اختصاصی – با نگاهی اجمالی به جدول لیگ برتر و بررسی اوضاع تیمهای پایین آن به حساسیت و سختی کار […]

اختصاصی – با نگاهی اجمالی به جدول لیگ برتر و بررسی اوضاع تیمهای پایین آن به حساسیت و سختی کار ملوانان در سه هفته باقی مانده پی خواهیم برد . سه هفته ای که پیروزی در هرکدام از آنها میتواند نقش زیادی از راه ملوان را در مسیر فرار از سقوط بازی کند و این تیم محبوب را به ساحل آرامش رهنمون نماید . سه هفته ای که به راستی به مثابه سه فینال نفس گیر و طاقت فرسا نیاز به تمرکز ، هوشیاری و دقت فراوانی داشته و رسیدن به رستگاری نهایی با موفقیت در این سه بازی مهیا می شود .

درباره اهمیت این دیدار نیاز به صحبت بیشتری در این مورد احساس نمیشود چراکه هواداری که در لحظه لحظه زندگی اش اثری از این تیم مشاهده میشود قطعاً بالاتر از هر فرد دیگری نگران این تیم بوده و مدتهاست به راهکاری می اندیشد که بتواند تنها نماینده فوتبال شمال کشور در لیگ برتر را در طی این مسیر یاری نماید . آنچه امروز از قول کارشناسان فوتبال در مورد ملوان مطرح میشود مطمئناً مدتها پیش نقل محافل ملوانی ها بوده و تمام اتفاقات ریز و درشتی که در طی این ماه ها بر ملوان گذشته است به دقت و ظرافت خاص آنان حلاجی شده است که این نشان از هوشیاری هواداران دارد اما بر حسب وظیفه برآنیم که نکاتی چند از این هفته های باقی مانده بالاخص دیدار بسیار حساس با تیم فولاد اهواز که قطعاً سه امتیاز آن بخش بزرگی از دلواپسی های هواداران را برطرف میکند با شما نیکان در میان بگذاریم .

نکته مهم و اصلی در این قضیه توجه به این نکته است که « ملوان متعلق به هواداران میباشد » . نامهای بسیاری آمده و رفته اند و اتفاقات زیادی بر این تیم پرغرور گذشته است و آنچه برجای مانده است ملوان ، هوادارانش و افتخاراتش میباشد . افراد زیادی برای این باشگاه زحمت کشیده و در طول این راه پر فراز و نشیب برای اعتلای نام آن کوشیده اند ، بازیکنان و مربیان که در طول تاریخ پرافتخار آن زحمت کشیده و بخشی از کتاب اعتبار فوتبال شما کشور را نوشته اند نیز جزئی از این گذشته قابل تاملند اما آنچه همیشه با ملوان بوده و تا ابد خواهد بود هواداران قوهای سپید بوده اند و حیات این تیم محبوب بدون حضور هوادارانش مطمئناً سالها قبل به پایان میرسید . امروز نیز این تیم علیرغم داشتن مالک خصوصی باز هم مالک معنوی به نام هوادار دارد که هیچگاه آن را تنها نخواهند گذاشت . در شرایط فعلی نیاز به همراهی و همدلی بین هواداران بیش از پیش احساس میشود و نقش پررنگ هوادار در حفظ جایگاه با ارزش لیگ برتری ملوان پررنگتر از همیشه خواهد بود . هر چند که عاشقان این تیم نیازی به فراخوان من و شما ندارد اما این نیاز احساس میشود که بر حسب وظیفه از تمام علاقمندان این تیم درخواست کنیم فارغ از هر آنچه در دلشان گذشته است و بدون توجه به اتفاقاتی که شاید مراد دل آنها نبوده است فقط و فقط برای اعتلای این تیم با حضور در استادیوم و ایجاد جو روانی بر حریف ، ملوانان را در انجام این مهم یاری نمایند . وقت برای گله گذاری و بیان دلخوری ها بسیار است و در پایان لیگ میتوان بیشتر در این مورد حرف زد اما امروز هر چه هست باید رنگ و بوی حمایت و همدلی به خود بگیرد تا کمک حال ملوانان در مسیر بقا باشد . ما تجربه سال ۸۱ و سقوط به دسته پایینتر را داریم و میدانیم اگر با هم نباشیم باید سال بعد در جایگاهی نه در خور نام ملوان حضور داشته باشیم پس امروز را غنیمت بشماریم تا فردا آه و افسوس بر جای نماند . پیروزی در برابر فولاد چیز غیر ممکنی نیست و با همراهی هوادار میتواند در دسترس تر باشد فقط یک یا علی و عزم ملوانی میخواهد تا دوباره لبخند بر لبان مردان و زنان این دیار بازگردد .

سخن را با این نکته به پایان میرسانم که دراگان به ما یاد داد جاه طلب باشیم ، با تمام مشکلاتی که داشت از تیم ناامید آن سال یک مدعی ساخت ، آنچه سالها آرزویمان بود را به ما بخشید و باعث شد سرمان را با افتخار بالا بگیریم و بگوییم به دنبال کسب سهمیه هستیم ، در مقابل داماش نتیجه ای برجای گذاشت که هنوز هم در عکسهایمان به آن اشاره میکنیم ، بیش از حد توان کوشید و در نهایت محبوب قلبهای ملوانی ها شد اما هر چه باشد او فعلاً مربی تیم رقیب است و پرداختن بیش از حد به وی میتواند ضرر جبران ناپذیری داشته و به قولی افتادن از سوی دیگر بام باشد . دراگان را از صمیم قلب و با تمام وجود دوست دارم اما روز جمعه بعد از تشویق اولیه دوست ندارم به او فکر کنم چرا که آنچه برایم در درجه اهمیت بسیار بسیار بالاتری دارد و شایسته صرف انرژی و تلاش میباشد فقط و فقط موفقیت و پیروزی ملوانان است . پس همه با هم برای نام بزرگ ملوان هم قسم میشویم تا به آنچه لیاقت خود میدانیم دست یابیم . به امید پیروزی .

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net