رئیس یوفا با انتقاد شدید از سپ بلاتر، فیفا را تهدید به تحریم کرد.     به گزارش ایسنا، سخت‌ترین […]

رئیس یوفا با انتقاد شدید از سپ بلاتر، فیفا را تهدید به تحریم کرد.

 

 

به گزارش ایسنا، سخت‌ترین لحظات سپ بلاتر به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال در حال سپری شدن است و هر لحظه اتفاقی تازه باعث جنجال در بالاترین نهاد فوتبالی می‌شود.

 

میشل پلاتینی قبل از انتخابات ریاست فیفا در نشست خبری به انتقاد از سپ بلاتر پرداخت و گفت: من به بلاتر گفتم که باید استعفا بدهد. او به من گفت که حالا دیگر دیر شده است. دیگر بس است! سپ بلاتر باید شهامت داشته باشد و استعفا دهد. این حرف ها را در حالی می زنم که اشک در چشمانم جمع شده است. بلاتر از من خواست که اتحادیه فوتبال اروپا انتخابات فردا را تحریم نکند. من به او گفتم که از فیفا برود! فردا در انتخابات بخش عظیمی از کشورهای اروپایی به شاهزاده بن علی رای خواهند داد. اگر بلاتر پیروز انتخابات شود، در مورد روابط خود با فیفا تجدیدنظر می‌کنیم و شاید فیفا را تحریم کنیم.

 

پلاتینی ادامه داد: خیلی خوب است خود بلاتر قبل از انتخابات استعفا بدهد و دیگر انتخاباتی برگزار نشود. همه مدارک علیه اوست. او نمی‌تواند چیزی جز پاسخ دادن به اتهامات داشته باشد.

 

او درباره تحریم جام جهانی روسیه از سوی اتحادیه فوتبال اروپا گفت: این صحبت را قبول ندارم و ما از برگزاری جام جهانی در روسیه استقبال می‌کنیم.

 

دقایقی پس از این صحبت ها دیوید گیل، رئیس کمیته اجرایی فیفا نیز از سمت خود استعفا داد.