با توجه به شرایط حاد و اوضاع نابسامان ملوان به سراغ مردی رفتیم که نام او و ملوان از ابتدا […]

با توجه به شرایط حاد و اوضاع نابسامان ملوان به سراغ مردی رفتیم که نام او و ملوان از ابتدا با هم عجین بوده و سالهای متمادی با حمایت نیروی دریایی به کسب افتخار و مقام در فوتبال کشور برای مردم انزلی و دیار گیلان پرداختند.

بهمن صالح نیا که تا کنون در قبال شرایط ملوان سکوت اختیار کرده بود در گفتگویی کوتاه با فوتبال انزلی علل ناکامی ملوان در فصل اخیر را از دیدگاه خود تشریح کرد.

فوتبال انزلی: آقای صالح نیا شرایط حال حاضر ملوان را چگونه ارزیابی میکنید و چقدر امید به بقای ملوان در فصل جاری دارید؟

مشکلات حال حاضر ملوان ناشی از ضعف مفرط مدیریتی است،من در ابتدای فصل نقطه نظرات خودم را در مورد آنچه که مصلحت ملوان بود به عرض مجموعه مالکین جدید رساندم و در مورد بستن تیم و جذب سرمربی و کادر مربیان مشاوره دادم اما متاسفانه از نگاهها و صحبتهای آنها متوجه شدم که آقایان دچار خود بزرگ بینی هستند و به ناچار از مجموعه خانواده خودم یعنی ملوان فاصله گرفتم و تا به امروز هم در مورد تیم امسال صحبتی انجام ندادم.

فوتبال انزلی: با توجه به بحرانی بودن شرایط ملوان، شما چه راهکاری برای خارج شدن از این وضعیت پیشنهاد میکنید؟

در درجه اول مجموعه هیات مدیره و بالاخص شخص مالک باشگاه باید این نگاه خود بزرگ بینی را کنار بگذارند و از خرد جمعی و یک مدیریت قوی بهره ببرند، من اعتقاد به حرفهای شاگرد خوب خودم آقای احمدزاده دارم که اخیرا طی مصاحبه ای به مشکلات مدیریتی تیم اشاره کرد.
من فکر میکنم با بر طرف شدن این معضل و با فرصتی که در نیم فصل برای جذب بازیکنان با تجربه و با کیفیت و همچنین سربازان لیگ برتری داریم،می شود امیدوار بود که حداقل در فصل جاری تیم در لیگ برتر حفظ شود.
باشگاه ملوان میراث ارزشمند نیروی دریایی است و من معتقدم که عزیزان ما در نیروی دریایی منطقه و فرماندهی کل نیروی دریایی باید به قضیه ورود بکنند و به مشکلات اساسی مدیریتی در باشگاه ملوان رسیگی کنند، در همین زمینه ما توماری آماده و به عرض امیر دریادار سیاری خواهیم رساند.
با نتایجی که ملوان بدست آورده حالت خمودگی و کسالت بر مردم شهر حاکم شده و جوانان شهر دچار افسردگی شده اند.

فوتبال انزلی: چه تفاوتی هست بین ملوان این روز ها و تیمی که همه حریفان وحشت از نامش داشتند؟

ببینید در آن زمان افتخاراتی که ملوان بدست آورد به خاطر عشق بود، به خاطر معرفت بازیکنان بود به خاطر سلامت بازیکنان بود.،ثبات در تمرینات جدی، نظم در تیم و از خود مراقبت کردن بازیکنان رمز موفقیت ما بود در حالی بهترین بازیکنان ما ماهیانه ۵۰۰۰ تومان دریافتی داشتند.
در آن زمان وقتی روز جمعه بازی داشتیم من از بازیکنان خواهش می کردم که روز پنج شنبه نباید دریا بروید و من نباید شما را در ساحل ببینم و در حالیکه اردویی وجود نداشت همه بازیکنان در منزل نسبت به مسائل تغذیه و استراحت خود اهمیت می دادند زیرا میدانستند فردا باید پیش هوادار سربلند باشند اما حالا بازیکن با دریافت پول هنگفت تا ساعت ۲ بامداد مهمان داری و شب زنده داری میکند و هیچ گونه احساس مسئولیتی در قبال مراقبت از خود ندارد که فردا باید پاسخگوی هوادار باشد.چه انتظاری از این بازیکن هست که فردا در تمرینات صبح و عصر آمادگی بدنی و نشاط لازم را داشته باشد؟
بازیکن سراغ دارم در تیم فعلی که برای نرفتن به بازی در فلان شهرستان بهانه کشیدگی همسترینگ پا را می آورد.
متاسفانه فرهنگ بازیکن سالاری به دلیل نداشتن مدیریت قوی در تیم ما جا افتاده است

فوتبال انزلی: شما مشکل بازیکن سالاری را ناشی از چه چیز میدانید؟

همانطور که عرض کردم مدرسه ای می تواند نظم دانش آموزان را اداره کند که مدیر و ناظم خوبی داشته باشد، من معتقدم منشور اخلاقی از وظایف فدراسیون فوتبال نیست بلکه این مساله باید در خود باشگاه و توسط مدیرعامل و سرمربی اجرا شود، وقتی مدیریت ضعیف باشد و سرمربی از بازیکنان بزرگ تیم ترس داشته باشد نتیجه، بازیکن سالاری را به همراه دارد.
به زودی در گفتگویی مفصل با شما مشکلات و معضلات مدیریتی را بیان خواهم کرد.

وبسایت تخصصی فوتبال انزلی (www.Anzalifootball.Com)