این روزها قوی سپید حال و روز خوبی ندارد . روند به گونه ایست که مالک ، مسئولین باشگاه ، […]

این روزها قوی سپید حال و روز خوبی ندارد . روند به گونه ایست که مالک ، مسئولین باشگاه ، مربی و ‌بازیکنان هر روز استعفا می دهند و خداحافظی می کنند و درست چند ساعت بعد با تکذیب و کتمان بر می گردند و ادامه کار می دهند. این موارد دلیل بر عدم وجود ثبات فکری در باشگاه است.  اما خبر ضد و نقیض این روزهای ملوان ما را بر آن داشت تا پای درد دل بهمن صالح نیا پیشکسوت ارزنده باشگاه بنشینیم.

– جناب صالح نیا آیا اخبار چند روز گذشته را دنبال کرده اید ؟ اطلاع دارید که قرار است فردا تمرین ملوان با حضور فیروز کریمی از سر گرفته شود ؟

بنده اکنون از شما شنیدم ، اگر حضور فیروز کریمی سر تمرین فردا درست باشد می خواهم به این همکار محترمم با توجه به اینکه ارادت ویژه نسبت به ایشان دارم و کار مربیگری ایشان را قبول دارم بگویم متاسفم که ایشان در جلسه ای بعد از تمرین با بازیکنان خداحافظی می کنند و عنوان می دارند که دیگر به دلایلی نمی توانند در کنار مجموعه باشند و ادامه کار دهند و سپس حرف خود را پس گرفته و باز می گردند !

– اخبار سراسری از خداحافظی فیروز کریمی خبر داد و سایت ملوان به یکباره این خبر را تکذیب کرد در حالی که حتی خبر از رفتن محجوب داده بود !

البته سایت ملوان متعلق به خود باشگاه ملوان است و توسط مسئولین باشگاه اداره می شود. البته نوع گفتمان آقای محجوب با رسانه ها در گذشته موجود است و ایشان همواره سابقه دارند که ظهر یک صبحت می کنند و بعد ظهر حرف خود را پس می گیرند. وقتی مالک باشگاه چنین گفتمانی دارد از سایر مسئولین باشگاه و مدیر برنامه های باشگاه چه انتظاری دارید ؟

من به عنوان یک پیشکسوت ، هواداران جوان و پر شور ملوان را نصیحت می کنم که تحت تاثیر این گونه گفتمان ها قرار نگیرند و اتحاد داشته باشند. آقای محجوب احساس می کند که مردم و هواردان ملوان بی هوش هستند. مردم انزلی دارای فرهنگی غنی هستند.  انزلی دروازه اروپاست و مردمی فهیم و باهوش دارد. مردمی که در عین حال انسانهای با معرفت و منطقی هستند. دیگر دست جناب آقای محجوب رو شده است و ایشان با انگیزه تجارت وارد انزلی شدند .

ملوان متعلق به نیروی دریایی است ، ایشان اولین کاری که کردند نیروی دریایی را از ملوان جدا کردند ، بنده و کلیه بازیکنان دهه پنجاه و شصت و بعد از آن مدیون نیروی دریایی هستیم و نیروی دریایی همواره نهایت لطف را در حق ملوان داشته است.

بنده ارادت قلبی به آقایان آذرگون و غلامی دارم . اینان از بدنه نیروی دریایی هستند . شما این آقایون را از خودتان راندید. مالک باشگاه متاسفانه خود بزرگ بینی خاصی دارند . من هیچگاه از این ادبیات استفاده نکردم . ایشان در ابتدا می گفت دنبال تجارت و مقام نیستم و در کنار هواداران قرار می گرفتند اما به گونه ای دیگر رفتار نمودند.

چرا ما آقای ثاقبی و پوررحمت الله را از دست دادیم ؟ آیا این به دلیل بی تفاوتی شما به نیروی دریایی بوده؟ آقای محجوب شما باید پاسخگوی مردم باشید . شما اعلام کردید که در نیم فصل ده میلیارد تومان هزینه می کنید.تیم های پایه شرایط و بستر مناسبی ندارند و در پرداخت هزینه های سفر عاجز هستند . با عمل نشان دهید که پای تعهدات خود مانده اید و بیش از این باعث بی اعتمادی هوادارا نسبت به خود نشوید. من به عنوان یک انزلیچی وفادار به این شهر و به نیروی دریایی و ملوان برای مسئولین شهرم متاسفم! شما نتوانستید  تصمیم درستی در مورد هدیه ای که آقای هدایتی به مردم شهر هبه کردند بگیرید.

من استدعای عاجزانه از پیشکسوتان و هوادارن دارم که با هم اتحاد داشته باشیم تا آقای محجوب تصور نکند مالک و تصمیم گیرنده تمام تصمیمات این باشگاه هستند . ایشان برای تیم دلبخواهی تصمیم می گیرند.

من خیلی صحبت ها دارم اما نمی خواهم ورود کنم. انتخاب مربی نشات گرفته از دوستی برخی از اعضای شورای شهر و نماینده مردم با کمک مربی ملوان بوده و انتخاب دوست عزیزم آقای ایراندوست به این دلیل بوده است. حاصل عدم توجه به صحبت پیشکسوتان باعث شد این تصمیم اشتباه در انتخاب مربی گرفته شود و تیم در این شرایط قرار گیرد.

– بهمن خان چرا تیم مدیر عامل ندارد ؟

آقای محجوب این تفکر را دارند که چون مالک ۷۰ درصد هستند همه تصمیمات را خودشان می گیرند. من از دریادار سیاری گلایه دارم . ایشان همواره در جریان مشکلات ملوان بوده و چگونه اجازه داده اند اینگونه یک شخص با تصمیمات خود دل مردم انزلی را آزرده خاطر کند. آقایان تصمیم دارند این تیم سقوط کند و ما می دانیم  بعد از سقوط دیگر امکان آمدن به لیگ برتر وجود نخواهد داشت. شش ماه پیش از طریق وزیر راه ، پیگیر کمک  منطقه آزاد انزلی به  باشگاه ملوان بودیم که با کوتاهی مسئولین ملوان این امر تحقق پیدا نکرد . ملوان شناسنامه شهر ماست . ملوان سبب شناساندن انزلی به همه شهرها و روستاهای کشور شده است. امیدوارم مسئولین و اعضای شورای شهر نسبت به ملوان بی توجه نباشند. آقای محجوب وعده داده بودند بعد از سه سال ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خواهم ساخت. شما به ۴۰ درصد تعهدات خود پایبند نبودید.

در انتها من از مردم می خواهم اتحاد داشته باشند و فریب این گفتمان را نخورند.

 

منبع : موج شکن