به گزارش خبرگزاری فارس، پژمان نوری با ملوان اوج گرفت و در فوتبال ایران مطرح شد و به تیم‌ ملی […]

به گزارش خبرگزاری فارس، پژمان نوری با ملوان اوج گرفت و در فوتبال ایران مطرح شد و به تیم‌ ملی رسید و در استقلال و پرسپولیس هم بازی کرد. او اکنون در سال‌های آخر بازی‌اش هم به تیم شهرش آمده تا دوباره به ملوان کمک کند تا این تیم همچنان در فوتبال ایران نقش تاثیرگذارش را داشته باشد.

 

با پژمان نوری می‌خواستیم در مورد ملوان انزلی صحبت کنیم اما صحبت به فوتبال ملی کشیده شد و او از حمایت‌ نشدن فوتبال و فوتبالیست ایرانی گلایه کرد.

 

گفت‌وگوی فارس را با پژمان نوری به شرح زیر بخوانید.

 

فارس: وضعیت ملوان چطور است؟

 

خدا را شکر که در چند بازی اخیر خیلی خوب نتیجه گرفتیم اما باید بدانیم هیچ چیز تمام نشده است. رقابت در انتهای جدول بسیار فشرده است و هر لحظه ممکن است جای تیم‌ها در پایین جدول تغییر کند. این هفته هم بازی بسیار سختی با سپاهان داریم. تیمی که مربی خوبی دارد و بسیار پرمهره است.

 

فارس: یعنی معتقدید این بردها ضمانتی برای بقا در لیگ برتر نیست؟

 

روند ملوان رو به پیشرفت است و ما در مسیر بسیار درستی حرکت می‌کنیم اما نباید فکر کنیم که همه چیز تمام شده است. همه بازی‌ها برای ما حکم فینال را دارد و باید با تمام وجود بازی کنیم تا بتوانیم موفق شویم.

 

فارس: در این چند هفته با تیم‌های بزرگ بازی کرده‌اید و موفق شده‌اید. مقابل سپاهان چه خواهید کرد؟

 

باید مقابل تیم خوب سپاهان تلاشمان را خیلی باید بیشتر کنیم. خدا را شکر روند رو به رشد تیم خیلی خوب است. فیروز کریمی با روحیاتی که دارد توانسته به تیم روحیه خوبی بدهد و اکنون شرایط تیم از نظر روحی بسیار مناسب است.

 

فارس: مدیران ملوان صحبت از قرارداد سه ساله با فیروز کریمی برای حضور در آسیا کردند نظر شما در این مورد چیست؟

 

ترجیح می‌دهم به این مسائل ورود نکنم. آنچه که به من بازیکن مربوط می‌شود این است که تلاش کنیم تا تیم در این فصل در لیگ برتر بماند و خوب نتیجه بگیریم. مسائل کلان و بزرگ را باید به مدیران باشگاه واگذار کرد.

 

فارس: در چند روز اخیر ادر مورد  بداخلاقی‌ و مصاحبه‌های کرار صحبت‌های زیادی شد. نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟

 

من بازیکن ملوانم و ترجیح می‌دهم در مورد تیم‌های دیگر و بازیکنان تیم‌های دیگر صحبت نکنم. برای استقلال هم در همه بازی‌های لیگ به جز بازی با ملوان آرزوی موفقیت می‌کنم.

فارس: نظر شما در مورد نتایج تیم‌های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟ باشگاه‌های ایرانی می‌توانند در این فصل موفق شوند؟

 

هرچقدر تیم‌های ما در رقابت‌های آسیایی موفق عمل کنند و خوب نتیجه بگیرند به نفع فوتبال ایران است و سهمیه باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا حفظ خواهد شد اما یک چیز را می‌خواهم بگویم اینکه متاسفانه مدت‌هاست  در ایران فوتبال را می‌کوبند. برخی میکروفن به دست‌ها و قلم به دست‌ها فقط علیه فوتبال می‌گویند و می‌نویسند ۱۰ سال است که چنین رفتاری می‌کنند. اینکه چقدر فلان بازیکن پول گرفته؟ چرا فلانی فلان عمل را انجام داده و … نتیجه این انتقادها که اکثر آنها هم منصفانه نیست را می‌توانیم در آسیا ببینیم.

 

فارس: یعنی انتقادها باعث تضعیف فوتبال ما شده است؟

 

انتقاد خوب است و باید انتقاد باشد تا پیشرفت کنیم اما صحبت من این است که وقتی عده‌ای مدام فوتبال را می‌کوبند و علیه فوتبال صحبت می‌کنند نتیجه این اتفاق‌ها را در آسیا و رقابت‌های مهمی مثل لیگ قهرمانان خواهیم دید. وقتی با تیم‌هایی بازی داریم که هزینه‌های زیادی در مورد سخت‌افزار و امکانات باشگاه‌ها انجام داده‌اند تفاوت‌ها مشخص می‌شود. در ایران همه صحبت‌ها در مورد پول و سرمایه‌گذاری بیشتر در حد حرف است و در عمل چیزی نمی‌بینیم.

 

فارس: یعنی پولی برای فوتبال ما خرج نمی‌شود؟

 

نه منظورم این است که مدام در مورد مبلغ قرارداد بازیکنان صحبت می کنند در حالی که یک بازیکن ممکن است قرارداد یک میلیاردی امضا کرده باشد اما ۲۰ درصد آن را هم نتواند از باشگاه بگیرد. نتیجه این سرمایه‌گذاری‌های حرفی در باشگاه‌ها با سرمایه‌گذاری‌های واقعی در تیم‌های دیگر آسیایی را در لیگ قهرمانان آسیا می‌بینیم. فوتبال ما مثل دانش‌آموز تنبلی است که شب امتحان می‌خواهد درس بخواند و توقع داریم که نمره خیلی خوبی هم بگیرند در حالی که فقط باید توقع نمره قبولی داشته باشیم.

 

فارس: یعنی پول نقش تعیین کننده‌ای در فوتبال دارد؟

 

بحث من فقط پول نیست بحث حمایت است. اکنون در کشور ما خیلی از فوتبال حمایت نمی‌شود. ما کمتر می‌توانیم مطلبی مثبت و مفید در مورد فوتبال و فوتبالیست در رسانه‌ها ببینیم و بخوانیم. شاید از هر صد مطلب یکی خیلی خوب و مثبت باشد. باید در فوتبال همان جوی ایجاد شود که قبل از جام جهانی و در مسابقه با کره ایجاد شده بود. همه ایران متحد شدند و نتیجه آن حمایت این بود که در مقدماتی جام جهانی کره جنوبی را حتی ۱۰ نفره بردیم. رئیس‌جمهور و رئیس مجلس بر سر تمرینات تیم ملی رفتند. همین اتفاق‌ها و اتحاد باعث شد که فوتبال ما به جام جهانی برود اما انتقادهای یک طرفه و کوبیدن فوتبال دردی از ما دوا نمی‌کند.