مرتضی پورعلی گنجی، بازیکن باشگاه نفت تهران و مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان قرارداد رسمی خود را با تیم «تای […]

مرتضی پورعلی گنجی، بازیکن باشگاه نفت تهران و مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان قرارداد رسمی خود را با تیم «تای دا» شهر «تیان جین» چین امضا کرد. وی گفت: «تای دا» سکوی پرتابم به اروپاست.

 

 

این خبر روز شنبه از سوی سایت رسمی باشگاه «تای دا» اعلام شد و در خبر درج شده در پایگاه اطلاع رسانی این تیم، قرارداد این بازیکن یک ساله اعلام شده است.

 

به گزارش ایرنا، این سایت خبری بدون اشاره به مبلغ قرارداد پورعلی گنجی اعلام کرد: این بازیکن روز پنجشنبه گذشته (هفتم اسفند) با حضور در محل باشگاه در شهر تیان جین، قرارداد رسمی خود را امضا کرده است.

 

خبر پیوستن بازیکن ارزشمند کشورمان به این تیم، در رسانه های چین نیز با بازتاب گسترده ای همراه بود و از پورعلی گنجی به عنوان ‘مدافع آهنین پارسی’ نام برده شده است.

 

در مطالب منعکس شده در نشریات ورزشی چین، از جذب این بازیکن ابراز خرسندی شده و آنان حضور وی در این تیم را در افزایش توان دفاعی تیم محبوب شهر «تیان جین»، مهم ارزیابی کردند.

 

سایت باشگاه فوتبال «تای دا» همچنین مرتضی پور علی گنجی را مدافع ۲۲ ساله تیم ملی ایران معرفی کرده که انتخاب وی از سوی کادر فنی این باشگاه پس از درخشش او در مسابقات جام ملت های آسیا در استرالیا و بعد از بازی ارزشمندش برابر تیم ملی عراق صورت گرفته است.

 

براساس این گزارش، درخشش خوب این بازیکن، او را در ردیف اول انتخاب کادر فنی تیم تای دا قرار داد و همین موضوع باعث شد تا مسوولان باشگاه سریعا با مسوولان تیم نفت، جایی که پورعلی گنجی پور در آن بازی می کند، وارد مذاکره شوند.

 

سایت خبری باشگاه تای دا همچنین نوشت: در نگاه این بازیکن ایرانی، باشگاه تای دا شهر تیان جین، سکوی پرتاب مناسبی برای تحقق رویاهای آتی او و به ویژه پیوستن به تیم های اروپایی است.

 

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت و گو با سایت خبری این باشگاه یادآور شد: اگر بخواهم روزی وارد فوتبال اروپا شوم، بدون شک تیان جین بهترین سکوی پرتاب من خواهد بود.

 

او همچنین گفت که علاوه بر تیم تای دا، یک تیم قطری نیز خواستار جذب وی بوده است.

 

پورعلی گنجی همچنین گفت: تیم تای دای شهر تیان جین بازیکنان شایسته و حرفه ای زیادی دارد و انتخاب این تیم با آگاهی کامل صورت گرفته است.

 

او در عین حال ابراز امیدواری کرده است که روزی همانند مهدی مهدوی کیا، جواد نکونام و علی کریمی به بازیکنی تعیین کننده برای این تیم چینی و تیم ملی فوتبال ایران تبدیل شود.

 

وی همچنین استفاده از تجربیات آری هان، سرمربی تیم تای دا که به گفته او تجربیات ارزنده ای در عرصه فوتبال دارد را از دیگر انگیزه های حضورش در این تیم چینی عنوان کرده است.