شاید دیگر مهرداد اسکندری معاونت اقتصادی باشگاه ملوان نیازی به معرفی آنچنانی نداشته باشد ، مدیری که سالیان سال در […]

شاید دیگر مهرداد اسکندری معاونت اقتصادی باشگاه ملوان نیازی به معرفی آنچنانی نداشته باشد ، مدیری که سالیان سال در سیستم بانکی کشور در تمام سطوح مدیریتی آن فعالیت داشته و در حال حاضر نیز بعنوان مدیر عامل یک شرکت کشتیرانی قعال در دریای خزر مشغول فعالیت می باشند . تاسیس شرکت تعاونی ملوان و تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ملوان بهانه خوبی برای گفت و گو با مرد اقتصادی این روزهای ملوان بود .

* ماجرای تشکیل شرکت تعاونی ملوان چیست ؟

در ابتدا باید این واقعیت مهم را بگویم که به دستور مستقیم مالک باشگاه و احساس نیازی که در باشگاه ملوان می شد به این نتیجه رسیدیم که با توجه به پتانسیل های موجود یک تشکل اقتصادی فعال را راه اندازی کنیم . تشکلی که بازیکنان ، هواداران ، پیشکسوتان ، همکاران فعال باشگاه و در یک کلام تمامی افراد مرتبط با باشگاه ملوان در داخل و خارج از کشور را پوشش دهد .

* نقش مالک باشگاه ملوان در تاسیس این شرکت تعاونی چگونه نقشی بود ؟

خوشبختانه نقش سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان که خود یک فرد فعال اقتصادی بوده و در خارج از کشور نیز فعالیت های اقتصادی بسیار خوبی دارند بعنوان بانی و مشتاق اصلی تاسیس  این شرکت تعاونی یک نقش غیر قابل انکار می باشد، شرکتی که مرکزیت آن در شهر انزلی خواهد بود .

* هدف از تاسیس این شرکت تعاونی چیست ؟

بدون شک هدف اصلی ، ایجاد یک بستر مناسب با امنیت سرمایه گذاری بالا و با استفاده از برند ملوان خواهد بود . شرکتی فعال و سود آور که از سود آن تمامی افراد مرتبط با ملوان در داخل و خارج از کشور به همراه خانواده هایشان بتوانند استفاده کنند .

* پیش بینی شما برای شروع فعالیت این شرکت تعاونی چه زمانی است ؟

خوشبختانه تمامی مقدمات اولیه کار انجام و یا در حال انجام است و من فکر می کنم که بعد از پایان لیگ این اتفاق مهم برای ملوانان افتاده و شرکت تعاونی کارش را رسما آغاز کند . باید بگویم که تاکنون برخی از مجوزهای لازم اخذ و برخی دیگر هم در مدت باقیمانده اخذ خواهند شد تا مشکلی برای شروع به کار شرکت تعاونی وجود نداشته باشد .

* به لحاظ سخت افزاری چه فعالیتی تا به امروز انجام شده است ؟

خوشبختانه توسط مالک باشگاه ملوان یک ساختمان بسیار خوب در شهر انزلی خریداری شده که به دفتر شرکت تعاونی و فعالیت های دانشگاه علمی و کاربردی ملوان اختصاص خواهد داشت .

* دانشگاه علمی و کاربردی ملوان از چه زمانی دانشجو خواهد گرفت ؟

پیش بینی ما این است که این دانشگاه با محوریت رشته های تخصصی ورزش از ترم پائیز کارش را با پذیرش دانشجو رسما آغاز خواهد کرد .

* شرکت تعاونی ملوان تابع چه قانونی خواهد بود ؟

شرکت تعاونی ملوان تابع قانون تاسیس شرکت های تعاونی و توسعه عمران بوده و مستقیما زیر نظر اداره تعاون فعالیت خواهد کرد .

* حرف آخر ؟

در پایان جا دارد یک تشکر ویژه از اصحاب رسانه و هواداران فهیم و پرشور ملوان داشته باشم ، هوادارانی که در سرما و گرما و در هر شرایطی حامی واقعی تیم مورد علاقه خود بودند . همچنین جا دارد در روزهایی که همزمان با سالگرد در گذشت اسطوره فوتبال ایران و ملوان یعنی سیروس قایقران شده است یادی هم از آن عزیز سفر کرده داشته و بزایش از درگاه خداوند منان طلب آمرزش نمایم .

 

منبع : سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی