هفت دیدار همزمان در هفته پایانی لیگ روز جمعه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه تراکتورسازی صدرنشین میزبان نفت تهران […]

هفت دیدار همزمان در هفته پایانی لیگ روز جمعه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه تراکتورسازی صدرنشین میزبان نفت تهران است تا قهرمان لیگ مشخص شود و سپاهان هم در رویای قهرمانی به سرمی‌برد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، ۷ دیدار همزمان هفته بیست و هفتم لیگ برتر روز جمعه برگزار می‌شود. در دو مسابقه از این بازی‌ها که در تبریز و اصفهان برگزار می‌شود قهرمان لیگ مشخص خواهد شد. در ۳ مسابقه سقوط کنندگان معرفی می‌شوند.

 

نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم:

 

تراکتورسازی تبریز- نفت تهران؛ فینال لیگ

 

فینال لیگ در تبریز برگزار می‌شود. سرخپوشان تبریزی بعد از پیروزی پرگل ۴ بر یک مقابل استقلال در تهران با روحیه به مصاف تیم نفت خواهند رفت تا با یک پیروزی قهرمان لیگ برتر شوند. حریف آنها البته تیم سختکوش و پرتلاش نفت است که در آسیا هم توانسته به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند. شاگردان منصوریان که در فینال جام حذفی هم حضور دارند دوست دارند در این فینال هم پیروز شوند اما آنها می‌دانند در تبریز کار دشواری در پیش خواهند داشت.

 

تیم منصوریان باید با ۷۰ هزار و یازده نفر مقابله کند و بازی در ورزشگاه پر از تماشاگر یادگار امام تبریز که لبریز از جمعیت برای هر تیمی سخت و دشوار است. تراکتورسازی برای اینکه خیالش از قهرمانی لیگ راحت باشد باید در این بازی پیروز شود و توجهی به مسابقه سپاهان و سایپا نداشته باشد هرچند تساوی تراکتورسازی در تبریز در شرایطی که سپاهان هم امتیاز از دست بدهد بازهم باعث قهرمانی سرخپوشان خواهد شد اما اگر فینال لیگ برنده نداشته باشد و سپاهان در شهر خود سایپا را شکست بدهد در آنصورت یاران حسین فرکی قهرمان می‌شوند. بنابراین تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی تیمش را با آرایشی هجومی به مصاف نفت می‌فرستد و دوست دارد دومین سرمربی استقلالی لیگ را هم شکست بدهد تا جشن قهرمانی را در شهر پرشورها بگیرد.

 

سپاهان – سایپا؛ فرکی در رویای دومین قهرمانی

 

زردپوشان اصفهانی در کورس قهرمانی هستند و حسین فرکی برای اینکه بتواند دومین قهرمانی متوالی خود را در لیگ برتر به دست بیاورد به شانس نیاز دارد و چیز دست خودش و شاگردانش نیست. شاگردان او باید ابتدا تیم سایپا را شکست بدهند و امیدوار باشند تا تراکتورسازی در تبریز امتیاز از دست بدهد. فرکی فصل گذشته با فولاد در تبریز قهرمان شد و این مرتبه امیدوار است علیرضا منصوریان بتواند زمینه ساز دومین قهرمانی تیمش باشد. سایپا که در رده هفتم جدول است انگیزه زیادی برای این مسابقه ندارد. مجید جلالی هم برای آخرین مرتبه روی نیمکت سایپا می‌نشیند و بعد از آن دیگر در این تیم حضور نخواهد داشت. شاید شاگردان جلالی بخواهند او را با برد بدرقه کنند. به هر حال شرط اول برای قهرمانی پیروز شدن مقابل سایپاست. فرکی در رویای دومین قهرمانی‌ متوالی در لیگ به سر می‌برد رویایی که برای نصف جهان شیرین است.

 

راه آهن- گسترش فولاد تبریز؛ کار راحت شاگردان کاظمی

 

راه آهن اگرچه در رده دوازدهم جدول است اما هنوز در خطر سقوط و رفتن به پلی آف قرار دارد. بنابراین فرهاد کاظمی اگر می‌خواهد تیم راه آهن را در لیگ حفظ کند باید تیم فراز کمالوند را شکست بدهد. گسترش هفته گذشته پرسپولیس را شکست داد تا بقایش را در لیگ برتر جشن بگیرد خیلی انگیزه زیادی برای این بازی ندارد ولی برای  شاگردان کاظمی سه امتیاز این مسابقه اهمیتی حیاتی دارد بنابراین به نظر می‌رسد که راه آهن می‌تواند خیالش بابت بقا راحت باشد زیرا بازیکنان راه آهن انگیزه بیشتری برای برد دارند.

