تعطیلات نیم فصل لیگ چهاردهم با کسب انواع رکوردهای بد برای ملوان همراه شد و رکوردهایی در این باشگاه جابجا […]

تعطیلات نیم فصل لیگ چهاردهم با کسب انواع رکوردهای بد برای ملوان همراه شد و رکوردهایی در این باشگاه جابجا شد که درتاریخ نیم قرن حضور آن در سطح اول کشور بی سابقه بوده است آن هم در شرایطی که هواداران ملوان در فصل قبل و در آخرین هفته های لیگ سیزدهم با بالا و پایین کردن امتیازات به فکر کسب سهمیه آسیایی بودند !


 

قصد مرثیه سرایی نداریم چرا که نه دیگر حس و حالی برای کسی باقی مانده و نه دیگر حرف تازه ای از حجم نابسامانی های این باشگاه وجود دارد . هر حرفی که باید گفته میشد تا حال بیان شده و دیگر نایی برای ادامه بیان کسورات این تیم نیست و انصافاً زمانی هم برای برهم زدن آشی که « آقایان » تدارک دیده بودند وجود ندارد چرا که هر دقیقه ای که از دست میدهیم ما را یک گام به سقوط نزدیک میکند . وضعیت کنونی ملوان مدتهاست در محوطه قرمز جا خوش کرده و در شرایط خطرناکی به سر میبرد که این امر موجبات نگرانی کلیه هواداران این تیم را فراهم آورده است اما با وجود جمیع اتفاقات و حواشی موجود که در باشگاه و پیرامون آن رخ داده است و با بررسی وضعیت امتیازی ملوان در جدول مسابقات و … اگر فکر میکنید کار این تیم یکسره شده و امیدی به ادامه بازگشت ملوان به کورس رقابت وجود ندارد باید گفت « شما فاقد روحیه جنگندگی هستید !! » هنوز به همان مقدار زمانی که به مفت از دست داده ایم زمان داریم تا دوباره حداقل خود را از محوطه قرمز جدول خارج کنیم و بعد از ماهها سر خود را بالا بگیریم . این کار نیاز به یک نیروی مافوق بشری ندارد و گره کار به دستان توانمند همه کسانی که دل به این تیم بسته اند باز خواهد شد تا خرابی ها آباد گردد و ملوان به مسیر طبیعی خود بازگردد . این کار نیازمند همت ، اراده و از همه مهمتر « همدلی » است اما نه فقط بین هواداران بلکه بین همه ارکان باشگاه که نقش اصلی و اساسی را در این روزهای پرالتهاب بازی خواهند کرد .


به دنبال حماسه سازی و تهییج افکار هواداران نیستم و به فکر ایجاد امید واهی برای آنان نبوده و نخواهم بود اما ایمان دارم راه نجات نیز برخلاف نظر برخی از عزیزان چندان دور از دسترس نیست . به قولی « تا زمانی که مبارزه پایان نیافته ، پایان نیافته است ! » و تا آخرین روز لیگ اگر قرار بر جنگیدن و ماندن باشد ، میجنگیم و برای رسیدن به چیزی که حق خود میپنداریم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد هرچند که همراهی هوادار میتواند ملوانیان را در طی این راه یاری نمایند اما این همراهی شرط کافی برای پیروزی در این آوردگاه نبوده و نیاز به حرکت مجموعه باشگاه به شدت احساس میشود . چه بازیکنانی که خیل هوادار چشم به ساق آنان دوخته است ، چه کادری که ناخدای این کشتی طوفان زده است و چه مسئولینی که وظیفه مدیریت و هدایت این تیم را بر عهده دارند باید با توانی بیش از پیش برای عزت و سربلندی نام سپید ملوان تلاش کرده و هر آنچه دارند برای این مردم صبور در طبق اخلاص گذارند که اگر تا اینجا توان به کار گرفته شده کفایت کار را میکرد اکنون وضعیت ملوان در جدول مسابقات اینگونه نبود !!!


مساله مهم دیگری که میبایست مجدداً متذکر شویم تقویت تیم و رفع نقاط ضعف متعدد آن است . به هر حال تیمی که در اولین قدم تصمیم به خروج شش بازیکن از لیست میگیرد به این نکته اعتراف میکند که در ابتدا بد بسته شده و نیاز به ترمیمی اساسی دارد . قبولِ اشتباه یک گام به جلو محسوب میشود اما این امر باید با گام بعدی یعنی تقویت با بازیکنان توانمند همراه شود تا حاصل کار به گونه ای پیش رود که دوباره شادی به روی مردمان این دیار لبخند بزند . فقط امیدوارم قولی که به سرمربی سابق در مورد جذب ۷ بازیکن سوپر استار داده شد و البته تنگی زمان فرصت اجرای آن را نداد برای کادر فنی جدید ( که به شخصه امید زیادی به موفقیت آنان دارم ) اجرایی شده و بازیکنانی موثر برای پستهایی که نیاز به تقویت آن اظهر من الشمس است جذب شود تا در ادامه این مسیر خطیر به مشکل برنخوریم . این فرصت مناسبی برای مدیریت تیم محسوب میشود که از آخرین شانس های خود برای نجات ملوان بهره گرفته و کمبودها و کاستی هایی که پیش از این درگیرشان بودیم را جبران نمایند و تیمی در خور نام و شان ملوان بسازند . امروز فرصت جبران داریم هرچند اینکار نیز به سادگی انجام نخواهد پذیرفت و مشکلات خاص خودش را دارد ل هنوز کار تمام نشده و میتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل نمود لیکن برای جبران تمام اشتباهات باید همین امروز اقدام کرد که اگر همین زمان اندکِ باقی مانده را هم از دست بدهیم دیگر چیزی جز افسوس ، سرخوردگی و حسرت برای عاشقان قوهای سپید برجا نخواهد ماند .


این تیم برای رهایی یک « یاعلی » میخواهد اگر مرد راهید بسم الله …

 

« در پایان از طرف خانواده ی مظلوم وظیفه می دانم به حکم ادب و قدردانی از همه ی دوستان ملوان کلابی که بذل محبت فرموده و با ارسال پیام تسلیت موجبات تسلی خاطربازماندگان را فراهم نمودندصمیمانه قدردانی و تشکر نمایم. امیدوارم به شادی محبت های شما بزرگواران را پاسخگو باشیم. »

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net