تیم رئال مادرید که برای دومین بار در جام باشگاه های جهان حضور یافته بود، برای اولین بار موفق شد […]

تیم رئال مادرید که برای دومین بار در جام باشگاه های جهان حضور یافته بود، برای اولین بار موفق شد بر بام جهان بایستد و ۲۲مین پیروزی متوالی خود را در شب ۷۰۰مین بازی ایکر کاسیاس ثبت کند و ضمن اینکه گرت بیل و سرخیو راموس نیز موفق به گلزنی در یک فینال دیگر شدند.

 

 

 

 

شاگردان کارلو آنچلوتی که در دیدار نیمه نهایی با نتیجه پر گل ۴-۰ از سد کروز آزول عبور کرده بود در دیدار فینال به مصاف سن لورنزو آرژانتین رفتند و با توجه به اتفاقات پیش از بازی، مادریدی ها با انگیزه ای مضاعف گام به مسابقه گذاشته بودند.

 

بعد از فشار های ابتدایی و کنترل بازی، کریستیانو رونالدو و گرت بیل تلاش زیادی برای گلزنی کردند که بی فایده بود و با واکنش های توریکو یا دفاع مدافعین راهی به دروزاه پیدا نمی کرد تا اینکه سرخیو راموس که در کنفرانس خبری قبل از مسابقه نیز انگیزه بالای خود را نشان داده بود، کرنر ارسالی کروس در دقیقه ۳۷ را باز هم به گل اول تیمش تبدیل کرد. در دقیقه ۴۲ نیمه نخست نیز مارسلو به دلیل مصدومیت جای خود را به کوئنترائو داد تا بدین ترتیب رئالی ها با پیروزی ۱-۰ راهی رختکن شوند.

 

با آغاز نیــمه دوم حملات مادریدی ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۵۱ گرت بیل با به ثمر رساندن دومین گل خود در این رقابت ها، بار دیگر نام خود را در میان گلزنان فینالی دیگر برای رئال مادرید ثبت کرد و خیال کارلتو تا حدودی راحت شد. بعد از این گل، مادریدی ها به طور کامل بازی را کنترل کرده و با حریف خود مدارا کردند و تنها خطر جدی آرژانتینی ها نیز شوتی بود که در دقایق ۸۴ و ۸۸ توسط ایکر کاسیاس دفع شد.

 

در دیداری که هر سه تعویض کارلتو در خط دفاعی بود و واران و آربلوا جانشین راموس و کارواخال شدند، رئال مادرید با ثبت کلین شیت به یک پیروزی بی دردسر دست یافت و قهرمان جام باشگاه های جهان شد.

 

طرفداری