پیشکسوت باشگاه ملوان می‌گوید ملوان باید با جذب بازیکنان خوب و تجدید نظر در کادر فنی به کسب نتایج ضعیف […]

پیشکسوت باشگاه ملوان می‌گوید ملوان باید با جذب بازیکنان خوب و تجدید نظر در کادر فنی به کسب نتایج ضعیف پایان دهد تا شانس حضور در لیگ برتر را در فصل آینده داشته باشد.

 

 

 

غفور جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، از شرایط نامناسب ملوان ابراز نگرانی کرد و گفت: امیدوارم در نیم فصل دوم نتایج به گونه‌ای رقم بخورد که شاهد حضور ملوان در لیگ برتر باشیم و این تیم خوب به لیگ دسته یک سقوط نکند.

 

 

او اضافه کرد: متاسفانه ملوان از ابتدای فصل خوب بسته نشد. مالک باشگاه، سرمربی پیشین و وکیل باشگاه در کسب نتایج ضعیف ملوان دخیل هستند. آنها بازیکنان خوب تیم ملوان را با نازل‌ترین قیمت‌ها به دیگر تیم‌ها فروختند و بازیکنان خوبی را جایگزین آنها نکردند.

 

 

زننده گل صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین به حضور اسکوچیچ در تیم فصل گذشته انزلی‌چی‌ها اشاره کرد و گفت: اسکوچیچ هم در ابتدای فصل از نظر امتیازگیری دچار مشکل بود اما در ادامه عملکرد موفقی از خود به نمایش گذاشت. وقتی که مربی خارجی برای هدایت یک تیم حضور پیدا می‌کند، آن وقت پیشکسوتان به حاشیه رانده می‌شوند و از نظرات مربیان ایرانی استفاده نمی‌شود.

 

 

جهانی به حضور موسیلوویچ به عنوان سرمربی تیم فوتبال ملوان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این مربی، ملوان را به قهقرا کشانده است. او یک فرد عصبی و پرخاشگر است به نظر نمی‌رسد بتواند تیم را به موفقیت برساند.

 

 

او همچنین به جوان‌گرایی و حضور شمار زیادی از بازیکنان جوان در تیم فوتبال ملوان اشاره کرد و گفت: شرایط فوتبال حرفه‌ای به گونه‌ای است که تا رسیدن به یک جایگاه مناسب در بخش جوان‌گرایی نیاز به زمان داریم. در حال حاضر مدیران طاقت ندارند و حضور بازیکنان جوان در تیم در مدت زمان کوتاهی جواب نمی‌دهد و باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب انتظار کشید.

 

 

پیشکسوت باشگاه ملوان خاطرنشان کرد: وقتی که دست به جوان‌گرایی مطلق در تیم می‌زدند باید به فکر این روزها نیز می‌افتادند. حضور بازیکنان جوان در تیم در یک پروسه طولانی مدت به نتیجه می‌رسد.

 

جهانی همچنین به خصوصی شدن باشگاه ملوان اشاره کرد و به ایسنا گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد باشگاه ملوان در اختیار نیروی دریایی است. مطمئنا کسی که برای یک باشگاه هزینه می‌کند به فکر منفعت و سود خود نیز است. در این پروسه از زمان شانس آوردیم که باشگاه کاملا خصوصی نشده وگرنه شاید این تیم نیز مانند تیم‌هایی مانند پاس به شهرهای دیگر منتقل می‌شد.

 

او با بیان اینکه باید برای نیم فصل دوم تدبیر ویژه‌ای اندیشیده شود تا ملوان در لیگ برتر بماند اظهار کرد: مسئولان استان گیلان باید هرچه سریع‌تر وارد قضیه شوند و کمک کنند تا ملوان با جذب بازیکنان خوب، شانس حضور در لیگ برتر را داشته باشد.

 

پیشکسوت باشگاه ملوان اضافه کرد: متاسفانه مالک باشگاه ملوان چندان هزینه‌ای برای خرید بازیکنان خوب نمی‌کند. در حال حاضر در پست‌های کلیدی تیم ملوان بازیکنان مناسبی در اختیار ندارد و همین امر سبب کسب نتایج ضعیف شده است.

 

جهانی یکی دیگر از مشکلات ملوان را حضور برخی از بازیکنان بدون انگیزه دانست و گفت: برخی از بازیکنان نیز فقط به گرفتن پول از باشگاه فکر می‌کنند و بدون هیچ تعصبی برای ملوان پا به توپ می‌شوند. این بازیکنان دلسوز تیم نیستند و در سراشیبی سقوط ملوان تاثیرگذار هستند.

 

پیشکسوت باشگاه ملوان به نتیجه نگرفتن انزلی‌چی‌ها در جام حذفی نیز اشاره کرد و گفت: ملوان همواره یکی از تیم‌های خوب در جام حذفی بود اما این فصل با یک شکست تعجب‌برانگیز از جام حذفی کنار رفت. البته شاید در این میان این حذف شدن برای باشگاه ملوان نتیجه مثبتی داشته باشد و سبب شده تا ملوانی‌ها با تمام توان بر روی لیگ برتر تمرکز کنند.

 

او تصریح کرد: ملوان باید در نیم فصل دوم با آوردن بازیکنان خوب و داشتن یک سرمربی کارکشته خود را در لیگ نگه دارند. هواداران ملوان از این تیم انتظار دارند و نباید آن‌ها را ناامید کرد.

 

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با کسب ۹ امتیاز از ۱۵ دیدار خود در لیگ برتر، در رتبه آخر جدول رده‌بندی قرار دارد.