آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا با کسب پیروزی درخانه روخی بلانکو، جام قهرمانی لیگ دسته اول اسپانیا را از میزبان خود پس گرفتند. […]

آبی‌و‌اناری‌پوشان کاتالونیا با کسب پیروزی درخانه روخی بلانکو، جام قهرمانی لیگ دسته اول اسپانیا را از میزبان خود پس گرفتند.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته سی‌و‌هفتم لالیگا امشب (یکشنبه) با برگزاری ۱۰ دیدار همزمان از ساعت ۲۱:۳۰ به‌وقت تهران به پایان رسید که در مهمترین آنها بارسلونای صدرنشین با نتیجه یک بر صفر از سد میزبان خود اتلتیکومادرید گذشت.

 

لیونل مسی در دقیقه ۶۵ تنها گل این بازی را به ثمر رساند تا بارسلونا ۹۳امتیازی شود و با حفظ فاصله ۴امتیازی‌‌اش با رئال‌مادرید در فاصله یک هفته به پایان لیگ، قهرمانی خود را مسجل کند. این بیست‌و‌سومین قهرمانی بارسلونا در لالیگا و پنجمین قهرمانی کاتالان‌ها در لیگ طی هشت سال اخیر است. بارسلونا با کسب این قهرمانی دقیقاً همان کاری را تکرار کرد که اتلتیکومادرید فصل گذشته با فتح لیگ در خانه کاتالان‌ها انجام داد.

 

در دیگر بازی مهم امشب رئال مادرید که به توقف کاتالان‌ها در ورزشگاه ویسنته کالدرون امید داشت، به خانه اسپانیول رفت و این تیم را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. در این بازی کریستیانو رونالدو سه بار در دقایق ۵۹ و ۸۳ و ۹۰ و مارسلو در دقیقه ۷۹ برای رئال و کریستین استوانی در دقیقه ۷۳ برای اسپانیول گلزنی کردند. رئال مادرید با این نتیجه ۸۹امتیازی شد اما جایگاهش در جدول تغییری نکرد.

 

نتایج هشت بازی دیگر امشب به‌شرح زیر است:

 

کوردوبا یک ــ رایو‌وایکانو ۲

دپورتیوو‌لاکرونیا ۲ ــ لوانته صفر

الچه ۲ ــ اتلتیک بیلبائو ۳

ختافه یک ــ ایبار یک

رئال‌سوسیه‌داد صفر ــ گرانادا ۳

سویا ۲ ــ آلمریا یک

والنسیا یک ــ سلتاویگو یک

ویارئال ۲ ــ مالاگا یک

 

در جدول رده‌بندی لالیگا تیم‌های بارسلونا، رئال‌مادرید و اتلتیکومادرید به‌ترتیب با ۹۳، ۸۹ و ۷۷ امتیاز اول تا سوم هستند.