مدافع تیم ملی فوتبال امید ایران و ملوان گفت: همیشه بعد از اینکه تیم ملی امید بازی‌هایش به پایان […]

 

مدافع تیم ملی فوتبال امید ایران و ملوان گفت: همیشه بعد از اینکه تیم ملی امید بازی‌هایش به پایان می‌رسد برای انجام انتقادات یک نفر را به صلیب می‌کشند.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ تیم ملی امید فوتبال ایران با کسب ۹ امتیاز از مجموع ۴ دیدار خود به عنوان تیم دوم گروه سوم رقابت‌های مرحله اول مقدماتی المپیک توانست راهی مرحله دوم شود. ایران در این مسابقات مقابل نپال، فلسطین و افغانستان پیروز شد و در دیدار آخر خود مقابل عربستان شکست خورد.

 

 

حسین کنعانی مدافع تیم ملی امید ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیم ملی امید و عملکرد این تیم در رقابت‌های مقدماتی المپیک صحبت‌های زیرا را انجام داد.

 

 

*در ابتدا در مورد دیدار مقابل ملوان و قبول شکست در این مسابقه صحبت می‌کنید؟

 

در این دیدار بدشانس بودیم. ۲ تیم بازی چندان خوبی انجام ندادند هم ما هم سایپا به نتیجه تساوی بدون گل راضی بودیم. سایپا با توجه به اینکه می‌دانست ملوان در ۴۰ دقیقه ابتدایی گل می‌زند و سپس روی به ضدحملات می‌آورد، به قالب دفاعی رفت و می‌خواستند مانع از اجرای برنامه‌های ما شوند. بازیکنان ما طبق دستورات فیروز کریمی برنامه‌های تاکتیکی را انجام می‌دادند. در حالی که بازی در دقایق پایانی مسابقه با تساوی در جریان بود در نهایت از بالای دست دروازه‌بان ما کمانه کرد و به گل رفت.در تیم ما مسئله‌ای بین همه نفرات جا افتاده و آن این است که اگر گلی می‌زنیم یا گلی می‌خوریم کل تیم در آن نقش داشتند. کریمی هم در پایان بازی اعلام کرد این بازی تمام شده و باید متمرکز به بازی بعدی و دیدار مقابل پیکان شویم.

 

 

*تیم ملی امید به عنوان تیم دوم از گروه خود در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک صعود کرد. در حال حاضر خیلی‌ها به تیم ملی امید انتقاد می‌کنند. در این مورد چه نظری دارید؟

 

خدا را شکر می‌کنیم تیم ملی امید توانست به عنوان بهترین تیم دوم به مرحله بعد صعود کند. در ۳ ماه گذشته کادر فنی ما با حضور محمد خاکپور، محمد مایلی‌کهن، مجید صالح، مجتبی تقوی و هادی طباطبایی تمام تلاش خود را برای هماهنگی بازیکنان انجام دادند. با وجود اینکه سردار آزمون و علیرضا جهانبخش یکی دو جلسه با تیم تمرین کرده بودند تلاش کردیم بهترین بازی‌ها را به نمایش بگذاریم. در ۳ بازی ابتدایی عملکرد بسیار خوبی داشتیم اما متاسفانه در دیدار مقابل عربستان، بدشانس بودیم. ۳-۴ بازیکن ما از جمله خودم که از ناحیه کمر دچار درد شدیدی شده بودم در این بازی شرکت نکردیم. در این بازی ۲-۳ موقعیت ما به تیر دروازه برخورد کرد. متاسفانه در بازی با عربستان روز بدی داشتیم و امیدواریم در رقابت‌های قطر این نتایج را جبران کنیم.

 

 

*انتقادها از کادر فنی بالا گرفته است. آیا این مسئله را منصفانه می‌دانی؟

 

تیم ملی امید کادر فنی بسیار خوب و با دیسیپلینی دارد. محمد خاکپور مربی باشخصیت و دارای دانش فراوان است. کادر فنی ما دارای ویژگی‌های باارزشی است. در کادر فنی تیم ملی امید ۵ سرمربی وجود دارد. محمد مایلی‌کهن، مجید صالح، مجتبی تقوی و … در لیگ برتر سرمربی بودند و توانایی فنی بسیار بالایی دارند. باید با حفظ همین کادر فنی و انجام حمایت‌های بیشتر بتوانیم در آینده بستر را برای موفقیت تیم ملی امید فراهم کنیم.

 

 

*در یکی از رسانه‌ها بحثی مبنی بر تماس مربی یکی از باشگاه‌های لیگ برتری با بازیکنش که در تیم ملی امید حضور داشته، مطرح شده که طی آن مربی مدنظر به بازیکن اعلام کند مصدوم است تا مقابل عربستان بازی نکند و بتواند با آمادگی کامل به مصاف تیمش برود. با توجه به اینکه تو به دلیل مصدومیت در این دیدار به میدان نرفتی و سپس مقابل سایپا بازی کردی این شایعه به وجود آمده که فرد مورد اشاره تو بودی.

 

 

متاسفانه برای محکومیت تیم ملی امید همواره فردی انتخاب شده و او را به صلیب کشیدند تا انتقادات زیادی به آن فرد روا کنند.اصلا چنین مسئله‌ای صحت ندارد.من در جریان مسابقات خیلی اذیت شدم و کمردردم در دیدار پایانی باعث شد که در میدان حاضر نشوم. واقعا درد زیادی داشتم. بازیکنی هستم که دوست ندارم وارد حاشیه شوم و فوتبالم به فنا برود. افتخار می‌کنم بازیکن تیم ملی امید هستم. نمی‌خواهم بگویم بازیکن بزرگی شدم که مردم احساس کنند مثل خیلی‌ها می‌خواهم رفتار نامناسبی داشته باشم اما برای سربلندی کشورم و پیشرفت بیشتر تمام تلاشم را انجام می‌دهم. من سرباز کشور و سرباز ملوان هستم.

 

 

*با توجه به اینکه ۳ روز بعد از دیدار مقابل عربستان در لیگ برتر بازی کردی، این شایعه مطرح شده و شاید اگر در این دیدار به خاطر مصدومیت غایب بودی کسی این حرف را نمی‌زد.

 

 

شما می‌توانید از پزشک باشگاه ملوان هم سؤال کنید. حقیقت این است که من با پزشک ملوان هم حرف زدم و از درد کمرم اطلاع دادم اما با تزریق چند آمپول و به زور مسکن به میدان رفتم. من در دیدار مقابل سایپا مثل ۵-۶ دیدار گذشته ملوان نتوانستم خوب بازی کنم. ملوان بازیکنان محدودی دارد و شرایط آن خیلی سخت است به همین خاطر با وجود درد مجبور شدم که بازی کنم.

 

منبع : فارس