استاد شهید مرتضی مطهری در کتاب حق و باطل جملاتی به این مضمون نوشته اند، که می تواند برای هر […]

استاد شهید مرتضی مطهری در کتاب حق و باطل جملاتی به این مضمون نوشته اند، که می تواند برای هر دل سوخته ای پند آموز باشد.

شهید مطهری در کتابشان آورده اند : از کودکی همیشه این سئوال برایم مطرح بود که چرا وقتی قطار ایستاده است کسی به آن سنگ نمی زند اما وقتی راه افتاد سنگباران می شود .

 

این معنا برایم بود تا وقتی بزرگ و وارد اجتماع شدم. دیدم این قانون کلی زندگی ماست که هر کس و هر چیز تا وقتی ساکن است مورد احترام است. تا ساکت است مورد تعظیم است ، اما همین که راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی کند ، بلکه سنگ است که به سویش پرت می شود و این نشانه جامعه مرده است . ولی یک جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که متکلم هستند ، نه ساکن . باخبر هستند ، نه بی خبر و……

 

این روزها برخی از بظاهر دوستان به بهانه های  مختلف حرف هایی را به زبان می آورند که گواه بی اطلاعی آنها بوده و واقعیتی در آنها دیده نمی شود و صرفا جهت تشویش اذهان عمومی و نگرانی هواداران فهیم ملوان قلمی می گردد. ادعاهایی کذب که حق پیگیری قانونی را برای باشگاه ملوان محفوظ می دارد. ملوانی که امروز آقایان بواسطه آن این حق را به خود می دهند که به هر کس که می خواهند بتازند و حرمت ها را بشکنند. با این مقدمه بلند و برای تنویر افکار عمومی و جهت اطلاع علاقه مندان باشگاه ملوان به آنچه در تیم های پایه آن می گذرد بسراغ منوچهر درجزی مدیر آکادمی فوتبال ملوان رفتیم ، مردی که با کوله باری از تجربه این روزها ، تمام قد برای بزرگی تیم های پایه ملوان ایستاده و حرف و حدیث های دیگران هم هیچ تاثیری در انگیزه او ایجاد نکره است .

 

منوچهر درجزی در یک گفت و گوی صریح با سایت باشگاه ملوان اینگونه به سئوالات روز پاسخ داد.

 

*به عنوان مدیر آکادمی ملوان چه تفاوتی بین شرایط تیم های پایه در گذشته و امروز وجود دارد؟

 

-ب به جرات می توانم بگویم که اتفاقاتی که در این ایام نسبتا کوتاه در آکادمی فوتبال ملوان و در سطح تیم های پایه این باشگاه رخ داده است ،بهیچوجه با گذشته به لحاظ کمی و کیفی قابل مقایسه نبوده و نیست و این را من با دلیل و مدرک ثابت می کنم .

 

*با توجه به چنین شرایطی ، انتقادات امروز برخی از دوستان را چگونه ارزیابی می کنید ؟

 

– واقعیتی را در همین ابتدا باید به شما بگویم و آن این است که شما نباید نگران چنین اتتقاداتی باشید، چرا که این انتقادات همیشه بوده و باز هم خواهد بود .من اطمینان دارم که ریشه همه این انتقادات بر گرفته از مشکلات این روزهای تیم بزرگسالان ملوان است . چرا که مردم انزلی و طرفداران ملوان دوست دارند که همیشه قوی سپید را در حال پرواز ببینند، نه در حال سقوط. و امروز با توجه به بحرانی که بوجود آمده منتقدان همیشگی تیم های پایه را بهانه قرار داده و ساز مخالف کوک کرده اند . اما من اطمینان دارم که با اتفاقاتی که قرار است در نیم فصل دوم برای ملوان رخ دهد ، دوباره قوی سپید اوج گرفته و دوباره هوای ملوان آفتابی خواهد شد.

 

* از حرف های شما بر می آید که این برخوردها و این انتقادات ، کار تازه ای نیست ، این برداشت ما تا چه اندازه با واقعیت ها منطبق است

 

– دقیقا همینطور است . خوشبختانه یا متاسفانه ما در عصری زندگی می کنیم که عدالت ما ، صداقت ما ، رفاقت ما و هر صفت خوب دیگری که در ورزش و فوتبال آنرا تعریف می کنیم ]یشه با مخالفانی روبرو بوده است که جای هیچ تعجبی هم ندارد .

 

* در حال حاضر مشکلات تیم های پایه ملوان جیست ؟

 

– ببینید واقعیت این است که در ابتدای این فصلlمثل همه تیم ها ما هم  مشکلاتی داشتیم اما امروز خوشبختانه بخش عظیمی از این مشکلات با تدابیر مالک باشگاه حل شده و شرایط تیم های پایه ای ملوان آرمانی است .

 

* اینکه می گویند بخشی از هزینه تیم های پایه ای ملوان را اولیا بازیکنان پرداخت می کنند ، تا چه اندازه صحت دارد ؟

 

– این حرف و حرف های دیگر این چنینی مال امروز نیست. به صراحت می گویم شاید در گذشته جنین مسائلی وجود داشت ، اما از زمانی که مالک باشگاه گرفتن هر گونه کمکی را از اولیا ممنوع اعلام کرده اند ، دیگر چنین مسائلی در باشگاه اتفاق نیفتاد . البته این را هم بگویم که افرادی که شخصا خواهان کمک به باشگاه ملوان از قدیم الایام بوده و هستند افراد خیری می باشند که بدون چشمداشت از همان زمان که من بازی می کردم با دل و جان برای کمک به ملوان هزینه می کردند ،اما از این پس دیگر قرار نیست که این اتفاق در ملوان بیفتد .

