به نقل از پایگاه خبری باشگاه بارسلونا ۱۷ لحظه کلیدی را در کارنامه سراسر افتخار ژاوی هرناندز شماره شش و […]

به نقل از پایگاه خبری باشگاه بارسلونا ۱۷ لحظه کلیدی را در کارنامه سراسر افتخار ژاوی هرناندز شماره شش و کاپیتان باشگاه بارسلونا که تنها بازیکنی است که از ابتدای قرن جدید در ترکیب بارسلونا باقی مانده را به بهانه حضور ۱۷ فصله وی با پیراهن آبی و اناری بارسلونا مرور می کنیم.

 

 

 

 

۱- ۱۸ آگوست ۱۹۹۸، روزی که لوئیز فن خال برای نخستین بار و در جریان دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا ژاوی هرناندز را در دیدار برابر مایورکا بازی داد و این پدیده جوان موفق شد در نخستین دیدار خود برای بارسا موفق به گلزنی شود.

 

 

۲- ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸، یک گل تماشایی و سه امتیازی از ژاوی در خانه وایادولید که توانست نقش مهمی را در قهرمانی پایان فصل آبی اناری ها در رقابت های لالیگا ایفا کند.

 

۳- ۲۵ آوریل ۲۰۰۴،  تنها پنج دقیقه مانده به پایان مسابقه ال کلاسیکو در سانتیاگو برنابئو. نتیجه ۱-۱ در جریان بود که پاس در عمق هنرمندانه رونالدینیو را ژاوی با یک ضربه والی و با زیبایی هر چه تمام تر به گل برتری شاگردان فرانک ریکارد در خانه حریف سنتی خود تبدیل کرد.

 

 

۴- ۲ دسامبر ۲۰۰۵،  پس از نزدیک به شش ماه مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی سرانجام و در میان تشویق پرشور هواداران حاضر در استادیوم نیوکمپ به میادین فوتبال باز گشت و در پایان آن فصل توانست برای نخستین بار در پاریس به قهرمانی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برسد.

 

۵- ۲۹ ژوئن ۲۰۰۸، انتخاب شدن به عنوان برترین بازیکن یورو ۲۰۰۸ در اتریش- سوئیس و رسیدن به نخستین عنوان قهرمانی تیم ملی اسپانیا پس از سال ها افول و ناکامی در این بازی ها تحت هدایت لوئیز آراگونس فقید.

 

۶ – ۲ می ۲۰۰۹، سانتر زیبای او و ضربه سر و خوشحالی معروف کاپیتان پویول در جریان دیدار ال کلاسیکویی که نتیجه آن در پایان با برتری ۶-۲ بارسا در سانتیاگو به پایان رسید. مسابقه ای که ژاوی در آن ۴ پاس گل داد تا رکوردی ثبت کند که تا به امروز شکسته نشده است.

 

۷ – ۱۳ می ۲۰۰۹، ضربه آزادی تماشایی در جریان برتری ۴-۱ بارسا در فینال کوپا دل ری برابر اتلتیک بیلبائو که باعث شد اولین قهرمانی دوران گواردیولا و همچنین اولین ضلع شش گانه آن فصل آبی اناری ها تثبیت شود.

 

 

۸- ۲۷ می ۲۰۰۹، قهرمانی دوم ژاوی در لیگ قهرمانان اروپا با برتری برابر منچستریونایتد در استادیوم المپیک شهر رم. ژاوی در آن بازی بهتری بازیکن زمین شناخته شد و پاس گل دوم بارسا را که با ضربه سر لیونل مسی به گل رسید را ارسال کرد.

 

۹- ۱۹ دسامبر ۲۰۰۹، قهرمانی بارسا در جام باشگاه های جهان در قطر. جایی که شش گانه رویایی گواردیولا در نخستین فصل حضورش در بارسا تکمیل شده و وی نیز مدال برنز ( سومین بازیکن برتر جام) این رقابت ها را دریافت کرد.

 

 

۱۰- ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰، نخستین قهرمانی اسپانیا در تاریخ رقابت های جام جهانی و حضور ژاوی در تیم منتخب رقابت ها

 

۱۱- ۲۹ نوامبر ۲۰۱۰، اولین ال کلاسیکو ژوزه مورینیو در رئال مادرید. برتری ۵-۰ بارسا در نیوکمپ و ژاوی که توانست اولین گل بارسا در این بازی و اولین گل خود در ال کلاسیکو های برگزار شده در نیوکمپ را به ثمر برساند.

 

۱۲- ۲ ژانویه ۲۰۱۱، پیروزی ۲-۱ بارسا برابر لوانته و رسیدن ژاوی به رکورد ۵۴۹ بازی با پیراهن بارسا و برابری با رکورد میگوئلی به عنوان پرسابقه ترین بازیکن تاریخ باشگاه.

 

 

۱۳- ۱۰ ژانویه ۲۰۱۱، حضور در مراسم گالا به همراه لیونل مسی و آندرس اینیستا و انتخاب به عنوان سومین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۱.

 

۱۴- ۲۶ اکتبر ۲۰۱۳،  پیروزی ۲-۱ بارسا برابر رئال مادرید و تبدیل شدن ژاوی به پرسابقه ترین بازیکن تاریخ بارسا در این بازی ها با ثبت ۲۶ بازی و پشت سر گذاشتن میگوئلی و کارلس پویول.

 

۱۵- ۱۶ ژانویه ۲۰۱۴، رسیدن به رکورد ۷۰۰ بازی با پیراهن بارسا در جریان دیدار جام حذفی برابر ختافه.

 

۱۶- ۲۵ آوریل ۲۰۱۵، پیروزی ۲-۰ بارسلونا برابر اسپانیول و رسیدن به رکورد ۵۰۰ بازی در رقابت های لالیگا

 

۱۷- ۱۷ می ۲۰۱۵، پیروزی ۱-۰ برابر اتلتیکو مادرید، رسیدن ژاوی به هشتمین عنوان قهرمانی در رقابت های لالیگا و برابری با رکورد خنتو به عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال اسپانیا.

 

 

 

طرفداری