اختصاصی – ستاره ی بی چون و چرای هفته های اخیر ملوان محسن یوسفی است . بازیکنی که دومین فصل […]

اختصاصی – ستاره ی بی چون و چرای هفته های اخیر ملوان محسن یوسفی است . بازیکنی که دومین فصل حضور خود در ملوان را پشت سر می گذارد و این روزها آماده تر از همیشه است و با به ثمر رساندن ۵ گل در ۳ بازی اخیر آمادگی خود را به رخ همگان می کشد . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با هافبک شماره ی ۱۳ ملوان ترتیب داد تا نظر وی را در مورد شرایط نه چندان مناسب این روزهای ملوان جویا شود :

 

 

ملوان کلاب : در ۳ بازی ۵ گل به ثمر رساندی اما در هیچکدام از این بازیها برنده نشدیم ، نظرت در مورد بازیهای اخیر ملوان چیست ؟

 

ما در هر ۳ این مسابقات به شدت به سه امتیاز نیاز داشتیم و سعی کردیم بازی را ببریم و از نظر فنی هم خوب بودیم اما نتیجه دلخواه ما و هواداران نبود . در بازی نفت مسجد سلیمان که یک بازی ۶ امتیازی بود همه چیز برایمان مهیا شد تا پیروز شویم اما متاسفانه بازی را به شکل بدی واگذار کردیم . در بازی با پدیده هم فکر میکنم بعد از به ثمر رساندن گل دوم زود عقب کشیدیم و در نهایت گل تساوی را دریافت کردیم . در بازی با صبا هم موقعیت های بسیار خوبی داشتیم و در مجموع تساوی در بازی خارج از خانه نمی تواند نتیجه ی بدی برای ما باشد .

 

ملوان کلاب : شرایط خودت را چطور ارزیابی می کنی ؟ به عنوان یک هافبک آمار بسیار خوبی در گلزنی داری .

 

خوب من در این ۳ بازی ۵ گل زدم که بی شک تلاش بقیه بازیکنان تیم را به ثمر رساندم و ضربه آخر را زدم . همانطور که وقتی تیم گل می خورد همه مقصریم وقتی گل هم میزنیم همه در آن گل سهیم هستند .البته این در فوتبال ایران طبیعی است کسی که بیشتر گل می زند بیشتر به چشم می آید ، من سال گذشته هم شرایط بسیار خوبی داشتم اما چون گل نمیزدم کمتر دیده می شدم .

 

ملوان کلاب : با توجه به آمادگی بسیار خوبی که داری انتظار دعوت به تیم ملی را داشتی ؟

 

بله با توجه به بازیهای اخیر انتظار داشتم برای اردوی آفریقای جنوبی دعوت شوم اما فکر میکنم تقریبا مشخص است که چه بازیکنانی برای جام ملتهای آسیا انتخاب خواهند شد ، بازیکنانی که فدراسیون پاسپورت آنها را گرفته و برای ویزایشان اقدام کرده بود . شاید اگر این شرایط زودتر در لیگ برایم به وجود می آمد شانس دعوت به تیم ملی را داشتم اما الان هم بازیکنان خوب زیادی هستند که به تیم ملی دعوت نشدند . به هر حال باید به سلیقه مربی تیم ملی احترام گذاشت . مهمتر از همه ی این مسائل کمک به ملوان در شرایط سخت کنونی است .

 

ملوان کلاب : ملوان در جدول رده بندی لیگ اوضاع وخیمی دارد .

 

وقتی همچین بحرانی گریبانگیر تیم می شود باید به گذشته برگردیم و ببینیم چه اتفاقاتی افتاده که باشگاه به چنین شرایطی دچار شده  . نمی توانیم فقط باشگاه یا کادرفنی را مقصر دانست ، همه از بالا تا پایین در چنین شرایطی سهیم هستند . تیم ما واقعا ۱۷،۱۸ بازیکن کامل و آماده برای حضور در لیگ برتر نیز در اختیار نداشت ، سال گذشته یک یار تعویضی وقتی وارد زمین می شد از آن بازیکن بهتر هم کار می کرد اما در این فصل تیم ما از لحاظ مهره چنین شرایطی ندارد . در لیگ برتر تیم حداقل نیاز به ۱۷،۱۸ بازیکن هم سطح دارد اما ملوان با ۵،۶ بازیکن به عنوان شاکله ی اصلی بسته شد و بازیکنان جوانی نیز به عنوان بازیکن اصلی به تیم اضافه شدند . به نظر من بازیکنان جوان باید به مرور و با برنامه به تیم اضافه شوند ، بازیکنانی در ترکیب اصلی قرار گرفتند که شاید بازیکنان خوبی نیز بودند اما پتانسیل اینکه به یکباره در ملوان فیکس بازی کنند را نداشتند ، باید کم کم به ترکیب اضافه می شدند تا با شرایط لیگ خودشان را وقف دهند . تیم ما پارسال خوش شانستر هم بود و شاید در برخی بازیها از این فصل ضعیفتر کار میکردیم ولی بازی را می بردیم اما الان نمی توانیم ! شانس هم در خانه تیمی را می زند که زحمت می کشند و لیاقتش را داشته باشد.ما به یکباره میخواستیم ۷،۸ بازیکن جوان را در لیگ ستاره کنیم که همچین اتفاقی در فوتبال امروز غیر ممکن است در حالی که ما سال گذشته توانستیم به صورت علمی ۲،۳ بازیکن جوان بسیار آینده دار را به فوتبال ایران معرفی کنیم که آنها هم به یکباره فیکس نشدند بلکه آرام آرام در ترکیب جای خودشان را پیدا کردند و از موقعیت شان به خوبی استفاده کردند .

