایتالیایی‌ها به قهرمانی یوونتوس فکر می کنند. این می تواند نکته مثبتی برای فوتبال ما نیز باشد.  فردا شب ما تلاش خواهیم کرد تا بهترین بازی فصل را ارائه کنیم. این یک تک بازی است و فرصتی برای جبران وجود ندارد، پس باید در بهترین شرایط خود باشیم. ما باید از هر نظر، هم فیزیکی و هم ذهنی آماده باشیم. آن‌ها هم مانند بسیاری از تیم های اشتباهاتی مرتکب می شوند و نقاط ضعیفی دارند، سخت است، امّا هر فینالی سخت است و ما آماده آن خواهیم بود.

آلگری در پایان افزود:

 

تیم بسیار وضعیت آرامی دارد و روی بازی فردا تمرکز کرده است. ما از هفت فینال، دو بار قهرمان شده ایم و بارسلونا از هفت فینال، چهار بار. جدای از نتیجه فردا، ما فصل خارق العاده ای را پشت سرگذاشته ایم. ما بعد از بیست سال کوپا ایتالیا را فتح کردیم و فتح اسکودتو برای چهارمین بار پیاپی، اتفاق بسیار مهمی بود. فقط می توانیم با قدرت ذهنی و فیزیکی با بارسا مقابله کنیم.

 

منبع: طرفداری