 

ملوان – نفت مسجدسلیمان؛ جشن بقای قوی سپید؟

 

فیروز کریمی برای حفظ ملوان در لیگ برتر کار زیاد دشواری ندارد و باید در انزلی تیم سقوط کرده نفت را شکست بدهد. نفت در این مسابقه ۷ بازیکن اصلی خود را به دلیل مصدومیت و محرومیت هم در اختیار ندارد و بعید است جوانان نفتی بتوانند در انزلی از ملوان امتیاز بگیرند. آنها دیگر انگیزه‌ای ندارند ولی بازیکنان ملوان برای پیروز شدن بسیار پرانگیزه و پرانرژی هستند. به نظر می‌رسد فیروز کریمی هم بتواند تیمش را در لیگ برتر حفظ کند و قوی سپید خزر جشن بقا بگیرد.

 

استقلال خوزستان – پیکان؛ آخرین شانس مرفاوی و ویسی

 

پیکان در این فصل یک ناکام بزرگ بود تیمی که ستاره‌های زیادی را جمع کرد تا یکی از مدعیان باشد اکنون در رده پانزدهم و خطر سقوط قرار دارد. پیکان برای بقا در لیگ برتر کار سخت و دشواری دارد. شاگردان مرفاوی اگر بتوانند استقلال خوزستان را در اهواز شکست بدهند و راه آهن و ملوان هم پیروز نشوند در لیگ برتر ماندنی خواهد شد. در غیر اینصورت پیکان راهی پلی آف خواهند شد اما مساوی یا شکست باعث سقوط پیکان خواهد شد. عبدالله ویسی هم برای اینکه تیمش را در لیگ برتر حفظ کند باید در این مسابقه پیروز شود و امیدوار باشد که راه آهن و ملوان پیروز نشوند تا تیم استقلال خوزستان در لیگ برتر ماندگار شود که احتمالش کم است. این بازی آخرین شانس صمد مرفاوی و ویسی برای بقاست.

 

صبای قم – فولاد خوزستان؛ کورسوی امید برای آسیا

 

صبای قم در رده هشتم جدول است و اگر در این بازی هم بازنده شود حداکثر دو پله سقوط خواهد کرد و دهم می‌شود اما مهدی تارتار دوست ندارد این اتفاق رخ بدهد و حداقل در بازی آخر و خانگی پیروز شود تا با هشتمی لیگ را به پایان ببرد. فولاد خوزستان اما کورسویی از امید برای کسب سهمیه دارد و اگر بتواند در این بازی پیروز شود و ذوب آهن هم مقابل پدیده بازنده شود در آنصورت  چهارم خواهد شد.

 

پدیده – ذوب آهن؛ نمایش اقتدار شاگردان یحیی

 

ذوب آهن بهترین نتایج را در نیم فصل دوم گرفت و گل‌محمدی بدون شک بهترین مربی نیم فصل دوم است ذوب آهن که فینالیست جام حذفی است در صورتیکه در این مسابقه هم پیروز شود همچنان در رده چهارم باقی می‌ماند و به نوعی شانس کسب سهمیه آسیایی در لیگ را هم دارد. شاگردان گل‌محمدی برای این مسابقه انگیزه زیادی دارند تا با نمایشی دلپذیر لیگ را به پایان ببرند.با این حال بعد از این مسابقه آنها باید ۱۸ روز صبر کنند تا با نفت در فینال روبه رو شوند. پدیده هم که در لیگ برتر ماندگار شده است و برد و باخت در این بازی خیلی برای بازیکنان این تیم که مشکلات مالی فراوانی دارد فرقی نمی‌کند.

 

برنامه مسابقات هفته سی‌ام لیگ برتر

 

جمعه ۲۵ اردیبهشت

 

۱۷:۰۰پرسپولیس-استقلال-

 

۱۹:۳۰–سپاهان-سایپا

 

۱۹:۳۰-راه‌آهن-گسترش فولاد

 

۱۹:۳۰-ملوان-نفت‌ م.سلیمان

 

۱۹:۳۰-تراکتورسازی-نفت تهران

 

۱۹:۳۰-استقلال خوزستان-پیکان

 

۱۹:۳۰-صبای قم-فولاد

 

۱۹:۳۰-پدیده-ذوب آهن