تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در خانه ی صبای قم به نتیجه ی تساوی دست یافت.         به […]

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در خانه ی صبای قم به نتیجه ی تساوی دست یافت.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اینترنتی هوادارن ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب در هفته ی هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس، ملوان بندرانزلی مهمان صبای قم بود که این بازی با گلهای جلال علی محمدی برای صبا و محسن یوسفی برای ملوان با نتیجه ی تساوی به پایان رسید.

 

ترکیب ملوان: ایمان صادقی-احمد آهی-عزت الله پورغاز-عزیز معبودی-حسن جعفری-سعید یوسف زاده-پژمان نوری-محسن یوسفی-مازیار زارع-رضا اعتمادی-جلال رافخایی

 

ترکیب صبا: مهرداد طهماسبی-هادی شکوری-حسین بادامکی-روزبه چشمی-سعید مهدی پور-جلال علی محمدی- کاظمی-آرام طبع-احمد مهدی زاده-فرشید باقری

 

راس ساعت ۱۵ این دیدار با سوت محسن ترکی در ورزشگاه یادگار امام شهر قم آغاز شد.

 

دقایق ابتدایی بازی بدون ایجاد موقعیت خاصی و با رد و بدل شدن توپ در میانه های میدان بین بازیکنان دو تیم در جریان بود.

 

* در دقیقه ی ۱۱ شوت ناگهانی و سرکش مازیار زارع از پشت محوطه ی جریمه ی صبا از کنار دروازه ی این تیم به بیرون رفت. ۳ دقیقه ی بعد ملوان در پشت محوطه ی جریمه ی صبا صاحب یک ضربه ی ایستگاهی شد و شوت مازیار زارع مجددا راهی به دروازه ی صبا نداشت.

 

* در دقیقه ی ۲۵ جلال الدین علی محمدی با یکه تازی و جا گذاشتن چندین بازیکن ملوان به سمت دروازه ی این تیم حمله کرد اما ضربه ی نهایی او نه راهی به دروازه ی ملوان داشت و نه موقعیتی برای دیگر بازیکن صبا ایجاد کرد و در نهایت توپ از کنار دروازه ی ملوان به بیرون رفت.

 

* در دقیقه ی ۲۹ نیز حمله ی بازیکنان صبا و در نتیجه پاس جلال علی محمدی از میان بازیکنان ملوان به مارکو رسید و ضربه ی این بازیکن با واکنش خوب ایمان صادقی همراه بود که توپ را راهی کرنر کرد.

 

* تا پایان نیمه ی اول اتفاق خاصی روی دروازه ی دو تیم نیفتاد و دو تیم با نتیجه ی مساوی صفر صفر راهی رختکن شدند.

 

از نکات جالب توجه این نیمه نیز حضور فیروز کریمی روی نیمکت ملوان بود که گفته می شد به علت صادر نشدن کارت مربیگری اجازه ی حضور در کنار زمین را ندارد. فیروز کریمی در بیشتر دقایق بازی ایستاده در کنار خط به هدایت شاگردانش پرداخت.

 

***

 

* در نیمه ی دوم دو تیم با همان ترکیب ابتدای بازی وارد میدان شدند و تا دقیقه ی ۵۵ به جز یک موقعیت جدی برای بازیکنان صبا که در تله ی آفساید گرفتار شدند اتفاق دیگری رخ نداد.

 

*در دقیقه ی ۵۶ کاپیتان پژمان نوری با یک توپ ربایی خوب از بازیکنان صبا از پشت محوطه ی جریمه شوتی به سمت دروازه زد که ضربه ی او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

*در دقیقه ی ۵۸ جلال علی محمدی روی اشتباه مدافع ملوان در دفع توپ پشت محوطه ی جریمه ی ملوان صاحب موقعیت شد و با یک شوت سهمگین دروازه ی ایمان صادقی را گشود.

 

*در دقیقه ی ۶۳ سانتر جلال رافخایی پس از برخورد با بازیکنان صبا در محوطه ی شش قدم به رضا اعتمادی رسید و او در حالی که پشت به دروازه ی صبا بود با پشت با به توپ ضربه زد و توپ را در دستان طهماسبی قرار داد.

 

*دقیقه ی ۶۵ محسن بیات به جای فرشید باقری وارد بازی شد. در این اثناء ملوانان با ایجاد موقعیت هایی از روی ضربات شروع مجدد سعی در گلزنی داشتند که در این امر توفیقی نیافتند.

 

*در دقیقه ی ۷۰ روی یک ضربه ی ایستگاهی ارسال پژمان نوری و ضربه سر بازیکن ملوان به شکل خطرناکی راهی کرنر شد، ضربه ی کرنر ارسالی نیز با دو بار دفع بازیکنان صبا از منطقه ی خطر دور شد.

 

*دقیقه ی ۷۶ رضا اعتمادی جای خود را به صادق محرمی داد.

 

*دقیقه ی ۷۷ حسین بادامکی با عبور از سمت چپ خط دفاعی ملوان از زاویه ای بسته به توپ ضربه زد که با واکنش ایمان صادقی یک کرنر برای صبا به دست آمد.

 

*دقیقه ۷۹ محمد حیدری بازیکن اسبق ملوان به جای مارکو آیوبل برای صبا وارد بازی شد.

 

*در ادامه ی بازی حملات ملوان از پس دفاع چند لایه ی صبا و ضد حمله های صبا راهی به دروازه ها نداشتند تا این که در دقیقه ی ۹۰ ملوان صاحب یک ضربه ی کاشته پشت محوطه ی جریمه ی صبا شد و پاس پژمان نوری و ضربه سر بازیکن ملوان پس از برخورد به دیرک دروازه به محسن یوسفی رسید و او با ضربه ای آرام دروازه ی صبا را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

 

* نیمه ی دوم ۴ دقیقه وقت اضافی داشت که در این دقایق تلاش بازیکنان صبا برای بازگردانی نتیجه ناموفق بود و بازی با همان نتیجه ی تساوی ۱ بر ۱ به پایان رسید.

 

ملوان با کسب این ۱ امتیاز ۱۱ امتیازی شد و در همان انتهای جدول باقی ماند صبا نیز ۲۴ امتیازی شد و موقتا در رده ی هفتم جدول قرار گرفت.