اختصاصی – بدون شک مرد اول این هفته فوتبال ایران کسی نبود جز شماره ۹ متعصب ملوانی ها . کسی […]

اختصاصی – بدون شک مرد اول این هفته فوتبال ایران کسی نبود جز شماره ۹ متعصب ملوانی ها . کسی که علاوه بر بازی بسیار عالی در میانه ی میدان مقابل پرسپولیس در دقایق پایانی بازی درون دروازه واکنش های خارق العاده ای از جمله مهار ضربه پنالتی پرسپولیس داشت که به شدت مورد توجه قرار گرفت . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با مازیار زارع ترتیب داد که می توانید در ادامه آن را مطالعه نمایید .

 

 

ملوان کلاب : آقا مازیار تبریک میگم برای این برد شیرین ، از بازی پرسپولیس بگو  .

 

ممنونم ، خدا را شکر می کنم ، بعد از این همه مدت که نبردیم خوشبختانه دوباره توانستیم پرسپولیس را شکست دهیم ، بازی پایاپایی بود که البته باید بگویم پرسپولیسی ها نتوانستند موقعیت زیادی روی دروازه ما داشته باشند و فقط تا پشت محوطه جریمه می آمدند ، البته نباید در این مورد از کار خوب ۴ مدافع و دروازه بانمان به راحتی بگذریم که تلاش فوق العاده ای داشتند و اجازه ندادند پرسپولیس کار خاصی را انجام دهد .

 

ملوان کلاب : در چند بازی گذشته که با پیراهن ملوان مقابل پرسپولیس قرار گرفته توهین های زیادی در آزادی شنیدی ، فکر میکنم این پیروزی و پنالتی که مهار کردی جواب محکمی برای آن عده بود .

 

بله متاسفانه برای اینکه با پیراهن تیم شهرم گل زدم خوشحالی کردم و آنها انتظار چنین کاری را نداشتند از بازی جام حذفی که در تهران داشتیم آنها شروع به فحاشی کردند و در این دیدار نیز برخی سکوها در استادیوم آزادی این کار را انجام دادند . بهنرین جواب برای آنها همین بود که درون زمین به کمک همه ی تیم آنها را شکست دهیم و خدا را شکر میکنم که این بازی بسیار دراماتیک برای ما تمام شد و ارزشش از یک پیروزی ساده از لحاظ روحی بسیار بیشتر بود .

 

ملوان کلاب : ملوان متفاوتی را این روزها نسبت به نیم فصل اول شاهد هستیم .

 

عمده مشکل تیم ما روحی روانی بود و بازی تراکتور که بازی خوبی ارائه دادیم کمک بسیاری به ما کرد ، همین که مردم قبول کردند که تیم ما عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه به سه امتیاز آن بازی نیاز مبرم داشتیم اما بعد از تساوی بازی در پایان ما را مورد تشویق قرار دادند و در نظراتشان از بازی خوب ملوان یاد کردند نشان می دهد که فوتبال را به خوبی می فهمند و شرایط ملوان را درک می کنند . ما در راه تهران بودیم که نفت مسجد سلیمان بازی اش را برد و ما با بازیکنان در اتوبوس صحبت می کردیم و به هم اطمینان خاطر می دادیم که حتما پرسپولیس را شکست خواهیم داد ، می توانید از بازیکنان دیگر تیم بپرسید که ما در راه تهران چگونه هم قسم شدیم برای پیروزی و با چه روحیه ای به این بازی آمدیم . ما واقعا سفت و سخت بازی کردیم ، من فیلم بازی را مجددا دیدم شاید خیلی ها دقت نکرده باشند اما از دقیقه ۹۱ تا ۹۴ که درون دروازه بودم تیم ۱۰ نفره ی ملوان مقابل آن فشار پرسپولیس حتی اجازه ندادن یک توپ روی دروازه ی من بیاید و با تمام وجود ایستادگی کردند وقتی این صحنه ها را در تلویزیون میدیدم واقعا حالت عجیبی به من دست می داد .

 

ملوان کلاب : به بازی راه آهن برسیم . نظرت در مورد این بازی چیست ؟

 

ببینید برد در مقابل پرسپولیس و استقلال همیشه یک سری مزایا و یک سری معایب دارد ! معایبش برای تیمهای بی تجربه است که در باد این پیروزی و هیجانات بعدش قرار بگیرند و خود را از لحاظ روحی و روانی و فنی برای بازی بعدش آماده نمی کنند و دائم به همان پیروزی فکر کنند ، این  در حالی است که تک تک این سه امتیاز ها برای ما ارزش بسیار بالایی دارد . ما هنوز کار خاصی نکردیم و یک پله هم صعود نکردیم . به قول محسن یوسفی که حرف دراگان را می زد ، می گفت برد بیرون از خانه موقعی ارزش پیدا می کند که بازی بعد خانگی را نیز بتوانی پیروز شوی ، وگرنه کار مهمی انجام نداده ای ، ما باید راه آهن را ببریم تا برد مقابل پرسپولیس را ارزشمند کنیم . خوشبختانه بازیکنان با تجربه ی زیادی داریم ، آقا پژمان ، سعید یوسف زاده ، جلال رافخایی ، محسن یوسفی ، محمد آبشک و … همه و همه بازیکنان با تجربه ای هستند که باعث می شود ما بابت اینکه در باد برد مقابل پرسپولیس بخوابیم نگران نباشیم . امیدوارم جلال رافخایی نیز که چند روزی است با تیم پس از مصدومیتی که داشت تمرین می کند بتواند در این دیدار حضور داشته باشند و بی شک حضور او برای تیم بسیار مهم و حیاتی است .انگیزه ی بازیکنان ما برای پیروزی مقابل راه آهن چند برابر است . این را هم بگویم ملوان یک تیم خاص است ! هر چیزی که در دل مردم باشد در دل بازیکنان هم همان اتفاق می افتد ! اگر در دل هواداران انگیزه ی برد مقابل راه آهن وجود داشته باشد و از برد مقابل پرسپولیس مغرور نشده باشند ، در تیم هم عیناً همان اتفاق می افتد . رابطه ی تیم و هواداران به شدت عاطفی و نزدیک است پس من در درجه ی اول از هوادارانمان میخواهم که محکم و با انگیزه برای دیدار با راه آهن آماده باشند .

 

ملوان کلاب : در جلسات مختلفی که با هم و با هواداران داشتیم پیش از دیدار با پدیده و صبا و تعطیلات لیگ ، هواداران به شما بازیکنان قول دادند که در تمام بازیها بدون توجه به نتیجه و با تمام وجود تا آخرین ثانیه بازیهای لیگ حمایتتان کنند ، آیا این حمایت را در کنار خود حس می کنید ؟

 

بازی پدیده که بدون تماشاگر بود ، اما خودتان نگاه کنید تیم شانزدهم جدول که فاصله ی زیادی با تیمهای بالای جدولش تا پیش از این بازی داشت ، چقدر تماشاگر در قم داشت ؟ کدام تیم همچین هواداری دارد ؟ ما در دقیقه ۷۰ گل خوردیم اما هواداران ما تا ثانیه آخر پشتمان بودند و ما نیز بازی را به تساوی کشاندیم ، بازی تراکتور و پرسپولیس هم همینطور ، من واقعا با توجه به وضعیت تیم در جدول انتظار این تعداد هوادار را در استادیوم آزادی نداشتم و تشویق هایشان فوق العاده بود در استادیوم فقط صدای آنها شنیده می شد . البته اگر انزلیجیها رفتاری غیر از این داشتند باید تعجب کرد چون ما انزلیچیها ملوان را با پوست و گوشتمان دوست داریم و این یک حس متفاوت با بقیه ی هواداران فوتبال است . من در این چند روز بیش از اینکه به پنالتی که گرفتم فکر کنم به آنهایی فکر میکردم که در زمان سختی پشت بازیکنان تیم را خالی نکردند و کنارمان قرار گرفتند و قول حمایت دادند و با تمام وجود نیز حمایت کردند . به بقیه مسائل کار ندارم اما شاهد بودیم که از تیم و بازیکنان به شدت حمایت کردند و من دست تک تک این عزیزان را می بوسم . در خوشی که همه خوش هستند اما این روزهای سخت  است که تفاوت ملوانیِ عاشق با بقیه را مشخص می کند . این که دست به دست هم دادند در شرایط سخت رسانه ها و هواداران با بازیکنان جلسه گذاشتند انرژی مثبت را تزریق کردند و به بازیکنان اطمینان خاطر دادند و پشت ما بودند ، اتفاق خوبی است که در یاد ما می ماند وقتی این روزهای سخت تمام شود . البته هنوز ته جدولیم باید ادامه داشته باشد و هواداران باید بیایند و شل نکنند و متحد به این روند در کنار هم ادامه دهیم و ملوان را از این اوضاع بیرون بیاوریم .

