تیم فوتبال ملوان انزلی برای برپایی یک اردوی ۱۲ روزه عصر فردا ششم دی ماه با تمام نفرات خود راهی […]

تیم فوتبال ملوان انزلی برای برپایی یک اردوی ۱۲ روزه عصر فردا ششم دی ماه با تمام نفرات خود راهی جزیره کیش خواهد شد تا برای شروع دوباره بازیهای لیگ هر چه بیشتر آماده شود و همین مسئله بهانه ای شد تا با فیروز کریمی سرمربی با انگیزه این روزهای ملوان گفت و گویی صریح داشته و آخرین وضعیت این تیم را از زبان وی جویا شویم . ما پرسیدیم و فیروز کریمی این چنین پاسخ سئوالات ما را داد.

 

 

 

 

 

*شرایط ملوان در حال حاضر چگونه است ؟

 

بسیار عالی . تا همین امروز جمعه که با شما صحبت می کنم ، ۱۲جلسه تمرین منظم را پشت سر گذاشته ایم .تمریناتی که در آنها نظم و انضباط و تلاش و کوشش سرلوحه تمام امورات تیم ما بوده است . خوشبختانه در این مدت مسئولان به بهترین شکل ممکن تیم را حمایت کرده و هر آنچه را که مورد نیاز ما بوده را فراهم آورده اند وبازیکنان نیز با عشق و علاقه بسیار در تمرینات حاضر و تمرینات خوبی را انجام داده اند ، همچنین در این مدت کادر فنی نیز با انگیزه بسیار به امر آموزش اهتمام داشته اند .

 

*با هواداران و پیشکسوتان هم تعاملاتی داشته اید ؟

 

بله . یک تعداد از هواداران ملوان طی روزهای گذشته میهمان ما بودند که ما این حضور را به فال نیک گرفته و امیدوارم که این اتفاقات و اتفاقات مشابه دیگر باعـث عاقبت به خیری ملوان در لیگ شود .همچنین طی روزهای گذشته جلسه خوبی هم با پیشکسوتان داشتیم ، که بسیار مفید بود و در پایان آن به یکدیگر دست دوستی دادیم که به ملوان کمک کنیم که این اتفاق هم باعث افزایش روحیه بازیکنان و مجموعه ملوان بود .

 

 

*درست است که از مالک و رئیس هیات مدیره برای فعالیت در ملوان اختیار تام گرفته اید؟

 

دقیقا ، این خیلی طبیعی و واضح بود که در چنین شرایطی با اختیار تام بیایم و این مسئله را در همان روز اول با آنها در میان گذاشتم . من با سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان سابقه دو دهه دوستی داشته و با روحیات او کاملا آشنا بوده و هستم ، همچنین در ادامه کار نیز خدمت رضا الماسی رئیس هیات مدیره رسیده و مسائل را با او در میان گذاشتم که همه چیز با خوبی و خوشی حل شد ، مسئولانی که تا به امروز به بهترین شکل ممکن از تیم و برنامه هایش حمایت کرده اند .در این جا باید واقغیتی تامل بر انگیز را نیز بیان کنم و آن اینکه با توجه به سفر مالک باشگاه به خارج از کشور، ایشان روزانه بطور متوسط نزدیک به ۴۰ با ر با من در خصوص جذب بازیکنان جدید و شرایط مالی آنها و همچنین دیگر مسائل تیم در ارتباط بودند که پس از بازگشت ایشان به ایران نیز این رویه ادامه داشت که باید بگویم من در طول دوران کاری خود هرگز چنین موردی را ندیده بودم .

 

 

*خیلی ها برای ملوان اظهار دلواپسی می کنند ، با آنها هم دیداری داشته اید ؟

 

بله ، با بسیاری از مسئولان استان و شهرستان که دلواپس ملوان بوده و هستند ملاقات هایی را داشته ام . نماینده تام الاختیار یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، برخی از اعضای شورای شهر ، برخی از فرماندهان نظامی و انتظامی و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی افرادی بودند که جلسات خوبی را با آنها داسته و به نتایج خوبی هم با یکدیگر رسیده ایم . من در آن جلسات آنها را در جریان کلیه امورات تیم قرار داده تا بنوعی از میزان دلواپسی آنها کاسته شود .

 

 

*پاسخ شما به دیگر دلواپسان وضعیت ملوان در لیگ چیست ؟

 

من اعتقاد داشته و دارم که آنها حق دارند که در این شرایط دلواپس تیم محبوب خود باشند ، اما آنها باید این واقعیت را بدانند که من و دیگر مدیران باشگاه به امانتی که آنها بدست ما داده اند وفا دار مانده و تمام تلاش خود را می کنیم تا امانت داران خوبی برای آنها  باشیم .

 

 

* گویا مالک و رئیس هیات مدیره پیشنهاد برگزاری اردوی خارجی را هم به شما داده بودند ،آیا این ادعا صحت دارد ؟

 

بله ، اما من ترجیح دادم که این اردو در کیش برگزار شود .

 

 

* دلیل انتخاب کیش برای برگزاری اردوی آمادگی از سوی شما چه بود ؟

 

به دلیل سرمای زمستانی و شرایط خاص زمین تمرین ما در انزلی ، و با هدف همسویی زمین تمرین و مسابقه ، کیش را برای برگزاری اردوی آمادگی خود انتخاب کردیم .ما در کیش ضمن انجام تمرینات مستمر و انجام ۲ بازی تدارکاتی شناخت لازم را نیز از بازیکنان خود در حین انجام آن بازیها بدست خواهیم آورد و سپس به انزلی باز خواهیم گشت .

 

 

* خیلی ها دوست دارند که بدانند بازیکنان جدید با چه هدفی جذب شده و خواهند شد ؟

 

با توجه به کمبودهایی که در تیم احساس می کردیم بازیکنان جدید را جذب کرده و خواهیم کرد . ما تاکنون با تعدادی از بازیکنان مورد نظر خود صحبت کرده و تقریبا به توافق نهایی هم با آنها رسیده ایم و در حال حاضر نیز منتظر عقد قرار داد داخلی با آنها هستیم .

 

 

* آیا در این خصوص همکاری لازم از سوی مقامات باشگاه با شما صورت گرفته است ؟

 

به دلیل شناخت کاملی که از سیروس محجوب داشته و دارم ، شرایط را به او گفتم و او نیز با استقبال فراوان نسبت به جذب بازیکنان جدید دستورات لازم را صادر کردند . ایشان به همراه آقای الماسی هر آنچه را که ما در قالب ملزومات اعم از بازیکن و سایر امکانات از جمله اردو و ….بود را در کمترین زمان ممکن برای ما انجام دادند که امیدوارم خداوند این لیاقت را به من بدهد که بتوانم جوابگوی محبت  آنها و طرفداران واقعی ملوان باشم .

 

 

*نام بازیکنان جدید را اعلام نمی کنید ؟

 

فقط این را بدانید که توافقات با ۵ بازیکن صورت گرفته ، که اگر اجازه بدهید پس از عقد قرارداد رسمی نام آنها را از طریق سایت باشگاه ملوان اعلام خواهم کرد .

 

*آقای کریمی ، هواداران از این پس چگونه می توانند در جریان اتفاقات تیم ملوان قرار بگیرند ؟

 

صراحتا می گویم که از این پس آنها تنها از طریق سایت رسمی باشگاه می توانند در جریان همه اتفاقات تیم مورد علاقه خود قرار بگیرند . من اصولا با هیچ رسانه ای مستقیما صحبتی نداشته و نخواهم داشت و این مسئله شامل سایت های خبری هم می شود . واقعیت را بگویم که من نه سایت ها را می خوانم و نه به آنها اعتقادی دارم . متاسفانه شنیده ام که برخی از سایت ها مطالبی را از قول من نوشته اند که زمینه نگرانی هواداران را باعث شده است که این مسئله بهیچوجه اخلاقی نیست و چنانچه تداوم داشته باشد حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می دانم .

 

 

* بحث اردوی مشهد به کجا کشیده شد ؟

 

اردویی در کار نبود . ما صحبتی با مسئولان تورنمنت ۴ جانبه مشهد داشتیم و اعلام کردیم ، چنانجه آنها از ما برای حضور در آن مسابقات دعوت بعمل بیاورند ما در مسایقات آنها شرکت خواهیم کرد . البته این را هم بگویم که از تاریخ سوم تاهفتم بهمن ماه قرار است تورنمنتی در ساری برگزار شود که با صلاحدید مسئولان در آن شرکت خواهیم داشت .

 

 

* با توجه به ارتباطاتی که در این مدت با بازیکنان بر قرار کرده اید ، آیا آنها از روند کاری باشگاه رضایت دارند ؟

 

آنها ۱۰۰%از روند کاری باشگاه راضی هستند ، چرا که در مقایسه با خیلی از تیم های دیگر لیگ برتری بیشترین دریافتی را داشته اند . آنها۳۰%مبلغ قرارداد خود را ۳ماه و ۱۰ روز پیش دریافت کرده و این در شرایطی است که برخی از بازیکنان تا ۶۰% مبلغ قرارداد خود را دریافت داشته اند .

 

 

* گویا پرداختی دیگری هم در راه است ، اینطور نیست ؟

 

بله . پیش از شروع نیم فصل دوم و بر اساس شرایط بازیکنان و رضایت کاری کادر فنی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد دیگر قرارداد بازیکنان هم به آنها پرداخت خواهد شد . به عبارت دقیق تر این پرداخت تا تاریخ ۱۰ دی ماه به حساب آنها واریز خواهد شد.

 

 

* گویا شرایط مالی آنطورهم که بعضی ها می گویند ، چندان بد نیست ، نظر شما در این باره چیست؟

 

بد نیست ؟ شرایط مالی عالی است . فراموش نکنید که این پول ها توسط مالک بخش خصوصی پرداخت می شود ، که این مسئله با خرج کردن از جیب دیگران تفاوت های بسیاری دارد . خداوند مادرم را بیامرزد ، او تمام پول ها و دارایی های پدرم را با مدیریتی که داشت به باد فنا داد و مدعی بود که هر چقدر که پدرم کار می کند و پول بدست می آورد ، مادرم قادر است آن را هزینه کند . خدا مادرم را بیامرزد .

 

 

* راستش را بگوئید ، شما حاضرید با توجه به علاقه ای که به فوتبال دارید ، از جیب شخصی خود برای آن هزینه کنید؟

 

راستش را بخواهید نه ! چنانچه به من بگویند که تیم قرار است به فینال جام جهانی برسد و از من بخواهند که از جیب شخصی خود برای آن هزینه کنم ، من این کار را انجام نخواهم داد و این جاست که ارزش آدم هایی که برای فوتبال از جیب خود خرج می کنند بیشتر مشخص می شود .

 

 

* منتظر شنیدن صحبت پایانی شما هستیم ؟

 

من به آینده کاری خود با این کادر مدیزیتی در ملوان بسیار امیدوارم و از علاقمندان به ملوان می خواهم که در این روزهای سخت پیش رو ما را تنها نگذاشته و برای موفقیت تیم دعا کنند .

 

سایت رسمی باشگاه ملوان