دو تیم رئال مادرید و یوونتوس، فرداشب در نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، در استادیوم خانگی یوونتوس رو در […]

دو تیم رئال مادرید و یوونتوس، فرداشب در نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، در استادیوم خانگی یوونتوس رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

 

 

زمان:


سه شنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه، ۲۳:۱۵ دقیقه به وقت تهران

 


مکان:


ورزشگاه یوونتوس استادیوم

 

پیش بازی:


دو تیم یوونتوس و رئال مادرید در شرایطی به مصاف هم خواهند رفت که هر دو تیم در دور گذشته مسابقات، با یک گل حریفان خود موناکو و اتلتیکو مادرید را از پیش روی برداشته اند. یووه ابتدای هفته با پیروزی مقابل سامپدوریا، قهرمانی اش را در سری‌آ مسجّل کرد و در طرف مقابل رئال مادرید با کسب پیروزی مقابل سویا، همچنان نبرد قهرمانی را با بارسلونا در صدرجدول لالیگا ادامه داد.

 

بانوی پیر بدون ستاره فرانسوی خود، پائول پوگبا و مارتین کاسرس، مدافع اروگوئه ای خود، رو در روی رئال مادریدی قرار می گیرد که کریم بنزما و لوکا مودریچ را در اختیار نخواهد داشت، امّا از بازگشت ستاره ولزی خود، گرت بیل بهره خواهد برد.  هم چنین رئالی‌ها مارسلو را که در دیدار برگشت مقابل اتلتیکو یک جلسه محرومیت خود را پشت سرگذاشت، در اختیار خواهند داشت.

 

رویارویی های اخیر دو تیم:

 

در پنج بازی اخیر میان دو تیم، سه برد برای یوونتوس، یک تساوی و یک شکست رقم خورده است. پنج دیدار اخیر میان دو تیم:

 

یوونتوس ۲-۲ رئال مادرید (۲۰۱۳)

 

رئال مادرید ۲-۱ یوونتوس (۲۰۱۳)

 

رئال مادرید ۰-۲ یوونتوس (۲۰۰۸)

 

یوونتوس ۲-۱ رئال مادرید (۲۰۰۸)

 

یوونتوس ۲-۰ رئال مادرید (۲۰۰۵)

 

 

ترکیب احتمالی رئال مادرید:

 

کاسیاس، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، کروس، ایسکو،رودریگز، چیچاریتو، بیل، رونالدو

 

ترکیب احتمالی یوونتوس:

 

بوفون، بارزالی، بونوچی، کیه لینی، لخشتاینر، مارکیزیو، پیرلو، ویدال، اورا، موراتا، توز

 

نکات مربوط به بازی:

 

یوونتوس و رئال مادرید از سال ۱۹۹۲ زمانی که این مسابقات به لیگ قهرمانان اروپا تغییر نام یافته، شش بار رو در روی هم قرار گرفته اند که یووه موفق شده در فصل ۲۰۰۳ با شکست دادن رئال مادرید راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شود.

 

در مجموع دو تیم شانزده بار در مسابقات اروپایی رو در روی هم قرار گرفته اند که هشت پیروزی برای رئال مادرید، هفت پیروزی برای یوونتوس و یک تساوی حاصل کار دو تیم بوده است.

 

تنها تساوی میان دو تیم به فصل گذشته و تساوی ۲-۲ آن ها در استادیوم یوونتوس و در مرحله گروهی رقابت‌ها باز می گردد.

 

تیم یوونتوس یازده بار به نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا راه یافته که آخرین بار آن نیز با پیروزی مقابل رئال مادریدبه فینال مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۳ در الدترافورد راه پیدا کرده است.

 

یووه از یازده حضورش در این مرحله، موفق شده هفت بار راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شود.

 

تیم یوونتوس از ۵۴ بازی گذشته خود در تمامی تورنومنت‌های مختلف در استادیوم خود، ۴۵ پیروزی، ۸ تساوی و تنها یک شکست را تجربه کرده است. آخرین شکست خانگی یووه در اروپا به شکست ۲-۰ مقابل بایرن مونیخ آلمان برمی گردد.

 

در طرف مقابل رئال مادرید ۲۶ بار به این مرحله از رقابت‌ها راه پیدا کرده است که موفق شده ۱۳ بار از این مرحله عبور و به فینال راه پیدا کند.

 

رئال مادرید در سه بازی اخیر خود در نیمه نهایی مسابقات اروپایی، مقابل تیم های ایتالیایی حذف شده است. (میلان ۱۹۸۹، تورینو ۱۹۹۲، یوونتوس ۲۰۰۳)

 

در سه رویارویی اخیر یوونتوس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های اسپانیایی، دو بار آن ها راهی فینال شده اند.

 

ایکر کاسیاس و جیانلوئیجی بوفون، تنها دو بازیکنی هستند که در دیدار دو تیم در سال ۲۰۰۳ نیز حضور داشته اند.

 

کارلو آنچلوتی از ۲۳ رویارویی اخیر خود به عنوان مربی مقابل یوونتوس، تنها پنج بازی را با پیروزی پشت سرگذاشته است و ۱۲ تساوی و ۶ شکست حاصل کار وی بوده است.

 

 

منبع: طرفداری