در ادامه ی روند رو به رشد ملوان و بعد از یک پیروزی ارزشمند برابر پرسپولیس ، شاگردان فیروز کریمی […]

در ادامه ی روند رو به رشد ملوان و بعد از یک پیروزی ارزشمند برابر پرسپولیس ، شاگردان فیروز کریمی توانستند با ۳ گل از تیم بحران زده ی راه‌آهن هم عبور کرده تا طی چند هفته ی اخیر خودشان را از قعر جدول و خطر سقوط جدا کنند . این روند و این پیروزی با سرمربی جدید ملوان به زعم ادعای فرزاد حاتمی زننده ی یکی از گل‌های این بازی به این معنی نیست که این تیم برای فرار از سقوط می‌جنگد . مهاجم آذری زبان ملوان که از اخراج خطیبی بسیار ناراحت است ، اعتقاد دارد طبق تفکرات کریمی ملوان به رتبه‌های بالاتر جدول در ادامه ی مسابقات می‌اندیشد .یک برد ارزشمند دیگر و این بار مقابل راه‌آهن با آغاز گلزنی تو برای ملوانان ؟


بله خدا را شکر به یک برد ارزشمند دست یافتیم . ملوان در این بازی نسبت به دوبازی قبلی خود با توجه به بازی خانگی و مقابل هواداران بهتر بود . فاکتورهایی که در این پیروزی خیلی تاثیرگذار بود . راه‌آهن هم مقابل ما چیزی برای از دست دادن نداشت و مساوی برای آن ها مثل باخت بود که گل زودهنگام ما تمرکزشان را گرفت و کار را برای حریف سخت کرد . موضوعی که به ما کمک کرد تا در ادامه بتوانیم دو گل دیگر به ثمر برسانیم .


پس به نظر می‌رسد بازی راحتی مقابل راه‌آهن داشتید ؟


اصلاً این طور نبود . راه‌آهن کاملاً با برنامه مقابل ما قرار گرفت و توانست بارها روی دروازه ی ما خطرساز شود اما نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند . اگر ملوان این بازی را برد به خاطر بازی خوبش در این مسابقه بود که خدا را شکر به این حق هم رسید . ما مقابل تراکتور هم باید برنده می‌شدیم ، همان طور که برابر پرسپولیس ۱۰ نفره هم پیروز شدیم .


یعنی اگر آن اتفاقات خاص در بازی با پرسپولیس نمی‌افتاد شما بازهم برنده ی میدان می‌شدید ؟


ما مقابل پرسپولیس کاملاً با برنامه بودیم و دیدید که با فشار تیم توانستیم به گل هم برسیم . هرچند به قول شما یک سری اتفاقات افتاد که با خوش شانسی ما سبب شد این ۳ امتیاز را به خانه ببریم اما پرسپولیس واقعاً حرفی برای گفتن نداشت . من به محسن بنگر هم گفتم این پرسپولیس با تیم سال قبل که با بودن نوری ، خلعتبری و بازیکنان دیگر یک تیم کامل روی نیمکت داشت کاملاً فرق دارد . واقعاً جوانگرایی در استقلال و پرسپولیس این طور نیست و من دلم برای این تیم و هواداران آن می‌سوزد . همین ناراحتی را برای تراکتور هم دارم .


تراکتور چرا ؟ لابد دلت می‌خواست الان و در این مقطع مقابل این تیم بدون مربی قرار بگیری ؟


ببینید به زعم گفته‌های کادرفنی تراکتور بعد از آن بازی ملوان واقعاً همه را شوکه کرد و ما می‌توانستیم به جای یک امتیاز کل امتیاز را از آن خودمان کنیم . دل من از اخراج خطیبی می‌سوزد . واقعاً در آن بازی که برابر تراکتور داشتیم وقتی دیدم خطیبی چنین تیم جوانی را از بازیکنان بومی با این همه پتانسیل دور هم جمع کرده ، خیلی خوشحال شده بودم . به عنوان یک آذری زبان از این که چنین برخوردی با خطیبی شده ، خیلی ناراحتم و معتقدم در حق او با توجه به عملکرد خوبی که داشته ، جفا شده است .

از این فضا خارج شویم در این بازی چه شد همه گلزنان این بازی کارت زرد گرفتند ؟ راه‌آهن زیاد حمله می‌کرد یا این که داوری مشکل داشت ؟


سبک بازی ملوان طوری است که فشار و پرس را برای دفاع از زمین حریف و خط دفاعی آن ها آغاز می‌کند . به همین خاطر و برای حفظ گل‌های زده عملکرد دفاعی ما باعث می‌شود محکم بازی کنیم و در همین راستا من به همراه اعتمادی و نوری کارت زرد گرفتیم . بنابراین این مساله به فشار زیاد راه‌آهن و یا مورد داشتن داوری بر نمی‌گردد .


این برد جهش خوبی برای شما در جدول بود و با عبور از منطقه ی سقوط به یک قدمی استقلال صنعتی رسیدید که هفته ی آینده با آن ها بازی دارید ؟ با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان و گردوغبار موجود در این شهر فکر می‌کنی این روند موفقیت ادامه داشته باشد ؟


در وهله ی اول به شما بگویم تفکر کادرفنی و به خصوص فیروز کریمی از وقتی که من به این تیم آمدم ، این نبوده که ملوان نباید از سقوط فرار کند . فیروزخان مدام از پتانسیل‌های ملوان و حق داشتن جایگاه بهتر در لیگ حرف می‌زند . خودتان هم شاهد هستید ملوان واقعاً دچار یک رنسانس شده و مطمئن باشید روزهای بهتری را از این تیم شاهد خواهید بود . به همین خاطر برای ما فرق نمی‌کند در چه آب و هوایی برابر استقلال صنعتی قرار می‌گیریم ، چون ما برد می‌خواهیم تا بازهم بتوانیم دل هواداران را شاد کنیم .


با این نتایج خوبی که به دست آوردید از پاداش چه خبر ؟ آیا بازیکنان تیم شارژ مالی شده‌اند و به قولی سیروس محجوب ماندنی شد تا دست به جیب شود ؟


نه هنوز یک ریال به ما داده نشده است . قرار بود طی ۲ ، ۳ روز اخیر پولی به تیم تزریق شود که هنوز این اتفاق نیفتاده و ما منتظر هستیم . آقای محجوب هم که کاری نکردند و قبل از بازی برابر راه‌آهن یک ساعت در تمرین حضور پیدا کردند و هیچ صحبتی هم در مورد پول و یا پاداش نکردند . در مورد ماندن یا رفتن ایشان هم اطلاعی ندارم .


شما و دیگر بازیکنان قول دادید بدون توجه به مباحث مالی به فکر موفقیت ملوان باشید . با این روند خوبی که تیم گرفته فکرنکردن به این مساله در ادامه تیم را دچار مشکل نخواهد کرد ؟


به هرحال بچه‌ها با مشکلات مالی موجود واقعاً شرایط سختی دارند . قطعاً بعد از این که قول شان محقق و تیم از شرایط بحرانی خارج شد به فکر دریافت مطالبات خود نیز خواهند بود . ما همان طور که قبلاً هم گفتیم ، چاره‌یی نداریم و نمی‌توانیم به فکر مسایل مالی باشیم و تیم را به حال خودش رها کنیم تا دچار سرنوشت بدی شود .

 

 

روزنامه ی ورزشی گل