ملوانان دیروز در تهران نتوانستند نفت را از پیش رو بردارند و با بدشانسی ای که با آن مواجه شدند، […]

ملوانان دیروز در تهران نتوانستند نفت را از پیش رو بردارند و با بدشانسی ای که با آن مواجه شدند، با نتیجه ۲ـ صفر راهی انزلی شدند.

به گزارش “ورزش سه”، بعد از تعویض پژمان نوری در بازی دیروز عده ای از هواداران ملوان به سرمربی این تیم اعتراض کردند اما فیروز کریمی در این باره می‌ گوید که تفکرات و اعتقادات خاص خودشان پشت سر این تعویض بوده و کادرفنی کاری بسیار بجا و منطقی در آن زمان انجام داده بود.

پژمان طرفداران خاص خودش را دارد
در پایان بازی وقتی داشتم از زمین خارج می‌ شدم چند نفر از لیدرهای تیم مان نزد من آمدند و به من مراجع کردند از باب اعتراضی که یک تعداد از هواداران بعد از تعویض پژمان نوری انجام دادند، یک تعداد هواداران در بین خیل طرفداران ملوان و کسانی که حامی و مشوق تیم هستند وجود دارند که اعتراض کردند و حرف لیدران با من این بود که چیزی را به دل نگیرم. من هم در کنفرانس بعد از بازی اعلام کردم که دلخور نیستم به هرحال هر بازیکن دوست، آشنا و بچه محل های خودش را دارد و قطعا طرفداران خاص یک بازیکن روی آن بازیکن تعصب دارند، مساله پژمان هم همین طور بود.

خیلی ها می‌ آیند تا بازی پژمان را تماشا کنند
یک عده از هواداران ملوان هم وجود دارند که از انزلی می‌ کوبند و می‌ آیند تا بازی پژمان را تماشا کنند، آنها و کسان دیگر باید بدانند که فوتبال اصول و ویژگی های خاص خودش را دارد. پژمان برای ما خیلی خوب کار کرده و با پاس گل هایی که داده و گل هایی که زده و زحماتی که در این مدت کشیده بسیار برایمان تاثیرگذار بوده و من خودم از او راضی بودم اما یکسری تفکرات پشت برخی قضایا وجود دارد. پژمان یک بازیکن باتعصب، باغیرت، درگیری و فیزیکی است. ما او را تعویض کردیم و این احتمال را دادیم که ممکن بود در ادامه کار سه کارته شود و بازی حساس با فولاد که پیش رو داریم را از دست بدهد.

محرومیت پژمان و امثال او مصادف با باخت فولاد می‌شد
در تیم ما پژمان نوری، پورغاز، کنعانی زادگان و مازیار زارع ۲ کارته هستند به همین دلیل ما می‌ نشنیم و منطقی و حرفه ای فکر می‌ کنیم که اگر این ۳، ۴ بازیکن تاثیرگذار را از دست بدهیم مصادف می‌ شود با از دست دادن بازی حساس و خانگی با فولاد. ما سعی کردیم در بازی با نفت که عقب بودیم این بازی را حفظ کنیم و با رفع مشکل برای بازی بعدی، بازیکنان تاثیرگذارمان را حفظ کنیم تا بتوانیم در خانه سه امتیاز را بگیریم. اگر بازیکنانی که نام بردم دیروز کارت زرد سومشان را می‌ گرفتند، تیم ما در ادامه دچار مشکل می‌ شد. آن هم در تیمی مثل ملوان که روی دست هافبک هایش می‌ چرخد و از شانس بد ما اکثر بازیکنان دو کارته ما جزو هافبک های تیم بودند.

منطقی فکر کردیم و تعویض انجام دادیم
ما همیشه قبل از شروع هر بازی و در جریان آن بازی به یکسری از مسائل فکر می‌کنیم. دیروز هم کادرفنی بابت قضیه تعویض پژمان نوری پیشنهاد خوبی داد. زیرا اگر بازیکنان باتجربه ما در بازی بعد حضور پیدا نمی‌ کردند، تیم ما کاملا در خطر قرار می‌ گرفت پس ما منطقی فکر کردیم و من هم با ایده کادرفنی موافق بودم. در هر صورت اگر ما بازی ۲ ـ صفر باخته را نیز ۲ ـ ۱ می‌ کردیم، تاثیر آنچنانی نداشت اما اگر در بازی بعدی که برای ما اهمیت زیادی دارد پژمان نوری، مازیار زارع و … را در اختیار نداشته باشیم، خیلی به ضررمان است. این مساله را مدیریت ما می‌ داند و با توجه به حساسیت مسابقات ما مجبور می‌ شویم کارهایی انجام بدهیم. بچه های ما هم به خوبی این مسائل را می‌ دانند و درک می‌ کنند. کمبود باتجربه ها در مسابقات ما را اذیت می‌ کند گرچه بازیکنانی داریم که جایگزین کنیم اما اگر تعداد بازیکنان مصدوم و محروم زیاد باشد سخت می‌ شود جایگزین برای آنها پیدا کرد.

به چیزهایی فکر می‌ کنیم که هوداران فکرش را نمی‌ کنند
یکسری از ویژگی های تعویض را بازیکنان می‌ دانند و بهتر است که طرفداران هم بدانند ممکن است آنها فکرشان به چیزهایی که به فکرمان می‌ رسد، نرسد. این تیم دست مان امانت است، من قول داده ام که دست به دست هم دهیم و تیم را نگه داریم تا چند وقت پیش تیم ما یک تیم مانده به آخر جدول قرار داشت ما خیلی تلاش کردیم که به این جایگاه برسیم و برای این هدف زحمت زیادی کشیده شد، از مالک باشگاه، کادرفنی و همه بگیرد، همگی سعی کردن کمک کنند نباید سر یک مساله غیرحرفه ای همه چیز به هم بریزد. اهداف بزرگی داریم و بزرگترین هدف ما حفظ ملوان است.

تلاشمان این است که ملوان عاقبت بخیر شود
این تیم نه مال من است نه متعلق به دیگران و نه متعلق به هیچ کس دیگری، قبل از حضور ما سالیان سال مربی ها و بازیکنان زیادی را به خود دیده است و فراز و نشیب های زیادی را داشته و سختی های زیادی را کشیده است و طرفداران ملوان روزهای خوب و بد بسیاری را با این تیم تجربه کرده اند، تلاش ما این است حرکت مان به گونه ای باشد که این تیم حفظ شود و به روزهای خوشش بازگردد. خیلی طرفداران وجود دارند، نه طرفدارانی که در انزلی زندگی می‌ کنند و نه طرفداران ملوان در سراسر کشور بلکه این تیم در خارج از کشور هم هواداران خاص خودش را دارد بنابراین می‌ جنگیم تا آخر فصل عاقبت به خیر شود و ویژگی های مناسب را داشته باشد.

تمام تلاشمان را کردیم نوری ویژگی های خودش را پیدا کند
بعد از بازی به لیدرانی که به من مراجعه کردند و سعی داشتند از من دلجویی کنند، گفتم من صحبت حرفه ای انجام دادم. الان هم می‌ گویم یک تعداد خیلی قلیل به عنوان دوست، آشنا، رفیق و غیره که شاید خیلی از مسائل را ندانند، از بعضی تعویض ها ناراحت می‌ شوند و ممکن است بازیکن تعویضی به دلشان ننشیند اما چیزی که در این وسط کاملا واضح است این است که پژمان زحمت کشیده و تلاش کرده و همیشه گفته ام از لحاظ فنی و اخلاقی در خدمت تیم بوده، بخصوص از زمانی که به ملوان بازگشته و حس می‌ کنم که یک پوست جدید انداخته. همه تیم، همه عوامل و بخصوص من تلاش کردیم که نوری آن ویژگی ها سابقش را پیدا کند و در حال حاضر صحبت های ساده و بی منطق و غیرحرفه ای نباید ایجاد دوگانگی کنند، باید وحدتمان حفظ شود و با تمام وجود تیم را حفظ کنیم.

امانت را صحیح و سالم پس خواهیم داد
ملوان متعلق به همه مردم است، متعلق به کسانی است که تا کمر از سر شب تا صبح درون آب می‌ روند، در آبی که دو دقیقه هم نمی‌ شود در آن دست برد. ملوان برای همه این هاست، این تیم مال کسبه ها، آقایان، خانم ها، سینه سوخته ها و بچه های امروز است. همه باید بیاییم و تلاشی مضاعف و ویژگی های ملوان را حفظ کنیم. همه برای این تیم زحمت کشیده اند بخصوص بزرگترها و باتجربه های تیم، بازیکنان بزرگمان باید دوباره بزرگی کنند و موقعیت ما را ببینند و بشناسند و از شرایط آگاه باشند. انشاالله که بتوانیم در آخر این امانت را صحیح و سالم به صاحبان اصلی که همه مردم گیلان هستند بدهیم و پیش خدا و مردم روسیاه نشویم. این را خود بزرگترهای تیم می‌ دانند که به بهترین شکل در تعامل بودیم و ویژگی هایی است که توانست به تیم ما جلا دهد، در حالی که همه از ما ناامید شده بودند.

با داور خوش و بش کردم نه دعوا
در پایان نیمه اول بازی با نفت اعتراضی به داوری نکردم، ما فقط کمی با هم خوش و بش کردیم و اتفاقا من قضاوت داور و تیمش را تایید کردم و گفتم جزو بهترین داوری ها بود. آخر نیمه اول که داشتیم به رختکن می‌ رفتیم از آنجایی که داور این دیدار دکتر بود گفتم یک قرصی برایمان تجویز کند تا برای نیمه دوم از خواب بیدار شویم.

تعویض یک بازیکن دلایل مختلفی دارد
من بعد از بازی در کنفرانس مطبوعاتی نگفتم پژمان نوری بد بازی کرده، بلکه حرف من این بود یک بازیکن همانطور که روز خوب دارد، روز بد هم دارد و هر تعویضی که انجام می‌ شود، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. بعضی اوقات بازیکن شرایط روحی خوبی ندارد و ممکن است صدمه بخورد یا صدمه بزند یا مثلا چند اشتباه در جریان بازی داشته باشد و خجالت بکشد که ادامه دهد یا مثل این بازی که پژمان نوری تعویض شد چون دو اخطاره بود و صلاح دانستیم او را بیرون بکشیم.