سرمربی تیم آرارات اربیل گفت: من در کل آدم ماجراجویی هستم و دوست دارم که در شرایط سخت کار کنم. […]

سرمربی تیم آرارات اربیل گفت: من در کل آدم ماجراجویی هستم و دوست دارم که در شرایط سخت کار کنم.


 

محمد احمدزاده در گفت و گو با خبرنگار کاپ در رابطه با وضعیتش در عراق اظهار داشت:‌ خدا را شکر وضعیت خوبی دارم و همه امکانات برایم اینجا مهیاست. دوست داشتم یک تجربه جدید را سپری کنم و به همین دلیل هدایت این تیم را قبول کردم. تیم آرارات در لیگ کردستان بازی می کند و من در کل برای ۱۲ یا ۱۳ بازی اینجا هستم که ۲ ماه به طول می انجامد. به واسطه سرپرست این تیم که قبلا به ایران آمده بود و فارسی هم خوب صحبت می کند،‌ به اینجا آمدم و می خواهم فضای خارج از ایران را نیز برای مربیگری امتحان کنم.

 

 

وی درباره وضعیت امنیتی عراق و اینکه از این مسائل ترسی ندارد، افزود: در منطقه ای که ما حضور داریم،‌ امنیت کامل برقرار است. من در کل آدم ماجراجویی هستم و دوست دارم که در شرایط سخت کار کنم. این جزو ویژگی های مربیگری من است که قبلا نیز شاهد بودید،‌ در ملوان،‌ گهر و برق شیراز با چه شرایط سختی کار کردم. دوست دارم تیم را از بحران خارج کنم، اگرچه اینجا تیمم بحران ندارد.

 

 

احمدزاده همچنین عنوان کرد: در ابتدا که به اینجا آمده بودم،‌ مسئولان تیم به من نمی گفتند که نیروهای داعش در نزدیکی ما هستند اما من این مساله را می دانستم و  با شنیدنش اصلا تعجب نکردم. معتقدم همانطور که مردم عراق با راحتی خیال اینجا زندگی می کنند، من هم می توانم زندگی کنم،‌ اگرچه برای یک دوره کوتاه مدت است.

 

سرمربی تیم آرارات اربیل درباره سطح فوتبال عراق که اخیرا در بازی تیم ملی ایران باعث حذف شاگردان کی روش شد،‌ خاطرنشان کرد:‌ اینجا بازیکنان چون از طریق آکادمیک فوتبال را یاد نگرفته اند،‌ تاکتیک پذیری خوبی ندارند اما از نظر تکنیکی بد نیستند. در کل سرمایه گذاری خوبی در عراق روی فوتبال شده است و اگر همین طور پیش بروند در آینده برای فوتبال ایران بیشتر از قبل مشکل ساز می شوند و می توان گفت که همین الان هم رقیب جدی ایران در منطقه هستند و می توانند باز هم ایران را شکست دهند.

 

 

وی در خصوص مبلغ قراردادش گفت: من به خاطر پول به عراق نیامدم. شاید درست نباشد بگویم اما برای هر دیدار ۱۰ میلیون تومان می گیرم که در مقایسه با ایران مبلغ پایین تری است. اهداف دیگری را در اینجا دنبال می کنم و به زودی هم به ایران بازمی گردم.

 

 

احمدزاده در پایان در پاسخ به این سوال که بازیهای ملوان را دنبال می کند یا خیر، تصریح کرد:‌ بله،‌ بازیهای لیگ ایران را به طور جدی دنبال می کنم و قطعا ملوان نیز برای من در اولویت قرار دارد. یک انزلی چی هر جای دنیا که باشد،‌ به فکر تیمش است زیرا ملوان شناسنامه فوتبال انزلی است و امیدوارم که به لیگ پایین تری سقوط نکند. البته با حضور فیروز کریمی خدا را شکر شرایط بهتر شده است.

 

منبع : کاپ