 

ملوان کلاب : یک سوال حاشیه ای ! با محمد آبشک زمانی درگیر شده بودی ! اما بعد از بازی اولین نفری بود که به سرعت به سمتت آمد و خوشحالی اش را با تو تقسیم کرد .

 

ببینید در فوتبال هر اتفاقی می افتد در زمین است و همانجا تمام می شود ، ما بعد از آن سال بعد که به ملوان آمدم در انزلی و بازی داماش با یکدیگر دست دادیم و همه چیز تمام شد . آبشک الان بازیکن ملوان است و یکی از ما هست . خود محمد می تواند شهادت دهد وقتی در کیش به اردوی ملوان برای اولین بار آمد ، من اولین کسی بودم که به سمتش رفتم و او را به تن گرفتم برای اینکه اینجا احساس غربت نکند و بتواند با تمام وجود در اختیار ملوان باشد . من فکر میکنم یکی از دلایلی که او توانست خیلی زود با شرایط تیم خود را وفق دهد همین بود که بچه های تیم بخصوص انزلی چی ها و با تجربه ها مثل پژمان و جلال و سعید خیلی خوب با او ارتباط برقرار کردند و باعث شدند احساس خوبی در تیم داشته باشد . خود محمد آبشک هم انقدر بازیکن خوبی است که نیاز به حمایت ما ندارد و امیدوارم روند خوبش را ادامه دهد .

 

ملوان کلاب : حضور پژمان نوری در نیم فصل دوم چقدر تاثیرگذار بوده ؟

 

خیلی مسائل در ذهن هواداران بود اما من میخوام بگویم یکی از دلایلی که ما در نیم فصل دوم نتایج مناسبی گرفتیم همین رفاقتی است که بین اعضای تیم وجود دارد و به جرات می گویم کمترین مشکلی بین بازیکنان به خصوص بزرگترها وجود ندارد و نه تنها مشکلی نیست بلکه روابط بسیار عالی است . پژمان کمک بسیاری به ما کرده در نیم فصل دوم و در روند رو به رشدمان تاثیر بسزایی داشته ، چیزی که شاید مردم هم بخوبی متوجه آن شده باشند اتحاد بین بازیکنان است ، ما هم قسم شده ایم که بخاطر ملوان به هیچ چیز فکر نکنیم و فقط در پی ارتقای تیم در جدول رده بندی باشیم .

 

ملوان کلاب : بازی راه آهن هم که محروم هستی ؟

 

بله طبق قانون جدید بعد از اینکه یک بار سه اخطاره می شویم از دفعه ی بعد با دو اخطار محرومیم و من هم دو اخطاره شدم . البته حقم نبود که اخطار بگیرم چون اصلا قصد وقت کشی نداشتم و خودم وقتی بازیکنان می افتادند می گفتم بلند شوید و به بازی ادامه دهید و آقای کریمی هم روی این موضوع تاکید دارند . در این بازی حضور ندارم ولی مطمئن باشید یکی از تماشاگران خواهم بود در استادیوم .

 

ملوان کلاب : صجبت پایانی با هواداران ؟

 

شنیده ام که بازی رایگان اعلام شده اما میدانم که اگر هم رایگان نبود هواداران استادیوم را پر می کردند چون می دانند هر بازی برای ما یک فینال است تا پایان فصل ، پیشتر هم گفتم خودم یکی از تماشاگران بازی خواهم بود می خواهیم در کنار هواداران دومین برد متوالی را جشن بگیریم ، یک بار دیگر از هواداران میخواهم بخاطر حرکت اشتباهم در دیدار مقابل گسترش فولاد مرا ببخشند ، البته همان شب هم مصاحبه کردم و عذرخواهی کردم اما امیدوارم پس از این بازی حالا یا بخاطر آن پنالتی یا بازی آن حرکت اشتباهم را فراموش کنند .

 

 

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net