فیروز کریمی گفت: الان وقت این است که همه با همدلی ملوان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.     […]

فیروز کریمی گفت: الان وقت این است که همه با همدلی ملوان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

 

 

کدام استعفا؟ کدام قهر و ناز؟ کدام میانجیگری؟ آخر الان که وقت استعفا و قهر و ناز و این حرف ها نیست. الان دیگر دوران این حرف ها گذشته است. الان زمان حمایت همه جانبه از ملوان است. باور کنید ۳۰ جلسه تیم را به بهترین شکل ممکن تمرین داده و از هر نظر آماده کرده ام. امروز زمانی است که باید جمع شویم تا از آن تلاش ها بهره لازم را ببریم .

۴تا۵ دشمن دوست نما که دلشان با ملوان نیست و نمی خواهند اجازه دهند که این تیم نفس بکشد که نباید خط و مشی ملوان را مشخص کنند . باید برای احیای دوباره ملوان و حفظ این تیم با آنها برخورد تا راه برای ادامه هر چه بهتر کار از هر نظر مهیا شود .

این آغاز حرف های فیروز کریمی سر مربی ملوان بود. سر مربی سفیدپوشان که در این مصاحبه از ادامه کار در انزلی گفته است .

* چه عاملی سبب شد که تصمیم به خداحافظی بگیرید؟
ببینید، مدیر من که هر روز با او در ارتباط هستم می گوید: ما در این تیم این همه زحمت کشیده ایم ، اما آقایان به جای تشکر همه از ما گله مندند. در برخی از سایت های محلی که دوست ندارند ملوان سرفراز باشد کمپین به راه می اندازند و خواهان پس دادن ملوان می شوند . آنها مرا با رسم یک کاریکاتور به گروه دالتون ها که نماد دزدی است متهم می کنند. به مادر سالخورده من زنگ زده و به ایشان فحاشی می کنند .

خوب من هر روز با این مدیر در ارتباط هستم ، مدیری که تا به امروز همه گونه حمایت را از تیم داشته ،و این در حالیست که هیچ کس دیناری به باشگاه کمک نکرده است . بپذیرید که من تابه امروز هیچ کس دیگری به جز ایشان را در کنار تیم ندیده ام . این مدیر گله مند است که نه تنها از او تشکری نمی شود بلکه مورد خطاب هم قرار می گیرد و همین مسئله باعث می شود که ایشان گوشی خود را خاموش و از شدت ناراحتی از ایران برای چند روزی بروند و این رفتن باعث می شود که کل برنامه های تیم به هم بریزد.

* با به هم خوردن برنامه های مورد نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

به هم خوردن برنامه تمرینات باعث می شود که من به یک مربی معمولی تبدیل شوم و نتوانم پاسخگوی خواسته به حق مردم باشم . باور کنید ملوان در شرایط فوق العاده حساسی قرار دارد . ما با ۶ تیم بالای جدول در انزلی بازی خواهیم داشت و با تمام تیم های پائین جدول باید در خانه آنها بازی کنیم که اهمیت کار ما را در آینده بیش از پیش مشخص می کند . متاسفانه به خاطر مشکلات موجود اردوی تهران و انجام ۲ بازی تدارکاتی با تیم های صبای قم و سایپای به هم خورد . دیدارهایی که چنانچه انجام می شد من می توانستم نقاط ضعف و قوت تیم خود را بهتر متوجه شوم که این اتفاق صدمه جبران ناپذیری به تیم ما وارد آورد .

* از عملکرد خود در فصل نقل و انتقالات راضی هستید ؟

ببینید ما در فصل نقل و انتقالات تمرینات بسیار خوبی را تا این جای کار انجام داده و به لحاظ جذب بازیکن هم باید بگویم که کل مجموعه ملوان از مالک باشگاه گرفته تا خود بازیکنان هم در این امر تمام تلاش خود را انجام دادند . اما خودتان خوب می دانید که هیچ کس بازیکن خوبش را به ما نداد و ما با همان بازیکنان خوب خودکه داشتیم و بعضا هم گرفتیم ، بهترین تیم را ساخته ایم . تیمی که با شروع بازیها همه را شگفت زده خواهد کرد . اما بپذیرید که با این شرایط کار دشوار باشد .

* شرایط امروز ملوان را چگونه ارزیابی می کنید ؟

متاسفانه مدیر باشگاه را دل زده کرده و این مسئله باعث شده که دیگر در باشگاه هیچ کس دستش به کار نمی رود. اما با همه این اوصاف بازیکنان ما به بهترین شکل ممکن دارند تلاش می کنند . بازیکنانی که با احترام به دیگر بازیکنان فوتبال ایران باید بگویم که با اخلاق ترین بازیکنان فوتبال ایران هستند . اما همین بازیکنان نیز از سوی مخالفان مورد خطاب قرار می گیرند ، درست همانطور که مدیر باشگاه و سرپرست باشگاه مورد خطاب قرار می گیرند .

* چاره کار چیست ؟
خوشبختانه مسئولان همه قصد خدمت دارند . چندی پیش خدمت امام جمعه محترم رسیدیم . ایشان در راستای حمایت همه جانبه از تیم مردمی ملوان و مالک آن که تمام بحث مالی و مدیریتی تیم را بر عهده دارند نظر کاملا مساعد و موکدی داشتند . مسئولان شورای شهر ، شهرداری ، مسئولان عالیرتبه و در یک کلام همه شهر دلشان برای موفقیت ملوان می تپد که جا دارد در چنین فضایی یک نفر بزرگی کرده و وفاق عمومی را در تیم به وجود بیاورد .

* یعنی شما در حال حاضر دلواپس عدم وجود وفاق عمومی در تیم هستید ؟

دقیقا . من به لحاظ فنی قول می دهم که ملوان در نیم فصل دوم لیگ بهترین بازیها را به نمایش بگذارد ، نتیجه هم که دیگر دست خداست . یقینا دعای خیر مردم شمال کشور که ملوان تنها نماینده آنها در لیگ برتر است و دلشان هم برای این تیم می تپددر نیم فصل دوم باعث خواهد شد تا این تیم نتیایج دلخواه را بگیرد . من از این مسئله مطمئن هستم اما به من حق بدهید که دلواپس این باشم که در مدت کم باقیمانده این وفاق عمومی صورت نپذیرد و من نتوانم آن کمکی را که مد نظرم هست را در حق مردم خوب انزلی انجام دهم . مردمی که وقتی در کوچه و خیابان مرا می بینند چنان با گرمی با من برخورد می کنند که شرمنده آنها می شوم . من دوست دارم اوضاع به گونه ای پیش برود که در پایان لیگ همه ما از بابت بقا ملوان در لیگ خندان باشیم . اگر به دنبال چنین موفقیتی هستیم نباید نوک پیکان انتقادات را تنها به سمت یک نفر بگیریم ، چرا که این مسئله عین بی انصافی است . ما باید بپذیریم که ملوان متعلق به همه ماست و در پیروزی ها و شکست هایش همه ما به یک اندازه سهم خواهیم داشت .

* اگر این وفاقی که شما از آن می گوئید اتفاق بیفتد چه خواهد شد ؟

مطمئن باشید که اگر این وفاق به وجود بیاید ما در پایان لیگ جشن بقا را در کنار یکدیگر و با یک شکوه خاص برگزار خواهیم کرد . من برای رسیدن به این هدف مهم دست تک تک مردم انزلی را می بوسم و به آنها می گویم که من به دلخوشی طرفداران واقعی ملوان به انزلی آمدم . من به آنها می گویم که بیائید با کمک یکدیگر نگذاریم که آن تعداد انگشت شمار مخالف موفقیت ملوان ، برای این تیم مشکل ساز شوند .

* نقش پیشکسوتان را در این مسائل و در بوجود آمدن وفاق عمومی تا چه اندازه موثر می دانید؟

بسیار زیاد . باور کنید پیشکسوتان ملوان مرا شرمنده محبت های خود ساخته اند . آنها با اظهار نگرانی از شرایط موجود به من دستور داده اند که در ادامه راه همچنان همراه آنها باشم که من نیز چنین قولی را به آنها داده و امیدوارم که شرمنده آنها نشوم.

 

منبع : سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی