تیم ملی فوتبال استرالیا در فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ موفق شد با پیروزی در وقت‌های اضافه مقابل کره‌جنوبی قهرمان […]

تیم ملی فوتبال استرالیا در فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ موفق شد با پیروزی در وقت‌های اضافه مقابل کره‌جنوبی قهرمان شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز در ورزشگاه سیدنی با قضاوت علیرضا فغانی بین دو تیم ملی فوتبال استرالیا و کره‌جنوبی برگزار شد.

استرالیایی‌ها در نیمه‌اول موفق شدند توسط لونگو (۴۵) اولین گل را به ثمر برسانند. در حالی که به نظر می‌رسید استرالیایی‌ها قهرمانی شده‌اند اما هیونگ مین سون در دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه دوم گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود و امید کره‌ای ها برای رسیدن به سومین قهرمانی زنده شود.

ترویسی در دقیقه ۱۰۵ بار دیگر استرالیا را پیش انداخت و این دیدار با نتیجه دو بر یک به سود میزبان به پایان یافت تا اولین میزبانی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برای زردپوشان شیرین شود.

کانگوروها در مسیر رسیدن به این قهرمانی با دوم شدن در مرحله گروهی به یک‌چهارم نهایی رسید و در این مرحله با پیروزی مقابل چین راهی نیمه‌نهایی شدند. این تیم در نیمه‌نهایی با غلبه بر امارات راهی فینال شد و توانست با پیروزی مقابل کره‌جنوبی قهرمان شود.

کره‌جنوبی نیز در مرحله گروهی با شکست استرالیا صدرنشین شد و در مرحله یک‌چهارم نهایی در وقت‌های اضافه ازبکستان را شکست داد. شاگردان اشتیلیکه در نیمه‌نهایی نیز مقابل عراق به پیروزی رسیدند.