دوم خرداد سالروز درگذشت یکی از ماندگارترین چهره های تاریخ فوتبال ایران است که تا ابد در صدر دل فوتبال […]

دوم خرداد سالروز درگذشت یکی از ماندگارترین چهره های تاریخ فوتبال ایران است که تا ابد در صدر دل فوتبال دوستان جای خواهد داشت.

 

 

“من در زندگی ام واقعاً تعارف ندارم، شاید اگر واقعیت را نمی گفتم خیلی چیزها از لحاظ موقعیت اجتماعی و مالی به دست می آوردم اما وجدانم قبول نمی کند واقعیت ها را نگویم.”

 

این جمله قسمتی از صحبت های به یادماندنی ناصر حجازی اسطوره به تمام معنای فوتبال ایران است که دوم خرداد سال ۹۰ از میان ما پر کشید و همچون عقابی دست نیافتنی به آسمان پر کشید تا دست نیافتنی تر شود. از دوران فوتبالی و افتخارات ناصر خان همه جا صحبت شده و ذکر آنها تکراری بیش نیست و چه خوب است در مورد همین یک جمله ای که در بالا اشاره شد کمی صحبت کنیم تا بزرگی این چهره دوست داشتنی فوتبال ایران باز هم بیشتر نمود پیدا کند.

 

در فوتبالی که دروغ، ریا و انواع ناسالمی ها جای مرام و جوانمردی های گذشته را گرفته بود، ناصر حجازی یک تنه با گفتار و کردار منحصر به فرد خود نامی از خود بر جای گذاشت که ارزش آن میلیاردها بار ارزشمندتر از بسیاری از چهره های میلیاردی است. ناصر خان شاید به واسطه صراحت بیان و تن ندادن به برخی اعمال خارج از عرف، عرف شده در فوتبال کشور، نه به عنوان بازیکن و نه به عنوان مربی به آنچه که استحقاقش را داشت نرسید اما نامی از خود برجای گذاشت که شاید فوتبال ایران دیگر نظیر آن را به خود نبیند.

 

محبوب دل فوتبال دوستان آبی و قرمز بودن کار هرکسی نیست اما ناصر حجازی بی هیچ حاشیه و سر و صدایی خود را در دل همه اقشار جای داد و تا آخرین لحظات عمر خود با پافشاری روی کاراکتر عقاب معابانه خود مسیر اوج را در پیش گرفت و زمانی که دید عرصه بر عقاب ها در حضور کلاغ ها تنگ شده، پرواز به سمت دیار باقی را بر حضور در این جهان ترجیح داد.

روحت شاد عقاب آسیا…

 

طرفداری