 

ملوان کلاب : مدیریت باشگاه چقدر توانسته در این شرایط به تیم کمک کند و به تعهداتش عمل کند .

 

من خودم هنوز از استفلال نزدیک به ۲۷۰ میلیون طلب دارم و باشگاه های ایران و ملوان نیز مشکل مالی دارند اما بعضی مشکلات شفاف است و باید به آنها رسیدگی شود . در ابتدای فصل شرایط مالی بهتر بود اما در ادامه ی فصل شاید نتایج تاثیر گذاشته که مشکلات تیم برطرف می شود . بنده در این فصل ۳۵ درصد قراردادم را گرفته ام اما از فصل قبل ۶۰ درصد طلب دارم و دائما به این فکر میکنم که پول فصل قبلم چه خواهد شد ؟ من همیشه با آقای محجوب صحبت می کنم و ایشان قول داده اند که برطرف شود این مشکلات ، اما واقعا پرداخت مطالبات طوری نبوده که بازیکن فکرش آزاد باشد ، باید هرچه سریعتر به تیم رسیدگی شود تا در نیم فصل دوم و روزهای سختی که در پیش است تیم بتواند به شرایط آرمانی برسد . الان برای تعطیلات به همراه خانواده به شهر خودم آمده ام اما چون واقعا از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارم نمی توانم از خانه بیرون بروم ! فقط مانده ام این چند روز را در اینجا استراحت کنم تا بعد از آن برای تمرینات به انزلی برگردم . واقعا اگر قرار است تیم تکانی بخورد همین الان وقتش است ! ما که هنوز سقوط نکرده ایم و با ۲ برد می توانیم وضعیت مان را در جدول رده بندی سر و سامان بدهیم ، پس دست دست کردن در این شرایط مشکلی را حل نمی کند و همین حالا باید برای ملوان کاری کرد . با حرف نمی توان گفت ما تراکتورسازی و پرسپولیس را شکست می دهیم ، همه ی تیمها نمانده اند که ملوان پیروز شوَد ، بلکه در فوتبال حرفه ای باید مقدمات کار را فراهم کرد ، همه ی اعضای باشگاه مسئولیت شان را به درستی انجام دهند تا نتایج آنطور که باید رقم بخورد . همه باید کمک کنند ،

 

ملوان کلاب : این مشکلات را به مسئولان باشگاه انتقال داده اید ؟

 

به هر حال مسئولان و اعضای هیئت مدیره گاها پیش از بازیها به اردوی تیم می آیند و از بازیکنان می خواهند مشکلاتشان را بیان کنند و بازیکنان با تجربه ی تیم به نمایندگی از سایرین مشکلات را برای آنها بازگو می کنند اما کمتر می بینیم که ترتیب اثر داده شود . به نظر من اگر احساس مسئولیت باشد و نگرانی برای ملوان وجود داشته باشد باید به وضعیت تیم رسیدگی شود تا بعدا حسرت این روزها را نخوریم . باور کنید دوست ندارم که مسئولین از این صحبت ها ناراحت شوند ، درست است که بچه ی انزلی نیستم ولی به هر حال بازیکن این تیم هستم و برای تیمی با همچین قدمتی و چنین هوادارانی نمی شود نگران نبود . شخصا خیلی موقع ها با آقای محجوب صحبت می کنم اما الان ایشان نیستند و کسانی که به جای ایشان هستند حتی جواب تلفن من را هم نمی دهند ! اگر نمی توانند مشکلاتمان را حل کنند ایرادی ندارد حداقل جواب تلفنمان را بدهند و این مسئله را برای ما توضیح دهند . پدر خانواده گاهی اوقات نمی تواند مشکل فرزندش را حل کند اما در کنار او می ماند و به او دلگرمی می دهد ، اینگونه نیست که هر چند وقت یکبار فقط پیش از بازی به هتل بیایند و بعد دیگر اتفاقی نیافتد و همان و آش و همان کاسه . بازیکن ملوان اگر مشکل داشته باشد نمی تواند به مسئول باشگاه ذوب آهن و استقلال و پرسپولیس که زنگ بزند ! باید با مسئولان باشگاه خودش در تماس باشد و اگر قرار باشد آنها هم جواب او را ندهند بعد چه انتظاری می توان از این بازیکن داشت ؟! در فصل قبل نیز ما مشکلات بسیاری داشتیم اما باشگاه خود آقای محجوب بیشتر در کنار تیم بودند  ، اما الان این اتفاقات به گونه دیگری رقم خورده است .

