شب گذشته تیم فوتبال بارسلونا با پیروزی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل بایرن مونیخ راهی فینال لیگ […]

شب گذشته تیم فوتبال بارسلونا با پیروزی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل بایرن مونیخ راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۵ شد. کاتالان ها اکنون فقط یک برد تا فتح لالیگا و یک برد تا فتح لیگ قهرمانان فاصله دارند.

 

 

 

 

اظهارات بازیکنان و سرمربی این تیم بعد از این دیدار را در زیر ملاحظه می کنید:

 

لوییز انریکه در مصاحبه بعد از صعود از مرحله نیمه نهایی مقابل بایرن گفت: “مهم این است که ما وظایفمان را درست انجام دادیم و اکنون در فینال هستیم و در میان بهترین تیم های اروپایی قرار داریم، الآن تنها کاری که باید انجام دهیم بردن است! برایم تجربه فینال به عنوان مربی متفاوت خواهد بود. هر بازی، وقتی شما مربی باشید متفاوت است نسبت به زمانی که به عنوان بازیکن بوده اید و فینال نیز برای من چنین تجربه متفاوتیست. واقعیت این است که ما خیلی سریع گل زدیم و خلق موقعیت های متعدد به ما اجازه داد تا اعتماد به نفس خوبی در زمین بدست آوریم. ما نیمه اول را کنترل کردیم، اما اشتباهاتی در نیمه دوم مرتکب شدیم اگرچه که به نظر من آن ها به دلیل خستگی بودند. امشب شب شادیست!”


او در باره اینکه دوست دارد با کدامیک از تیم های یوونتوس یا رئال مادرید روبرو شود گفت: هر تیمی که شایسته تر باشد!


در ادامه افزود: درست است که در بازی فشار زیادی را متحمل شدم. هر راند دشواری های خاص خودش را دارد اما نتیجه بازی رفت فشار بیشتری را به حریف وارد کرد. ما خیلی زود به گل آن ها پاسخ دادیم و با اندوخته خوبی به رختکن رفتیم. نیمه دوم متفاوت بود، ما به شدت به زحمت افتادیم اما به اهدافمان رسیدیم و بسیار خوشحال هستیم. ما تحت فشار قرار گرفتیم برای اینکه ما با نتیجه بازی رفت رقیب را مجبور به حمله و ریسک کردیم. ما به سیستم ۴-۱-۴-۱ تغییر تاکتیک دادیم و می خواستیم به اصطلاح بازی را در آوریم! ما تلاش زیادی کردیم زیرا که بایرنی ها کیفیت بسیار بالایی داشتند و تیم سخت کوشی بودند. اما من به خاطر عملکرد بازیکنانم خوشحالم.


او در باره آندونی زوبیزارتا -مدیر ورزشی سابق بارسلونا-  هم گفت:من در باره مشکلات و مسائل خاص در پایان فصل صحبت می کنم، به طور شفاف به دلیل پیشرفتی که داشتیم از همه کسانی که بخشی از بدنه باشگاه بوده اند متشکرم. الآن زمان قدرشناسیست.


در باره مثلث MSN نیز گفت: سطح بسیار بالایی دارند، اما من نمی خواهم راجع به کیفیت شخصی آن ها اظهار نظر کنم. آن ها خودخواه نیستند، برای ما مهم است که خودخواه نباشند و مدام در حال تلاش برای گلزنی باشند، برای رقبای ما توقف آن ها فوق العاده سخت است.


در باره رابطه اش با پپ: من و پپ دوست هستیم و برای یکدیگر آرزوی موفقیت می کنیم.

 

***

 

تراشتگن از عملکرد تیم در نیمه دوم نگران است و نمی خواهد که فینال نیز این گونه شود.

 

تراشتگن در ادامه افزود: نمی دانم در نیمه دوم چه اتفاقی رخ داد، ما اندکی کنترل خودمان را از دست دادیم، اما هنوز در مجموع صعود کننده بودیم. ما الآن مسافر برلین هستیم، باید ببینیم فردا چه رخ می دهد و حریف ما در فینال یوونتوس است یا رئال مادرید.


