از آخرین دیدار ملوان در لیگ برتر چهارده روز میگذرد و در این چهارده روز برخلاف آنچه تصور میکردیم نه […]

از آخرین دیدار ملوان در لیگ برتر چهارده روز میگذرد و در این چهارده روز برخلاف آنچه تصور میکردیم نه تنها خبر خوبی دریافت نکرده ایم بلکه نشانه ها هم خبر از ادامه همین سکوت مطلق در روزهای آینده را میدهند . سکوتی که شاید هیچگاه فرصت جبرانش را نیابیم .

وقتی حاتمی در واپسین دقایق آخرین دیدار لیگ برتر گل برتری را زد و ملوان ماندنش را در فصل پانزدهم لیگ قطعی کرد در دل امید این داشتیم که با کسب تجربه مدیریت فعلی ، وفور سربازان صاحب نام و حفظ شاکله اصلی تیم بتوانیم تیمی متوازان و در خور نام ملوان ساخته و با کسب تجربه از روزهای سیاه فصل پیش به امید آسمانی صاف در لیگ پانزدهم پا به میدان بگذاریم اما واقعاً درک نمیکنم « چرا ملوانی ها هیچگاه نباید رنگ آرامش را به خود ببینند ؟! » چرا به محض پایان لیگ انواع اتفاقات و درگیری ها مجدداً اردوی ملوانان را فرا میگیرند و آنقدر آنان را به خود مشغول میکنند تا کار به جایی برسد که تنها به بسته شدن تیم به هر شکلی بسنده کنیم ؟! تا کی باید در حسرت تیمهای دیگر و جایگاه آنان بمانیم و تنها به یادآوری خاطرات گذشته خویش بپردازیم ؟ انصافاً این حق هوادار ملوان نیست آن هم هواداری که فصل پیش ثابت کرد چه جایگاهی دارد . از چند و چون اتفاقات رخ داده شده چندان آگاهی نداریم و از سمت باشگاه هم هیچگونه روشنگری صورت نگرفته است تا کماکان بازار شایعات داغتر از پیش بوده و گمانه زنی ها نقش اصلی را در تحلیل هواداران بازی کنند اما اصل ماجرا هر چه باشد در نهایت ضرر آن به ملوان بعنوان تنها نماینده فوتبال شمال کشور خواهد رسید .

استعفای دو مشاور باشگاه هم در چنین شرایطی این کلاف پیچیده را پیچیده تر کرد و عملاً نشان داد کشتی ملوان از مسیر خود خارج شده است و اینها هیچکدام نشانه های خوبی برای این تیم مردمی نخواهد بود . نشانه هایی که بنا به تجربه های قبلی به روزهای بدتری هم منتج خواهد شد و اوضاع از این هم خرابتر خواهد شد . در شرایطی که تیم تراکتور سازی با آن هزینه گزاف و حمایت وحشتناک چندین استان که حتی اشتباهات داوری بر علیه این تیم در صحن علنی مجلس پیگیری میشود باز هم در سفر ریاست محترم جمهور در پی کسب کمک پنج میلیارد تومانی میباشد ما همچنان در گام ابتدایی مانده ایم و کماکان به این میاندیشیم که آینده ملوان چه خواهد شد ؟

 

اصلا قصد نداریم وارد مسائل کلان باشگاه شویم اما انتظار داریم ضمن تعامل بیشتر بین مسئولین ، مشکلات ملوان حل شده و باشگاه به روال عادی خویش بازگردد . « هر اتفاق مثبتی که به صلاح ملوان باشد قطعاً مورد حمایت هواداران قرار خواهد گرفت » به شرطی که این اتفاق نه در ماه آینده بلکه در حداقل زمان ممکن روی دهد . هر روزی که از دست میدهیم یک روز به شروع لیگ برتر نزدیک شده و زمان کمتری برای آماده سازی در اختیارمان خواهد بود چرا که زمان برای ما توقف نخواهد کرد و رود خروشان لیگ هم با بی رحمی تمام به حرکت خود ادامه خواهد داد و اگر هوشیار نباشیم گرفتار این رود خروشان خواهیم شد ضمن اینکه پانزده تیم دیگر لیگ برتر هم بیکار ننشسته اند و هر یک به آرامی سرگرم بستن تیمی شایسته هستند تا مبادا در طول لیگ افسوس این روزهای از دست رفته را بخورند اما ما حتی نمیدانیم هدفگذاری ملوان در فصل بعد کدام است ؟ و بر اساس این هدفگذاری چه ابزاری به خدمت گرفته خواهد شد ؟ نه تنها نمیدانیم بلکه امید چندانی هم به شنیدن خبرهای خوب در چند روز آینده نداریم و این فرصتهایی که به راحتی از دست میدهیم بیش از هر چیز دیگر ما را آزار میدهد . تنها به امید آینده نشسته ایم و امیدواریم در هفته ای که در پیش روی داریم حداقل چیزهایی بشنویم که اندکی خیال ما را راحت نماید فقط لطفا زمان را از دست ندهید .

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net