ملوان به مصاف تراکتورسازی خواهد رفت.     درباره ی بازی: در هفته ی هجدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال […]

ملوان به مصاف تراکتورسازی خواهد رفت.

 

 

درباره ی بازی:

در هفته ی هجدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به مصاف تراکتورسازی تبریز خواهد رفت. این دیدار که اولین هفته بعد از تعطیلات ۵۰ روزه ی لیگ برتر به دلیل حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ است، روز جمعه ۱۰ بهمن ۹۳ از ساعت ۱۵ در استادیوم تختی انزلی برگزار خواهد شد.

قضاوت این دیدار بر عهده ی بیژن حیدری ست و هادی طوسی، حسن انتظاری و سعید شمس وی را در امر قضاوت یاری می کنند. نظارت داوری این دیدار نیز بر عهده ی فریدون اصفهانیان است.

 

اسامی بازیکنان دعوت شده ی ملوان برای دیدار با تراکتورسازی تبریز:

 

 

ترکیب احتمالی دو تیم:


 

غایب ها:

سید جلال رافخایی و سید احمد آهی مصدومان ملوان در این دیدار هستند. خالد شفیعی، محمد ایران پوریان و فرید کریمی نیز مصدومان تراکتورسازی هستند که گفته می شود به این دیدار نخواهند رسید. همچنین سامان نریمان جهان و رسول خطیبی سرمربی تراکتورسازان محروم از حضور در این بازی هستند.

 

رو در رو:

دو تیم ملوان و تراکتورسازی در تاریخ رقابت های لیگ برتر ۱۳بار با یکدیگر بازی کرده اند که نتایج آن ها مطابق نمودار زیر است: (۶ تساوی، ۵ برد برای تراکتورسازی و ۲ برد برای ملوان)

در این ۱۳ بازی ۲۸ گل وارد دروازه ها شده که سهم ملوان ۱۳ و سهم تراکتورسازان ۱۵ گل بوده است. ۸ گل از ۱۳ گل ملوان در انزلی به ثمر رسیده است.

 

 

جایگاه:

جایگاه دو تیم در جدول رده بندی لیگ برتر به همراه تعداد بازی(P) ، برد(W)، مساوی(D)، باخت(L)، گل زده(GF)، گل خورده(GA)، تفاضل گل(GD) و امتیاز(Pts) در جدول زیر آمده است. همچنین وضعیت نتیجه گیری دو تیم در ۵ بازی اخیرشان در لیگ برتر را نیز در ستون سمت راست ملاحظه می کنید.

 

 

 

اخبار تیم ها:

 

* برگزاری اردو در جزیره کیش و تهران و چندین دیدار تدارکاتی با تیم های لیگ برتری و دسته پایین تر از جمله برنامه های ملوان در مسیر آماده سازی برای حضور در ادامه ی رقابت های لیگ برتر در تعطیلات بود. تراکتورسازی نیز در اردوی دوبی و با انجام چندین دیدار تدارکاتی مهیای رویارویی با حریفانش در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا شد.

* فواد آقایی، روح اله عرب، محمد آبشک، فرزاد حاتمی به علاوه ی پژمان نوری که در نیم فصل به انزلی آمد خرید های ملوان در پنجره نقل و اتقالات زمستانی بودند. محمد بایرامی، عیسی اندوی و آندرانیک تیموریان نیز از مهم ترین خرید های تراکتورسازی بودند.

* آندرانیک تیموریان هافبک ملی پوش سابق استقلال که به تراکتورسازی پیوسته است پس از همراهی تیم ملی در استرالیا اکنون به ایران برگشته و برای حضور در این بازی مستقیما از تهران به انزلی خواهد آمد.

* حسین کنعانی از ملوان و شاهین ثاقبی از تراکتورسازی نیز در این تعطیلات در اردوی تیم ملی امید حاضر شدند. شاهین ثاقبی ستاره ی فصل گذشته ی ملوان در این دیدار برای اولین بار با پیراهن تراکتورسازی در انزلی به میدان خواهد رفت.

 

نکات بازی:

ملوان در این فصل که ضعیف ترین فصل تاریخ باشگاه محسوب می شود هیچ گاه نتوانسته ۳ بازی متوالی بدون شکست باقی بماند! که در صورت کسب امتیاز از این بازی میتواند این نکته ی منفی را از بین ببرد.

نکات بیشتر در مورد این بازی را در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید:

 

 

پخش زنده:

 

این دیدار به صورت زنده از سه شبکه ی باران، سهند و شبکه ی ورزش سیما پخش خواهد شد.

 

امید است که با حضور پرتعداد و پرشور هوادارن و نمایش زیبا و موفق بازیکنان ملوان در این دیدار شاهد اوج گیری دوباره ی قوهای سپید انزلی در آسمان فوتبال ایران باشیم.

 

 

 

پیش بینی شما از نتیجه ی این دیدار چیست ؟ نظرات خود را با ما و سایر ملوانی ها در میان بگذارید…

 

 

تهیه و تنظیم: مژده شجری کهن

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)