بورسیا دورتموند با شکست بایرن مونیخ به دیدار فینال مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های آلمان صعود کرد.     به […]

بورسیا دورتموند با شکست بایرن مونیخ به دیدار فینال مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های آلمان صعود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اولین دیدار از مرحله نیمه نهایی هفتادودومین دوره جام حذفی آلمان موسوم به دی‌اف‌بی پوکال،  سه‌شنبه شب تیم فوتبال بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها در ورزشگاه خانگی خود، آلیانتس آره‌نا به مصاف بورسیا دورتموند رفت و با شکست ۲ بر صفر در ضربات پنالتی با این جام وداع کرد.

 

در این دیدار ابتدا تیم بایرن مونیخ با گلزنی رابرت لواندوفسکی در دقیقه ۳۰ از میهمان خود پیش افتاد و در پایان نیمه اول با برتری یک بر صفر به رختکن رفت. دورتموند در نیمه دوم به ویژه پس از ورود مخیتاریان به زمین نمایش بهتری داشت تا اینکه در دقیقه ۷۵ توسط اوبامیانگ به گل تساوی رسید. در ادامه مسابقه توپی از خط دروازه‌ها نگذشت تا کار دو تیم در وقت‌های اضافه دنبال شود.

 

با وجود عملکرد خوب تیم بایرن مونیخ در وقت‌های اضافه و فرصت‌هایی که باستین شواین اشتایگر از دست داد بازهم دروازه‌ها بسته ماند تا ضربات پنالتی تیم برتر میدان را مشخص کند.

 

در ضربات پنالتی این تیم دورتموند بود که برتری ۲ بر صفر را از آن خود کرد و در مجموع با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید و به دیدار نهایی جام حذفی آلمان صعود کرد.

 

در بازی دوم مرحله نیمه نهایی جام حذفی آلمان، فرداشب تیم دسته دومی آرمینیا بیلفد میزبان ولفسبورگ، تیم دوم جدول رده‌بندی بوندس‌لیگاست.

 

بازی فینال جام حذفی آلمان، ۳۰ می (۹ خرداد) در ورزشگاه المپیک برلین برگزار می‌شود.