سپ بلاتر که ۴ روز پیش در انتخابات فیفا برنده شده بود به دلیل رسوایی‌های اخیر در تشکیلات فیفا از […]

سپ بلاتر که ۴ روز پیش در انتخابات فیفا برنده شده بود به دلیل رسوایی‌های اخیر در تشکیلات فیفا از سمت خود استعفا کرد.

 

 

 

 

به گزارش فارس، سپ بلاتر رئیس تشکیلات فیفا پس از جنجا‌ل‌های که بر سر فسادهای مالی در فیفا رخ داد از سمت ریاست فیفا استعفا داد.

 

عصر امروز بعد از اعتراف دبیر کل فیفا مبنی بر دریافت رشوه تشنج در تشکیلات فیفا به اوج خود رسید و دقایقی پیش سپ بلاتر ۷۹ ساله که به تازه‌گی در انتخابات پیروز شده بود اعلام کرد که از سمتش کناره‌گیری می‌کند.

 

این اتفاق ۶ روز بعد از اینکه پلیس فدرال آمریکا  ۲۰ تن از مدیران رده بالای فیفا را به جرم پول‌شویی و تبانی دستگیر کرد رخ داد و عصر امروز بلاتر در هتل مقر فیفا در زوریخ در کنفرانس خبری که ترتیب داده بود خبر استعفای خود را به صورت رسمی اعلام کرد.

 

بلاتر ۴ روز پیش در انتخابات فیفا در حالی که حسین بن علی را به عنوان رقیب در پیش رو می‌دید برای پنجمین دوره متوالی به عنوان ریاست فیفا انتخاب شده بود.

 

بلاتر در این‌باره گقت: تصمیماتی که گرفتم به صالح فیفا بود و از این بابت نگران نیستم اما احساس می کنم فیفا باید دوباره باز سازی شود و گام در مسیری درست بگذارد.

 

وی افزود: استعفا خود را در جلسه فوق‌العاده مجمع گزینشی اعلام خواهم کرد. این تصمیم در اولین فرصت ممکن عملی خواهد شد و زمان جایگزینی در تاریخی خواهد بود که رئیس جدید برای جانشینی من از سوی کنگره فیفا انتخاب شود.

 

علی بن حسین نامزد اردنی ریاست فیفا بعد از استعفای بلاتر دوباره کاندیدای انتخابات پیش روی تشکیلات فیفا شد.

 

بجز علی بن حسین، لوئیس فیگو و رئیس فدراسیون فوتبال هلند نیز نامزد شرکت در انتخابات فیفا بودند که در هفته‌های پایانی از حضور در انتخابات انصراف داده بودند.

 

خبر‌ها حاکی از آن است که که میشل پلاتینی رئیس کنونی یوفا هم قصد دارد در انتخابات فیفا شرکت کند.وی که از جمله مخالفان درجه یک بلاتر به حساب می‌آید در چند وقت اخیر به شدت به نوع برگزاری انتخابات و اداره فیفا انتقاد کرد و خواهان کناره‌گیری رئیس مستعفی فیفا بود.

 

قرار است انتخابات ریاست فیفا در اواسط ماه مارس برگزار شود.