دو تیم ایران و امارات از ساعت ۱۲:۳۰ فردا آخرین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت های جام ملت های […]

دو تیم ایران و امارات از ساعت ۱۲:۳۰ فردا آخرین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت های جام ملت های آسیا را با قضاوت آقای ریوجی ساتو در ورزشگاه سانکوپِ بریزبین برگزار خواهند کرد.

 

 

دو تیم ایران و امارات درحالی فردا از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف یکدیگر خواهند رفت که برنده این دیدار می تواند خود را به عنوان صدرنشین گروه سوم رقابت های جام ملت های آسیا معرفی کند. البته در این بازی روی کاغذ، برگ برنده در اختیار امارات است  چرا که شاگردان مهدی علی می توانند فردا با یک تساوی نیز به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شوند. اما در طرف مقابل، ملی پوشان ایرانی که در دو بازی قبلی خود به خوبی در برابر تیم های عربی موفق بوده اند نیز قطعاً برای پیروزی به میدان خواهند آمد تا راه خود برای رسیدن به مراحل نهایی را آسان تر کنند.

 

ایران

شاگردان کارلوس کی روش در حالی به مصاف امارات خواهند رفت که در صورت صدرنشینی در این گروه کار  خود برای رسیدن به مراحل نهایی را بسیار آسان خواهند دید و نباید این فرصت خوب و طلایی را از دست بدهند. از نکات قابل توجه در مورد تیم ملی ایران این است که آن ها در چهار بازی قبلی خود تا کنون گلی را دریافت نکرده اند و با به ثمر رساندن ۵ گل، در هر ۴ بازی قبلی خود پیروز بوده اند. اما در هر صورت، ایران که از ۱۲ حضور خود در جام ملت های آسیا، تا کنون در ۸ دوره مقتدرانه به صورت صدرنشین راهی مرحله بعد شده است، باید در بازی فردا پیروز شود. یکی از نکات قابل توجه در مورد ایران در برابر امارات این است که از آخرین شکست ایران در برابر امارات که آخرین شکست تیم ملی در برابر این تیم نیز بوده است، ۱۸ سال می گذرد. همچنین امارات هیچگاه موفق به پیروزی در برابر ایران، آن هم در رقابت های رسمی نشده است. در رقابت های رو در روی دو تیم در جام ملت های آسیا نیز کفه ترازو به سمت ایران سنگینی می کند، دو تیم تا کنون ۴ بار در جام ملت های آسیا با یکدیگر رو به رو شده اند که در این بین ایران موفق به کسب سه پیروزی شده است و تنها یک بازی با تساوی به پایان رسیده است.

 

امارات متحده عربی

الأبیض ها تا کنون در رقابت ها به خوبی نشان دادند که وجود دیدارهای تدارکاتی چقدر برای آن ها مثمر ثمر بوده است؛ امارات تنها در دو ماه گذشته بیش از ۱۰ بازی دوستانه را برگزار کرده است و حالا نیز به لطف پیروزی هایی مقتدرانه و پر گل در برابر تیم های عربی گروه، در صدر ایستاده است. اما شاگردان مهدی علی  که در ۵ بازی قبلی ۶ گل را دریافت کرده اند، فردا کار سختی را در برابر ایران خواهند داشت. دفاع لایه لایه ایران قطعاً به پسران زاید اجازه نخواهد داد که چندان راحت به دروازه علیرضا حقیقی نزدیک شوند. در هر صورت تیمی که تا کنون تنها ۲ بار به مرحله حذفیِ جام ملت ها راه یافته است و بزرگترین افتخارش حضور در فینال جام ملت های آسیا است فردا می تواند با کسب یک تساوی، به عنوان صدرنشین گروه، رقیب اردن یا عراق در مرحله بعد شود.

 

زمان و مکان برگزاری مسابقه

دوشنبه | ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ | ورزشگاه سانکوپِ شهر بریزبین | ساعت ۱۲:۳۰

 

پیشینه دیدار دو تیم و پیش بینی از نتیجه بازی

دو تیم ایران و امارات تا کنون با توجه به قدمت ۴۰ ساله کشور امارات و تیم کمتر از ۴۰ ساله امارات بازی های زیادی را انجام نداده اند؛ اما در طول ۱۳ بازی دو تیم، ایران تا کنون ۱۰ بار پیروز و یک بار شکست خورده است. همچنین دو  بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است. در هر صورت، با توجه به شرایط تیم ها، نتایج زیر از بازی فردا پیش بینی می شود:

 

ایران ۲-۰ امارات | ایران ۲-۱ امارات | ایران ۱-۰ امارت