 

ملوان کلاب : راه کار محسن یوسفی به عنوان یک بازیکن با تجربه چیست ؟

 

ببینید اختلاف ما با تیم های بالاتر از خودمان در جدول با درجا زدن از بین نمیرود ، ما باید کار کنیم ، باید مشکلات را برطرف کنیم ، از مسئولان تا مدیران باشگاه و بازیکنان و کادرفنی و هواداران همه در کنار هم باشیم ، تیم را در تعطیلات تقویت کنیم و بازیکنان خوب جذب کنیم تا بتوانیم در بازیهای خانگی یقه ی همه ی تیمها را بگیریم و ۳ امتیازها را درو کنیم تا تیم های دیگر را پشت سر بگذاریم که این مهم به هیچ وجه دور از دسترس نیست اما به شرطی که مسئولین این صحبتها را درک کنند و در کنار بازیکنان و تیم باشند و مانند منی که می دانم می خواهم تمام وجودم را در این چند ماه برای ملوان بگذارم آنها هم همچین حسی داشته باشند . وقتی که تیم می بازد باید پشت تیم بود وگرنه در برد همه خود را سهیم می دانند و هستند ، مهم این است که بتوانیم تیم را از شرایط بحرانی بیرون بیاوریم . در چند پست که حتما کادرفنی بهتر می دانند باید و باید به این تیم بازیکن خوب اضافه شود و از طرف دیگر می بایست از لحاظ روحی و روانی به این تیم کمک شود .

 

ملوان کلاب : با این صحبت ها پس به هیچ وجه قصد جدایی از ملوان در تعطیلات نیم فصل را نداری ؟

 

نه من به ملوان تعهد دارم ، باور کنید تیمهای زیادی درخواست داده اند اما اولا که باشگاه در چنین شرایطی رضایت به من نمی دهد که جدا شوم بعدش هم از نظر انسانی کار درستی نیست بخواهم در چنین شرایطی ملوان را تنها بگذارم و مطمئن باشید تا آخرین نفس برای حفظ ملوان در لیگ برتر خواهم جنگید .

 

ملوان کلاب : در این شرایط فکر میکنم تنها کسانی که همچنان با تمام وجود پشت تیمشان هستند هوادارانند .

 

باور کنید وقتی در قم حتی بعد از خوردن گل اول می دیدیم که تماشاگران آنگونه ما را حمایت می کنند و حتی یک لحظه از تشویق دست بر نمی دارند انرژی عجیبی می گرفتیم و خدا هم کمک کرد در دقایق پایانی گل تساوی را زدیم و شرمنده این مردم نشدیم . اگر این حمایت ها همینگونه ادامه داشته باشد و مردم در انزلی نیز ما را حمایت کنند و به بقیه مسائل حاشیه ای توجه نکنند مطمئن باشند تمام تلاشمان را میکنیم تا در انزلی به تیمی امتیاز ندهیم و به اوضاع ملوان سر و سامان دهیم . شما ببینید ملوان یک باشگاه است که برخی چیزهای اولیه را هم ندارد ، من بازیکن میخواهم وزنه بزنم یا استخر بروم ، باشگاه ملوان حتی این امکانات را هم ندارد . من وقتی یکی از دوستانم را با خودم به محل تمرین می برم جرات ندارم او را به درون رختکنمان ببرم چون اصلا شرایط خوب و استانداردی ندارد . باشگاه ملوان در حال حاضر غیر از یک تاریخ پرافتخار و هواداران متعصب هیچ چیز ندارد . از این تیم اگر تاریخ و هوادارش را بگیرید الان چه چیزی دارد ؟ مگر می شود کمترین امکانات اولیه در حد لیگ برتر را نداشته باشد ؟ برای باشگاهی با این قدمت خوب نیست این مسائل . من برای دل خودم این حرفها را نمیزنم بلکه برای آینده ی این باشگاه و شهر انزلی بهتر است که این امکانات فراهم شود .

 

 

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net