سعید عزت‌الهی هافبک بااخلاق و آینده‌دار تیم جوانان اتلتیکو مادرید، این روزها در ترکیب این تیم خوش می‌درخشد. به همین […]

سعید عزت‌الهی هافبک بااخلاق و آینده‌دار تیم جوانان اتلتیکو مادرید، این روزها در ترکیب این تیم خوش می‌درخشد. به همین بهانه و برای اطلاع از آخرین وضعیت این بازیکن آینده‌دار ایرانی با او گفتگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

از وضعیت این روزهای خودتان بگویید، اخیرا بیشتر در ترکیب اصلی قرار می‌گیری و برای تیم گلزنی هم کرده‌ای.

خدا را شکر شرایط خوبی دارم، من از یک قاره و فرهنگ متفاوت أمده بودم و کمی زمان می‌برد تا بتوانم خودم را با شرایط اینجا وفق بدهم. البته در ابتدا مشکل آی تی سی هم داشتم، به علاوه اینکه مصدومیت هم کمی از تیم دورم کرد، اما شکر خدا رفته رفته برگشتم و توانستم که جایم را در ترکیب اصلی پیدا کنم.

شرایط تمرینی چطور است؟ در حال حاضر کسی از تیم شما به تیم اصلی راه پیدا کرده؟

سطح و فشار تمرینات در اینجا بسیار بالاست. از تیم ما بازیکنی به تیم اصلی نرفته، ولی کلا بعضی اوقات چند نفر از بازیکنان تیم جوانان با تیم اصلی تمرین می‌کنند. در اینجا همه چیز روی اصول پیش می‌رود و مدارج ترقی پله پله طی می‌شود.

پس زیر نظر دیگو سیمئونه تمرین کرده‌ای؟ تمرین با آن ستارگان و به‌خصوص سیمئونه چطور بود؟

بله من جلسات زیادی در تمرینات تیم بزرگسالان حضور داشتم، به نظر من اولین چیزی که از آن‌ها یاد می‌گیری پختگی و اعتماد به نفس بالا در بازی است، انشاا… ما هم به کمک مربیان بتوانیم به آن سطح از خودباوری برسیم.

در حال حاضر سبک بازی خودت را به کدام‌یک از بازیکنان فعلی اتلتیکو نزدیک‌تر می‌بینی؟ دوست داری در آینده جای چه کسی را در ترکیب تیم اصلی بگیری؟

من همیشه سعی کرده‌ام از همه بازیکن‌های خوب نکات مثبت بازی‌شان را بردارم و نمی‌خواهم شبیه کسی بازی کنم، می‌خواهم سبک خودم را ارایه بدهم.

آیا شرایط بازی در تیم ملی را در خودت می‌بینی؟ تابحال صحبتی در این مورد با تو شده؟

شکر خدا شرایط خوبی دارم و انگیزه‌ام بالاست. صحبت‌هایی شده اما آقای کی‌روش است که تصمیم نهایی را می‌گیرد، از آنجایی که ایشان مربی‌ای هستند که به جوان‌ها میدان می‌دهند امیدوارم این فرصت را به من هم بدهند تا در خدمت تیم ملی فوتبال کشورم باشم.

قرار داد شما با اتلتیکو چگونه است؟ ایا در قرارداد ذکر شده که برای تیم بزرگسالان هم می‌توانید به میدان بروید؟

قراد داد من یک ساله است اما در صورت توافق چهار ساله می‌شود، یعنی اگر طرفین راضی باشند این قرارداد تمدید می‌شود، و اگر قرارداد تمدید شود در فصل اینده به تیم بزرگسالان خواهم رفت، یا تیم اصلی یا تیم B که در دسته دوم حضور دارد.

اوقات فراغت را چطور می‌گذرانی؟ آیا باشگاه برای بعد از تمرینات بازیکنان برنامه خاصی دارد؟

اوقات فراغت را بیشتر در منزل هستم و یا در سالن بدنسازی. باشگاه برنامه خاصی برای زمان آزاد بازیکنان ندارد.

به اردوی تیم ملی امید دعوت شده‌ای؟ به نظرت می‌توانی کمک حال تیم ملی امید باشی؟

مثل اینکه اقای خاکپور و اقای کاشانی مسوول تیم گفته‌اند که می‌خواهند از من در مراحل نهایی انتخابی استفاده کنند. به هرحال هم تصمیم با انهاست و من هر وقت تیم ملی کشورم نیاز داشته باشد حتما در خدمتشان خواهم بود.

به نظر خودت از نظر هماهنگی با تیم، بهتر نبود از الان با تیم ملی امید تمرین می‌کردی؟

برای من فرقی نمی‌کند، مهم صلاحدید کادر فنی تیم ملی است.

بازی بعدی شما با چه تیمی است و در حال حاضر شرایط تیم اتلتیکو در جدول لیگ جوانان چگونه است؟

ما با تیم رایو ماخاداهوندا بازی داریم، الان در جدول چهارم هستیم، ان شا الله در بازی‌های بعدی بتوانیم با دست پر از زمین خارج بشویم و به رتبه‌های بالاتر برسیم.

بازی‌های لیگ ایران و تیم سابقت را دنبال می‌کنی؟

بله، خیلی خوشحال شدم که خدا را شکر تیم دو بازی آخر را با برد پشت سر گذاشته و بازیکنان روحیه برد را در خود بازیافته‌اند. ملوان تیم شهرم است و تصور اینکه ملوان در لیگ برتر ایران نباشد برای من غیرممکن است.

در حال حاضر در لیگ ایران بازیکنی هست که هم‌پست خودت باشد و مورد علاقه‌ات باشد؟

همانطور که پیش‌تر هم گفتم من برای پیشرفت در فوتبال خیلی الگوبرداری می‌کنم، پس به همه با دید خریدار نگاه می‌کنم (به شوخی)، لیگ ما بازیکنان خیلی خوبی دارد.

در یک جمله نظرت را درمورد دیگو سیمئونه بگو؟

مربی‌ای که با کارهای روحی و روانی آنچه را که از بازیکنش می‌خواهد، کسب می‌کند.

در این فصل کدام بازی اتلتیکو مادرید را از نزدیک دیده‌ای؟

بازی برابر ویارئال و بارسلونا در ورزشگاه خانگی (ویسنته کالدرون).

زبان اسپانیایی شما بهتر از قبل شده؟

بله خیلی بهتر شده، رفته رفته بهتر هم می‌شود.

برای هوادارانت صحبتی داری؟

اول از همه از پدر و مادرم تشکر می‌کنم که واقعا در این مدت قوت قلب من بودند و با دعاهایشان همیشه من را پشتیبانی کرده‌اند. از همه مردم خوب ایران که در این مدت به من لطف داشته و از طرق مختلف من را حمایت کرده‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانم به لطف خدا جواب زحمت‌های همه این عزیزان را بدهم و دلشان را شاد کنم. از شما هم تشکر می‌کنم که این وقت را در اختیار من گذاشتید.
منبع : بانک ورزش