او در ادامه گفت: همیشه داشتن عملکرد خوب لذت بخش است و من فکر می کنم ما خوب بودیم، امروز در مجموع بد کار نکردیم اما مقداری راهمان را گم کردیم. ما کنترل بازی را کامل در اختیار نداشتیم در نتیجه شب سختی را سپری کردیم. مشکل آنجا بود که ما بازی رفت را ۳-۰ برده بودیم و ۲ گل هم در خانه حریف زده بودیم، برای بایرن بسیار سخت بود که به فینال برسد. ما می دانستیم که اتفاقات امشب آسان نخواهند بود، اما مهم تر از همه آن است که بهترین عملکردمان را در فینال داشته باشیم.


او در باره مثلث MSN نیز گفت: من نمی دانم که آن ها بهترین مثلث هجومی هستند یا نه، من فکر می کنم آن ها بسیار عالی هستند، اما نکته مهم آن است که تیم در مجموع در فینال بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. ما فقط یک بازیکن نیستیم، اما این که همیشه می توانیم گلزنی کنیم ایده آل است.

 

***

 

اینیستا اصرار دارد که هیچ فرقی ندارد که چه تیمی در فینال مقابلشان قرار خواهد گرفت.

 

صعود بارسلونا به فینال احتمال وقوع الکلاسیکو در فینال لیگ قهرمانان اروپا را بیشتر کرده است، همه چیز منوط به آن است که  رئال مادرید بتواند شکست دور رفت در یوونتوس آرنا را جبران کند.


اینیستا پس از بازی گفت: ما می داسنتیم که آن ها به شدت ما را پرس خواهند کرد، اما ما ۲ گل در نیمه اول به ثمر رساندیم که باعث شد خیالمان راحت شود. آن ها در نیمه دوم پیشرفت کردند اما مهم این است که الآن ما جشن صعود به فینالی دیگر را گرفته ایم. همیشه هر سال با سال دیگر متفاوت است اما امسال در هر مسیری برای ما عالی بوده است، ما رقبای خیلی قوی ای را شکست دادیم و به موفقیت نهایی بسیار نزدیکیم. ما هدفمان برای رسیدن به فینال را بدست آوردیم. برام مهم نیست که کدام تیم رقیب ما در فینال می شود.

 

***

 

پیکه از احتمال برخورد با رئال مادرید در فینال هیجان زده است.

 

او در مصاحبه ای کوتاه گفت: فینال مقابل رئال مادرید فوق العاده تاریخی و هیجان انگیز است! ما برگی از تاریخ را نوشتیم و خیلی خوشحالم که عضو این تیم و مجموعه هستم که تا مدت ها در اذهان فوتبال دوستان باقی خواهیم ماند.

 

 

***

 

راکیتیچ معتقد است که موفقیت های این فصل بارسلونا بدون حضور انریکه امکان پذیر نبوده است. او گفت: قطعاً مربی ما برای ما خیلی مهم است. من فکر می کنم هر مربی ایده های متفاوتی دارد و مربی ما نیز همین طور است، اما الآن من می خواهم از او به خاطر تیمی که ساخته تشکر کنم، برای این که بدون او غیر ممکن بود، تک تک اعضا عالی کار کردند. امیدوارم که قهرمان شویم. بازی بسیار سختی بود و ما مقابل یکی از بهترین تیم های جهان بازی می کردیم. در مجموع دو بازی خوب عمل کردیم. با نتیجه بازی رفت همه چیز برای ما مقداری ساده تر شد. اما امروز بازی بزرگی بود، ما خیلی خوشحال خستیم و می خواهیم که فینال را هم ببریم.


در باره الکلاسیکوی احتمالی در فینال گفت: برای ما خیلی مهم نیست، ما برای همه تیم ها احترام قائلیم، چهارشنبه شب نیز بازی بزرگی انجام خواهد شد اما مهمترین مسئله برای ما این است که در برلین حضور خواهیم داشت و می خواهیم بهترین عملکرد خودمان را آن جا نشان دهیم.

 

منبع: طرفداری