 

* چگونه در این خصوص اطلاع رسانی کرده اید ؟

 

– ما دستور اکید مالک باشگاه را در قالب یک دستورالعمل لازم الاجرا در کلاس دانش افزایی که روز ۴شنبه خواهیم داشت به سرپرستان و مربیان خواهیم دادتا دیگر این مسئله بهانه ای برای سوءاستفاده برخی ها نباشد.ضمن اینگه روز چهارشنبه هم بار دیگر به آنها این موضوع را گوشزد خواهیم کرد.

 

* برای خودکفایی هر چه بیشتر آکادمی ملوان چه برنامه هایی را در دستور کار دارید ؟

 

– بهتر است قبل از پاسخ به سئوال شما این واقعیت را بگویم که شرایط ملوان با داشتن ۴ مدرسه فوتبال ، داشتن تیم های نونهالان، نوجوانان ، جوانان و امید که در لیگ کشور بازی می کنند . تیم ملوان نوین که در لیگ گیلان حضور دارد و تیم فوتبال بانوان که از قدرت بالایی در سطح کشور برخوردار است

 

بهیچوجه با ۱۵ تیم دیگر لیگی فوتبال ایران قابل مقایسه نیست . واقعیت این است که مالک باشگاه ملوان مسئولیت تیمی را پذیرفتند که از گذشته ساختار درستی نداشت ، اما امروز باحمایت مالک و مسئولان شهری قرار است در آینده ای نزدیک کار ساخت آکادمی فوتبال ملوان آغاز شود . کمپی که مسئولان شهری قول واگذاری زمین آنرا داده اند و مالک باشگاه نیز احداث آنرا متقبل شده است ،

 

*مشکلات بر سر دادن البسه به بازیکنان و مربیان تیم های پایه تا چه اندازه صحت دارد ؟

 

– الان که دارم با شما صحبت می کنم تاخیر در دادن البسه را می پذیرم اما این واقعیت را هم می گویم که تا به امروز ۹۰درصد البسه مرغوب برای تیم های پایه تهیه ودر اختیار سرپرستان تیم ها قرار گرفته است .

 

* ماجرای عدم پرداخت ودیعه برای اجاره زمین جهت انجام تمرینات تیم های پایه دیگر چیست ؟

یک مبلغ ۱۱میلیون تومان مدیریت گذشته بابت اجاره زمین جهت تیم های پایه بدهکار بود که بر اساس توافقی که به عمل آمد مقررشد باشگاه ۴میلیون آن را پرداخت و مابقی هم توسط خود تیم ها و اولیا پرداخت شود که مالک باشگاه نپذیرفته و تقبل کردند که با قراردادامسال بر سر موعد مقررش پرداخت نمایند .ضمن اینکه هزینه جاری ماهیانه تیم های پایه ملوان بالغ بر ۴۰ میلیون تومان است که به دستور مالک توسط مدیر مالی پرداخت می گردد.

 

* هزینه اجاره زمین تمرینی برای تیم های پایه چه مبلغی است ؟

– در زمان مدیریت قبلی ۲۰ میلیون تومان بود که این مبلغ امسال به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته است که از این مبلغ تا به امروز مالک باشگاه ۸ میلیون آن را پرداخت کرده است.

 

* مسئله تعدیل حقوق مربیان تیم های پایه واقعیت دارد ؟

بهیچ وجه . چرا که تا امروز باشگاه تمام تلاش خودش را کرده است که حقوق کادر فنی تیم های پایه را تمام و کمال به آنها پرداخت نماید و تمامی کادر فنی تیم های باشگاه هم رضایت کامل را از این موضوع دارند .

 

* برای اعزام تیم های پایه به مسابقات مختلف از لحاظ مالی مشکلی هم دارید ؟

– خیر . هیچ مشکلی بابت اعزام تیم های پایه به مسابقات نداریم چرا که مالک باشگاه به مدیر مالی دستور اکید داده اند که هزینه سفر بر اساس بر آوردها قبل از اعزام در اختیار سرپرستان قرار گیرد که این کار دارد با نظم انجام می شود .

 

* هزینه هیات اجرایی مسابقات چگونه پرداخت می شود ؟

– خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده توسط مالک باشگاه در همان روز بازی حق الزحمه هیات اجرایی به آنها پرداخت می شود

 

* بازخورد بازی تیم های امید و جوانان ملوان با تیم بزرگسالان آن چه بود؟

– خوشبختانه بعد از انجام این بازیها آقای استوان میسلوویچ اظهار امیدواری کردند که برخی از بازیکنان امروز جوانان و امید ملوان این شایستگی را دارند که در آینده بتوانند در تیم بزرگسالان این باشگاه ایفای نقش کنند .

 

* جلسه ای که قرار بود بین شما و آقای میسلوویچ برگزار شود به چه زمانی موکول شد؟

آقای میسلوویچ در گفت و گویی که با هم داشتیم اعلام کردند که بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان جلسه ای را با هم خواهیم داشت که من هم در پاسخ ایشان گفتم که هر کمکی از دستم بر بیاید برای اوج گیری دوباره ملوان انجام خواهم داد.

 

* نگاه شما به آینده تیم بزرگسالان ملوان چگونه نگاهی است ؟

– من اطمینان دارم که با تقویت ملوان در نیم فصل دوم شرایط دوباره ایده آل خواهد شد به این شرط که با وفاق و همدلی همگی برای موفقیت ملوان کوشیده و در این روزهای سخت آن را به حال خود رها نکنیم . بدانیم که ملوان در این روزها به آرامش بیش از هر چیز دیگری نیازمند است .

 

منبع : سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی