تیم ریشه‌دار و مردمی ملوان یکی از بدترین سال‌های دوران فوتبالش را سپری می‌کند و هواداران کمتر به یاد دارند […]

تیم ریشه‌دار و مردمی ملوان یکی از بدترین سال‌های دوران فوتبالش را سپری می‌کند و هواداران کمتر به یاد دارند تیم محبوبشان این همه بحران داشته باشد. البته این تیم سابقه سقوط به دسته اول را چه در جام آزادگان و چه لیگ برتر دارد ولی آن سال‌هایی هم که افتادند این همه حواشی نداشتند. تمام این مشکلات نیز به خصوصی شدن بازمی‌گردد و دو – سه سالی می‌شود ملوان آن ثبات همیشگی‌اش را از دست داده و تغییرات پشت سر هم چه در امر مدیریت و چه در راس کادر فنی تیم دوست داشتنی و سازنده را به چنین روزی انداخته است. وقتی تیمی سوء‌مدیریت داشته باشد هر شخصی به خودش اجازه می‌دهد در رابطه با هر چیز اظهارنظر و حتی تصمیم‌گیری کند. از انتخاب سرمربی گرفته تا جذب بازیکن و سایر کارهای باشگاه.

 

 

 

 

ایراندوست با چاپلوسی آمد مویسیلوویچ با الماسی!

 

در ابتدا باید به انتخاب نصرت ایراندوست اشاره کرد که وقتی این مربی قرار شد هدایت ملوان را بر عهده بگیرد از همان ابتدا خیلی‌ها علیه او جبهه‌گیری کردند و از روز اول مشخص بود این مربی بومی پایان خوشی نخواهد داشت. همین اتفاق هم افتاد و ایراندوست به هر دلیلی از کار برکنار شد. مصاحبه‌های بازیکنان اصلی و بزرگ تیم نیز گویای همه‌چیز بود و مشخص کرد آمدن او چگونه و به چه دلیل بوده است. ما در مورد آمدن و رفتن ایراندوست هیچ‌گونه اظهارنظری نمی‌کنیم و فقط با استناد به مصاحبه‌های مسئولان، مربیان و بازیکنان مشکلات را بررسی می‌کنیم. در اظهارنظر اخیر ایراندوست او مدعی شده الماسی یکی از اعضای هیات مدیره مخالف حضورش در باشگاه بوده و حتی در کارهای فنی هم دخالت داشته است. به گفته ایراندوست ظاهرا الماسی می‌‌خواسته مربی خودش را بیاورد و فرد مورد نظر او هم کسی نبود جز استوان مویسیلوویچ که آمد و هدایت ملوان را برعهده گرفت. مربی که البته پایان خوشی نداشت و خیلی زود از کار برکنار شد. حتی زودتر از ایراندوست! خب، طبیعی است وقتی یک مربی اینگونه انتخاب می‌شود سرنوشت خوشایندی هم نخواهد داشت. البته مشکلات مویسیلوویچ کمتر از ایراندوست نبود و حتی بحث‌هایی در مورد مرد صربستانی مطرح شده که نه کسی آن را تایید کرد و نه تکذیب که انزلی‌چی‌ها به واقعیت امر پی ببرند. بی‌اخلاق و پرخاشگری بحثی بود که به این مربی چسباندند تا هر طور شده برکنارش کنند. البته او نتایج خوبی هم کسب نکرد و حضورش قابل دفاع نبود هر چند مخالف زیاد داشت. در آخر هم حتی سیروس محجوب مالک باشگاه طی مصاحبه‌ای اعتراف کرد تمایلی برای حضور این مربی نداشته است! این که مالک باشگاه راغب آمدن سرمربی نبوده ولی این اتفاق رخ داده یک فاجعه مدیریتی است. به قول رافخایی، ایراندوست با چاپلوسی آمد و به گفته ایراندوست استوان هم با الماسی!

 

 

پای نامه لک را چه کسی امضا کرده؟!

 

چند روزی است که ملوانی‌ها ابتدا به طور غیررسمی و بعدتر هم رسمی خواهان جذب حامد لک دروازه‌بان کنار گذاشته تراکتور سازی شده‌اند. آنها نامه رسمی نیز به باشگاه تبریزی فرستاده‌اند. حال این که چه کسی این نامه را امضا کرده قطعانه مالک بوده و نه سرمربی تیم و نه سایر کادر فنی، قطعا یا سرپرست این تیم این کار را کرده یا کمیته روابط عمومی باشگاه، چون ملوان مدیرعامل ندارد. این درخواست طبق مصاحبه اخیر سیروس محجوب کاملا مشکوک است. چون او مدعی شده «نه فیروز کریمی درخواست جذب لک را داشته و نه من و نه سایر اعضای کادر فنی.» حال چه شخصی لک را می‌خواهد باید پرتقال فروش را پیدا کرد!

 

نود.نت