دو تیم رئال مادرید و یوونتوس با برتری برابر حریفان خود در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به مرحله […]

دو تیم رئال مادرید و یوونتوس با برتری برابر حریفان خود در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند.

 

 

 

 

 

به گزارش ایسنا، دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان با برگزاری دو دیدار به پایان رسید که در آن دو تیم رئال مادرید و یوونتوس توانستند راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

 

رئال مادرید در خانه به دیدار اتلتیکو مادرید رفت و تلاش زیادی کرد تا در نبود بازیکنانی چون گرت بیل، لوکا مودریچ و بنزما راه صعود به نیمه‌نهایی را پیدا کند.

 

در این دیدار، میزبان بازی را هجومی آغاز کرد و شاگردان آنچلوتی موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای روی دروازه اوبلاک خلق کردند که حاصلی نداشت. در واپسین لحظات نیمه نخست، بازیکنان اتلتیکو اشتباهی مهلک پشت محوطه جریمه مرتکب شدند که باعث شد هامس با پاس خوب خود رونالدو را در موقعیت تک به تک قرار دهد اما ضربه این بازیکن را اوبلاک باز هم با یک واکنش عالی مهار کرد تا نیمه نخست بدون گل تمام شود.

 

در نیمه دوم نیز رئال تیم برتر میدان بود و یک بار نزدیک بود چیچاترینو تیمش را به گل برساند ولی اخراج آردا توران همه چیز را تغییر داد. آردا توران به خاطر بازی خطرناک روی پای راموس، کارت زرد دوم را از آقای بریش دریافت کرد و تیمش را ۱۰ نفره گذاشت.

 

دقیقه ۸۰ باز هم چیچاریتو یک موقعیت دیگر گلزنی را از دست داد و توپ به شکلی خطرناک به بیرون رفت. در حالی که به نظر می‌رسید بازی به وقت‌های اضافه کشیده خواهد شد، کریستیانو رونالدو با حرکت عالی خود چیچاریتو را صاحب موقعیت کرد و بالاخره مهاجم مکزیکی، مزد تلاش‌های خود را با گلزنی در دقیقه ۸۸ گرفت تا رئال با برتری در این دیدار به مرحله بعد برود.

 

در دیگر دیدار، یوونتوس برابر موناکو در فرانسه به تساوی بدون گل رسید تا با برتری یک بر صفر در مجموع دو دیدار به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یابد.

 

یووه که به لطف بازی رفت در موقعیت خوبی قرار داشت، توانست با یک بازی هوشمندانه اجازه نزدیک شدن تیم فرانسوی را به دروازه خود ندهد تا این تیم ایتالیایی راهی مرحله بعد شود و ایتالیا بعد از مدت‌ها بین چهار تیم برتر اروپا نماینده داشته باشد.

 

نتایج (مجموع رفت و برگشت)

 

رئال مادرید یک – اتلتیکومادرید صفر

 

یوونتوس یک – موناکو صفر