رییس هیأت مدیره باشگاه ملوان گفت: تصمیم داریم که برای فصل آینده شخصی را برای مدیرعاملی انتخاب کنیم.     به […]

رییس هیأت مدیره باشگاه ملوان گفت: تصمیم داریم که برای فصل آینده شخصی را برای مدیرعاملی انتخاب کنیم.

 

 

به گزارش کاپ، رییس هیات مدیره تیم ملوان با حضور در برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: من هرگز به سقوط تیم ملوان در لیگ فکر نکردم. یکی از بالاترین سرمایه هایی که هر باشگاه می تواند داشته باشد طرفدارانش هستند. ملوان یکی از تیم های ریشه دار و پرطرفدار است و بازیکنان بزرگی را تحویل تیم ملی داده است.

 

الماسی در خصوص ادامه حضور خود در این باشگاه عنوان کرد: باشگاه ملوان جزیی از زندگی مردم انزلی و شمال کشور است و طرفداران زیادی را در استان مازندران، گلستان و گیلان دارد و مردم انزلی با این تیم زندگی می کنند. ما  با حمایت های سیروس محجوب که جا دارد از این بزرگوار که از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس هستند تشکر کنم و با توجه به شرایطی که وجود دارد سعی می کنیم در نیم فصل دوم، نتایج خوب مان را تا پایان لیگ ادامه دهیم. البته پیش بینی ما این است در رده های میانی جدول بمانیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا باشگاه مدیرعامل ندارد، تصریح کرد: اینطور نیست که ما درصدد معرفی مدیرعامل نباشیم. مالک باشگاه و بنده، افراد زیادی را معرفی کردیم، بخشی را خود دوستان با توجه به شرایطی که ما اعلام کردیم نپذیرفتند و تعدادی را هم هیات مدیره نپذیرفتند. برای فصل آینده تصمیم داریم که شخصی را برای مدیرعاملی انتخاب کنیم.

رییس هیات مدیره ملوان در خصوص اینکه چرا وضعیت نیم فصل اول ملوان خوب نبود، بیان داشت: به هر حال در خصوص انتخاب هایی که ما داشتیم هم کلیه مربیان زحمات خودشان را کشیدند ولی متاسفانه نتوانستند نتایج مطلوب را بگیرند، در بعضی پست ها هم به اندازه کافی بازیکن نداشتیم، در پست فوروارد سه بازیکن اضافه کردیم و در بعضی پست ها بازیکن بیشتری گرفتیم و با آوردن سرمربی جدید،؛ امیدواریم به نتایج خوبی دست یابیم.

الماسی در خصوص اینکه آیا ملوان به دنبال اسپانسر هست یا خیر، توضیح داد: ما ظرف  ۴۰ تا ۴۵ روز گذشته حداقل ۴۵ درصد پرداختی داشتیم.باشگاه های ما باید از خودشان درآمدزایی کنند. باید منابع درآمد مستمری داشته باشند، نه ملوان بلکه هر باشگاهی که از طریق صنعتی اداره می شوند. مسلما ما دنبال اسپانسر هستیم.

 

وی افزود: باید بپذیریم در یکی، دو سال آینده تمام باشگاه ها باید خصوصی شوند. محجوب زحمت می کشد و هزینه می کند ولی فوتبال کشور ما به جز هزینه چیزی ندارد. در فوتبال حرفه ای دنیا بیشتر سرمایه گذاران به خاطر درآمدی که باشگاه دارد به سمت خرید باشگاه می روند ولی تیم های ما پرهزینه هستند و بدون درآمد. راههای درآمدزایی زیاد داریم که بخشی از آن اسپانسر است و ما هم در برنامه مان است که اسپانسر بگیریم.

 

وی در خصوص پرداختی باشگاه ملوان تا این مقطع از فصل به بازیکنان اذعان داشت: ما نسبت به سایر تیم های لیگ برتری بیشترین پرداخت را داشتیم. ۴۵ درصد حد متوسط پرداختی ما به بازیکنان باشگاه بوده است و طبق توافقی که با مالک باشگاه داشتیم و البته اینجا هم از ایشان قول می گیرم تا قبل از بازی با سپاهان ۶۰ درصد پرداختی داشته باشیم.

 

الماسی تأکید کرد: تیم ما تیمی پرجمعیت است و تمام رده های سنی از نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، ملوان نوین، بانوان ملوان را داریم. ما فصل گذشته تیم بانوان مان قهرمان شد. فوتبال کشور در بخش خصوصی اگر بخواهد هزینه های سرسام آوری که دارد تامین می شود، خیلی سخت است. ما انتظار داریم مسئولان کشور ما را بیشتر حمایت کنند. محجوب یکی از بزرگان اقتصادی و اجتماعی کشورمان هستند که من تشویقش کردم در فوتبال ورود پیدا کند. البته وی در پرسپولیس هم سابقه کاری و تجربه داشتند.

 

رییس هیات مدیره ملوان در خصوص اینکه حضور و ورود بخش خصوصی در فوتبال را چطور ارزیابی می کنید ادامه داد: دیر یا زود باشگاه های ما باید به بخش خصوصی ورود کنند و فکر می کنم آنطور که فیفا گفته است تا دو سال آینده تمام باشگاه هایمان به بخش خصوصی واگذار شود. متاسفانه بعضی از باشگاه های ما در بخش خصوصی موفق نبودند که این نشان دهنده این است طراحی و برنامه ریزی که در بخش خصوصی داشتیم خیلی مدون نبوده است یا مورد بی مهری بعضی از عزیزان قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: ما باید فضا را مهیا کنیم، شرایط را طوری طراحی کنیم و افرادی مثل محجوب که هم علاقه به فوتبال دارند و ورزش کشور خودشان را دوست دارند باید مورد حمایت و تشویق قرار بگیرند و شرایطی ایجاد شود که دیگر متمولان کشور مورد تشویق قرار بگیرند که در بخش ورزشی بیایند و ما بتوانیم رقابت سالمی در باشگاه های کشور داشته باشیم و باید نظارت بر این افراد وجود داشته باشد.

 

الماسی در پایان گفت: از مردم بزرگ، فهیم و فوتبالدوست استان گیلان به خصوص طرفداران پرشور با توجه به نتایج خیلی خوبی که در نیم فصل اول نگرفتیم و همچنان ما را مورد حمایت قرار دادند تشکر می کنم. از مسئولان استان، مالک باشگاه ملوان که واقعا ایثار می کند  و در بخش خصوصی که هزینه ها را پرداخت می کند و در بخش خصوصی جز هزینه چیزی ندارد. ما بر ای فصل آینده بیشتر روی تیم های پایه متمرکز خواهیم شد و ان شاءالله در فصل آینده ملوان آسیایی را خواهیم داشت.

 

منبع: کاپ