هادی عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط سپاهان در تعطیلات لیگ و همچنین اظهارات عجیب جاسم […]

هادی عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط سپاهان در تعطیلات لیگ و همچنین اظهارات عجیب جاسم کرار در خصوص فوتبال ایران صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

 

 

 

 

فارس: در روزهای تعطیل لیگ وضعیت سپاهان چطور است؟


در حال حاضر چندین مصدوم داریم و چند بازیکن ما هم در اردوی تیم ملی امید هستند و کم و بیش با نیمی از نفرات اصلی تمرین می‌کنیم.

 

فارس: با شروع لیگ سپاهان باید به مصاف ملوانی برود که کاملاً متحول شده در خصوص این بازی هم صحبت کن.


ما از جمله تیم‌هایی بودیم که تفاوت ملوان را با قبل خیلی زود متوجه شدیم چرا که در جزیره کیش با ملوانی که فیروز کریمی به تازگی سرمربی‌اش شده بود بازی کردیم و متوجه شدیم که با نیم‌فصل اول زمین تا آسمان فرق کردند و این تیم خیلی بهتر از گذشته بازی می‌کند، قطعاً ما در انزلی کار سختی مقابل این تیم و تماشاگرانش داریم و موضوع مهم اینجاست که هر دو تیم به ۳ امتیاز بازی نیاز دارند.

 

فارس: سپاهان می‌تواند یکبار دیگر قهرمان لیگ برتر شود؟


فعلاً ۹ بازی تا پایان لیگ زمان باقی مانده و این ۲۷ امتیاز قادر است کارهای زیادی انجام دهد و ما هم فرصت داریم تا به صدر جدول برسیم اما به هر حال در آینده همه چیز مشخص خواهد شد هرچند که ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم هوادارانمان را شاد کنیم.

 

فارس: خیلی‌ها معتقدند که سپاهان مدعی اصلی و چراغ خاموش لیگ است، خودت این موضوع را قبول داری؟


چراغ خاموشی را نمی‌دانم اما ۵-۶ تیم هستند که در صدر جدول امتیازات نزدیک به هم دارند و تیمی نمی‌تواند از الان بگوید که حسابش را از سایر مدعیان جدا کرده چون همه اتیازات نزدیک به هم هستند و من فکر می‌کنم این ۶-۵ تیم به دلیل شرایط جدول مدعی قهرمانی‌اند و نمی‌توان خیلی روی قهرمان لیگ از حالا حساب کرد.

 

فارس: این روزها که لیگ قهرمانان آسیا در جریان است چقدر جای سپاهان را در این مسابقات خالی می‌بینی؟


باید بگویم نبود ما در لیگ قهرمانان آسیا تنبیه بزرگی برای ما است و قبل از هر چیز برای خودمان این غیبت آزار دهنده است چرا که لیگ قهرمانان آسیا ویترین فوتبال در آسیاست و به نظر من شرایط آن از بازی‌های لیگ کمتر نیست و حتی می‌توانم بگویم که سخت‌تر هم هست چرا که تیم‌های حاضر در این مسابقات علاوه بر بازیکنان ملی‌پوش از بازیکنان مطرح خارجی هم سود می‌برند و به همین دلیل است که معتقدم این بازی‌ها از بازی‌های ملی سخت‌تر است اما برای نشان دادن کیفیتمان در آسیا امسال فرصتی نداریم هرچند که همه تلاشمان را می‌کنیم تا با قهرمانی در لیگ سهمیه آسیایی بگیریم.

 

فارس: صحبت‌های جنجالی و عجیب جاسم کرار درباره فوتبال ایران موضوع اصلی این روزهای محافل فوتبالی است به عنوان یکی از بازیکنان قدیمی فوتبال نظرت در مورد صحبت‌های این بازیکن عراقی چیست؟


درباره کرار فقط این را می‌گویم که او چند سال پیش در تراکتورسازی با سیلی به گوش داور زد و ۵ یا ۶ جلسه فقط محروم شد در حالیکه مشابه این حرکت حداقل یکسال محرومیت دارد اما این بازیکن عراقی و سایر عراقی‌هایی که به فوتبال ما آمده‌اند بارها به داوران، مدیران و فوتبال ایران توهین کرده‌اند و باید از کسانی که این بازیکنان را به فوتبال ایران می‌آورند بپرسیم که چرا پای این بازیکنان به فوتبال ما باز می‌شود، اگر هر بازیکن دیگری مشابه حرکت کرار در زمان حضور در تراکتورسازی کرد و با سیلی به گوش داور می‌زد حداقل یکسال محروم می‌شد و به نظرم ایراد از فدراسیون فوتبال است که اجازه می‌دهد چنین بازیکنی به افوتبال ایران بیاید.