سایت فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار (IFFHS)، رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی جهان در سال ۲۰۱۴ را اعلام کرد.     […]

سایت فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار (IFFHS)، رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی جهان در سال ۲۰۱۴ را اعلام کرد.

 

 

این رده بندی براساس نتایج کسب شده تیمها در دوازده ماه اخیر منتشر می شود. تیمی که پیروزی های بیشتری کسب کرده، امتیازهای بیشتری دریافت می کند و از موقعیت بهتری دراین رده بندی برخوردار می شود.

 

بر این اساس، تیم فولادخوزستان، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران، با ۹۳.۵۰ امتیاز در رده یک صدوهشتادوپنجم جهان قرار دارد و بالاترین جایگاه را در میان تیم‌های ایرانی به خود اختصاص داده است.

 

پس از فولاد، تراکتورسازی سازی تبریز، قهرمان فصل گذشته جام حذفی ایران با ۶۶.۵۰ امتیاز در رده سیصدوپنجاه‌ودوم جهان قرار دارد و دومین تیم برتر ایرانی است.

 

استقلال سومین تیم ایرانی رده‌بندی فدراسیون آمار وتاریخ است که با ۶۶ امتیاز در رده سیصدوپنجاه‌وهفتم جای گرفته است. پس از آبی‌پوشان تهران، سپاهان اصفهان که با ۶۱.۵۰ امتیاز جایگاه چهارصدوسوم دنیا را در اختیار دارد، چهارمین تیم ایرانی در رده‌بندی IFFHS است. اما در رده بندی ۱۰ تیم برتر آسیا هیچ تیم ایرانی حاضر نیست.

 

در رده بندی جهانی، رئال مادرید قهرمان اروپا و جهان در رتبه نخست این رده بندی قرار گرفته و بایرن مونیخ در مکان دوم ایستاده است. اتلتیکو مادرید سوم و بارسلونا چهارم هستند. تیمهای اسپانیایی همچنان به سلطه خود در عرصه رقابتهای باشگاهی ادامه می دهند. قدرت مالی آنها سبب شده تا با خرید ستاره های بزرگ فوتبال جهان درصد موفقیت های خود را تضمین کنند.

 

طرفداری